PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8475}

Prawa młodości

Outside Providence
5,6 266
ocen
5,6 10 1 266
Prawa młodości
powrót do forum filmu Prawa młodości

Totalny szok

ocenił(a) film na 9

Film dorwałem po prostu w ciemno. Szukałem jakiejś komedyjki młodzieżowej, a w zamian
dostałem wyborny film obyczajowy z domieszkami różnych pochodnych - trochę komedii, trochę
komedii romantycznej, trochę dramatu, trochę filmu młodzieżowego. Ale jak dla mnie wszystko to w
miarę wyważone.

Podoba mi się lekkość fabularna tego filmu, jak z łatwością przechodzi z jednej konwencji do
drugiej. Ale nie ma w tym wszystkim jak dla mnie pomieszania z poplątaniem - jest raczej bijąca po
oczach szczerość w przekazie. Tzw. życie - raz z górki, raz pod górkę. Do tego mamy świetny
klimacik lat 70-tych, mnóstwo oparów marychy, dobrej muzyki i genialnie potraktowany -
antyromantyczny jak to w filmach bywa wątek miłosny. Jest całkowicie naturalny, pozbawiony
sztuczności, potraktowany zupełnie obojętnie, jakby aktorzy mieli fruwać na freestyle'u i powoli
odkrywać w sobie filmową parę,

Ten "genialny" plakat jak i opis to również mega zmyła, snująca obraz zupełnie inny od
zamierzonego.

Dla mnie po prostu bardzo dobry film, jedna z lepszych komedii obyczajowych, jaką miałem
przyjemność obejrzeć.Bo sporo się ich widziało, ale Amerykanie mają problem jak zaczynają
ślizgać się między gatunkami. Tutaj tego się nie odczuwa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones