PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8854}

Prawdziwe wyznania

True Confessions
6,6 1 501
ocen
6,6 10 1 1501
6,2 4
oceny krytyków
Prawdziwe wyznania
powrót do forum filmu Prawdziwe wyznania

Niedopowiedziany

ocenił(a) film na 7

Film dobry ale nie zachwyca... akcja trochę taka niemrawa i to napięcie gdzieś ucieka... brak wyjaśnienia ostatecznego kto zabił i jaka go spotkała kara... mam wrażenie, że reżyser nie do końca wiedział, w którym kierunku pójść, czy w kryminał czy w dramat obyczajowy. Ostatecznie nie wyszło mu ani jedno ani drugie. Tak naprawdę to ten film jedynie żyje dzieki kapitalnym kreacjom De Niro i Duvalla

jahred666

A jak miało być wyjaśnione kto zabił, skoro w czasie gdy kręcono ten film jeszcze tego nie wiedziano?
Tej osoby nie spotkała żadna kara.

ocenił(a) film na 7
definitive07

teraz dopiero zobaczyłem w ciekawostkach "Film opiera się na prawdziwym, nierozwiązanym morderstwie Elizabeth Short lepiej znaną jako Czarna Dahlia." ;)
ale nie zmieniam zdania, że film został uratowany jedynie dzięki de niro i duvallowi

jahred666

Ja wywnioskowałem z przebiegu filmu iż to partner Duvalla zabił. Wskazywało na to parę faktów. Nie pamiętam już dokładnie bo dawno film oglądałem ale np. Gdy Duvall pojechał na pustkowie gdzie znalazł miejsce w którym zamordowano tę prostytutkę, natknął się na pudełko po chińskim jedzeniu z konkretnego lokalu w którym tak się składa że jego partner regularnie jada. Poza tym on był amatorem burdeli i dziwek, wciąż o tym nawijał a że ona dyskretnie dawała na boku ważnym osobistościom to i dlatego nikt nie wiedział że i on korzystał. W końcu od początku śledztwa nie przykładał się do niego i Duvalla też chciał zniechęcić twierdząc iż to jest po prostu kolejna dziwka a jeśli już to napędzał Duvalla w teorii iż to Amsterdam jest zabójcą. Z resztą Duvall wciąż poszukiwał tego "zabójcy dziewic" , i pewnie to była ta sama osoba, czyli jego partner. Dlatego nie mógł go ująć.
To jest jeden z tych niedopowiedzianych filmów w których trzeba dopisać sobie zakończenie, który ma dać do myślenia, tak jak np. ten film z Nicholsonem "Obietnica" czy jakoś tak. Nie chodziło tak naprawdę o to zabójstwo a o relację braci. Zabójstwo napędzało jedynie akcję. Myślę że to jest bardzo dobry film. Ciężko teraz o takie kino.

ocenił(a) film na 7
maurycy_86

Całkowicie się zgadzam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones