PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8850}

Prawda

La vérité
7,9 1 505
ocen
7,9 10 1 1505
Prawda
powrót do forum filmu Prawda

'Prawda' to najlepszy film w karierze B.B. W OGÓLE!

Film w którym wreszcie była prawdziwa, zagrała tak, że oglądając Ją w akcji przeszły mnie dreszcze, a sceny morderstwa, rozprawy sądowej oraz samobójstwa to prawdziwe perełki!

B.B. zagrała to realistycznie, po prostu świetnie!
Co ja piszę... - Zagrała... Ona STAŁA SIĘ tą postacią, stała się Dominique Marceau!

Film ten był nominowany do Oscara '61, a prócz tego zdobył wiele nagród filmowych z całego Świata i uczynił wreszcie Bri-Bri aktorką dramatyczną!


'Prawda' czeka na NATYCHMIASTOWE wydanie!


bardotek69

Nikogo nie obchodzi mój apel! Kiedy Imperial zacznie wydawać francuskie filmy! Bo to oni mają prawo do 'Prawdy'!

bardotek69

Mnie obchodzi. Zastanawiam się czy kiedykolwiek ten film leciał u nas w TV. Mam go ale bez napisów.
aftar@wp.pl

jklute

Nareszcie! Ktoś, kto się zna na rzeczy!

Wydaje mi się, że w ostatnim dwudziestoleciu tego filmu raczej nie puszczali w TV, bo mam kolegę, który jest fanem Brigitte od '55 roku i odkąd ma wideo nagrywa wszystko co było o/z Brigitte na kasety, ale niestety tego filmu nie ma.

Ja mam go również, tyle że w oryginale i z angielskimi napisami. W sieci są dostępne do niego angielskie napisy, jeśli w czymś Ci to pomoże!

Jesteś fanem Bardotki, Clouzota czy po prostu dobrych francuskich filmów/dramatów?

bardotek69

Czy widziałaś/eś może 'Na wypadek nieszczęścia'? To też bardzo dobry film z Brigitte Bardot w roli głównej!

bardotek69

Hej. Możesz mi polecić jakieś filmy z BB?

maryfw

Hej, oj, oczywiście, ale przepraszam, że tka późno odpisuję :)

Przede wszystkim właśnie 'Prawda' - najlepszy, najwspanialszy film w dorobku B.B.!
Następnie:
'Na wypadek nieszczęścia' (1958)
'Bulwar rumu' (1971)
'Niedźwiedź i laleczka (1969)
'Czy chciałby pan ze mną zatańczyć?' (1959)
'Babette idzie na wojnę' (1959)
'Paryżanka' (1957)
'Nieznośna dziewczyna' (1956)
'Stokrotka' (1956)
'Królowe Dzikiego Zachodu' (1971)
'Życie prywatne' (1962)
'Viva Maria!' (1965)
'I Bóg... stworzył kobietę' (1956)
'Dziewczyna z reklamy' (1956)

Te mogę polecić z czystym sercem - świetne filmy i piękna Bardotka!

Miłego oglądania :)

bardotek69

Film ten został w 1961 roku nagrodzony Złotym Globem dla najlepszego filmu zagranicznego! A Clouzot dostał nagrodę dla najlepszego reżysera. Tylko Bardotka nie została uhonorowaną żadną nagrodą, prócz oczywiście "włoskiego Oscara" - Grand prix Europe - dla najlepszej aktorki oraz japońskiego odpowiednika tej nagrody.

bardotek69

A widziałaś/eś to:

http://krakow.dlastudenta.pl/lokale/?act=show_impreza&idi=39773

???

bardotek69

Przyznam, że nie byłem fanem B. Bardot (poza jej urodą oczywiście i, obawiam się, że dałem się łatwo zwieść (w sensie, że Bardot to nie tylko uroda zapewne) bo o filmie /La Verite/ usłyszałem dopiero od Ciebie kilka tyg. temu kiedy to przeszukiwałem Filmweba - rzecz jasna bardzo zależy mi na tych napisach). Tamtego filmu: /Na wypadek nieszczęścia/ raczej nie widziałem. Jako dziecko oglądałem sporo francuskich filmów (polskiej, komunistycznej tv można zarzucić wiele ale nie to, że brakowało w niej arcydzieł filmowych i nie tylko). Głęboko wrył mi się w pamięć film: /Jeux Interdits/ (1952) Zakazane zabawy.
Bardzo lubię G. Clouzot, jego odwagę w odsłanianiu przed widzem mroków duszy np. w Kruku; filmie który nie tylko powstawał w nietypowych warunkach ale i historię też miał burzliwą jako oznaczony etykietą: niemoralny(!). Coż, donosy były/są w cenie.
Obecnie poszukuję filmu francuskiego emitowanego w 1987r. w TVP, pamiętam go mgliście, ale była to opowieść o nietypowym związku pieknej kobiety z delfinem. Film był niesamowicie odważny i piękny plastycznie (zdjęcia podwodne), niestety przeszedł bez echa i trudno mi go namierzyć, nie znam nawet tytułu.
Podejrzewam, że i u nas, na północy, sporo jest takich ciekawych pokazów, chciałbym znaleźć na nie więcej czasu. Pozdrawiam!

bardotek69

acha, jeszcze jedno. Jestem jak najbardziej za wydawaniem dobrych filmów. Jednak polskim wydawcom należy patrzeć na ręce. Okrajają dobre filmy! Np. /Murder by Decree/ z 1977r. z którego wycięli pół godziny!!! Jak tu nie piratować żeby obejrzeć sobie film. Z drugiej strony czy takie, jak się domyślam, tańsze kupowanie praw do skróconych filmów nie jest pirackim omijaniem prawa? Tym bardziej, ze krótsze filmy kosztują u nas tyle ile pełne (niekoniecznie reżyserskie) wersje na Amazon. Według mnie jak wydawca chce to może sobie wycinać ale powienien poinformować. Sami siebie traktujemy jak trzeci świat. Ciekawe czy inne obrazy też będziemy cięli żeby np. zmiesciły się na ścianie w muzeum?

STOP KROJENIU FILMÓW !!!

jklute

Zgadzam się z Tobą całkowicie! Nie znam tych filmów, o któreych piszesz, ale chętnie bym obejrzał!

Uwielbiam kino francuskie, a Bardotka to jego kwintesencja!

Ludzie! Kiedy się ogarniecie i zaczniecie wydawać filmy Bardotki?!?

W tym roku będzie Ona obchodziła 75. urodziny, więc myślę, że to dobra okazja na jakieś jubileuszowe premiery?!?

ocenił(a) film na 8
bardotek69

bardotek69 z pewnością na forum filmwebu , gdzieś w temacie o bardot nie znajdzie się nikt na poważnie zainteresowany tą sprawą. A widzę, że gorąco Ci na tym zależy ;)Może zaapeluj bezpośrednio do tvp ( o ile tak można xd)

Ja również z chęcią obejrzałabym wszystkie najstarsze najlepiej filmy z BB , lecz cóż poradzić.

tuttifrutti

Nikt się nie znalazł, prócz jednej Pani w 2009 roku z filmy Vivarto, która zajęła się szukaniem właścicieli praw do owych filmów i po dziś dzień się nie odezwała.

Pisałem do TVP a także każdego wydawcy filmów na DVD w Polsce - niestety bez skutku. Pewnie za 50 lat wydadzą wreszcie owe filmy Bardotki. Ale czy my tego dożyjemy? Wątpię.

bardotek69

Druga sprawa, to szukanie filmów za granicą i oglądanie bez lektora. Szkoda tylko, że nieliczni mogą sobie na to pozwolić.

Claude_Claude

Bez lektora to nic, ale bez napisow, chociazby angielskich - to dopiero masakra! Szczesliwi ci, ktorzy sa poliglotami i rozumieja wszystko po francusku np.;)

bardotek69

Jeśli będę we Francji, to spróbuję odszukać jakiś tytułów. Uważam, że jeśli Francja ma filmy Bardotki, to muszą być one po angielsku! Chociaż napisy!

Claude_Claude

Francja ma filmy Bardotki ale bez napisow angielskich, oni tego przeciez nie potrzebuja! A glupio bo ludzie z calego swiata by te filmy kupowali, angielskie napisy to minimalna podstawa!

bardotek69

http://www.amazon.fr/s/ref=nb_sb_ss_c_0_6/276-1008555-2228222?__mk_fr_FR=%C3%85M %C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&url=search-alias%3Ddvd&field-keywords=brigitte%20bardot &sprefix=bardot%2Caps%2C129

Sprawdz sobie opisy, nie ma angielskich napisow;/

bardotek69

Tragedia! I podobnie jest z włoskimi filmami, napisów najwięcej jest w języku hiszpańskim, albo tylko w języku hiszpańskim i nie ma wyboru trzeba się uczyć tego języka.

ocenił(a) film na 8
Claude_Claude

dokładnie tak! w pewnym momencie translator google i "oglądanie tylko obrazków" przestaje wystarczać ;)

magmos

No nic na to nie poradzimy. Dobrze, że na razie interesują nas języki takie jak francuski, hiszpański czy włoski. Aż strach pomyśleć, gdyby to był arabski czy chiński!

ocenił(a) film na 8
Claude_Claude

Always look on the bright side of life :D

magmos

Bardzo dobre podsumowanie ;-) Wiele filmów było dostępnych z polskim lektorem za czasów PRL-u jeszcze.

ocenił(a) film na 8
Claude_Claude

Na pewno wszystkie te, które mają polskie plakaty!

magmos

Czyli niemal wszystkie! A przynajmniej te najlepsze I najwazniejsze w door ku B.B.!

Ps: dzis 79. Urodziny Bardotki! 100 lat!!!

ocenił(a) film na 8
bardotek69

A Mastroianni skończyłby dzisiaj 89 lat...

magmos

Dokladnie, 10 lat roznicy, az w szoku bylem czytajac o tym w jego biografii! Zwlaszcza, ze dodatkowo laczy te dwojke wspolny film - "Zycie prywatne".

bardotek69

Ps2: a czy Wy w ogole ten film ogladalyscie, ze Tak szumnie sie wypowiadacie na Jego forum?
Jesli nie to dzis jest okazja - uczcijcie urodziny Brigitte Bardot seansem Jej najlepszego filmu;)

Dajcie znac jakie wrazenia po!

ocenił(a) film na 8
bardotek69

Skoro zaznaczyłam opcję "widziałam" i film oceniłam, to... tak, oglądałam ;) Czy był to najlepszy film z Bardotką? Nie wiem, gdyż niemałe wrażenie zrobiły na mnie mnie również "Pogarda" i "Życie prywatne". Czy była to jej najlepsza rola? Uważam, że tak. BB udowodniła, że jest nie tylko przepięknym dodatkiem do całej reszty.

magmos

A to ciekawe, mozesz mi powiedziec co Cie za to urzeklo w "Pogardzie"? Gdyz ja tego filmu nie znosze, nawet jako fan Bardotki musze przyznac, ze nie da sie wytrzymac na tym filmie, jest strasznie nudny! Podobnie zreszta jak "Zycie prywatne", chociaz nie jest ale to jednak jak dla mnie dobry byl sam pomysl na film a wyszlo nie tak jak mialo... Ale tu pewnie na jego korzysc przemawia fakt, ze jest w nim Twoj ulubieniec, Mastroianni;)?

Jesli widzialas "Prawde" to radze Ci teraz obejrzec "Na wypadek nieszczescia"! Kolejny swietny film z Bri-Bri! Zrobisz to dla mnie z okazji Jej urodzin?

Ps: jak uczcilas 79-ke Sophii;)?

ocenił(a) film na 8
bardotek69

@bardotek69, nie jestem żadną psychfanką, więc tego typu "akcji" nie przeprowadzam ;) jeśli zaś chodzi o "pogardę" i "życie prywatne", to wyślę Ci PW, żeby wątku "Prawdy" nie zaśmiecać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones