PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8859}
7,7 11 902
oceny
7,7 10 1 11902
7,5 17
ocen krytyków
Prawo i pięść
powrót do forum filmu Prawo i pięść

Wysoka ocena na FW rozbudziła moje nadzieje na obejrzenie jakiejś nietuzinkowej produkcji, odbiegającej od dość trudnego dla współczesnych w odbiorze, polskiego kina połowy lat 60-tych. Niestety, naprawdę dobra była tylko ballada w wykonaniu Fettinga. Reszta to kolejny moralitet, wyróżniający się jedynie ciekawą scenografią. Może 50 lat temu film był nowatorski i z punktu widzenia historii kina zasługuje na wyższą ocenę, ale z perspektywy widza, wychowanego na różnych, zbawiających świat Łylisach, zdaje się raczej nieporadny, pozbawiony dynamiki i zbyt pouczający.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
pkb_pl

Lubię stare polskie filmy wojenne, ale ten zupełnie nie przypadł mi do gustu. Nie powiem, ostatnie sceny były mocne, aktorzy też dobrze dobrami, zwłaszcza Holoubek i Przybylski w roli Doktora.Co kto lubi.

pkb_pl

Cieszę się bardzo, że nie jestem osamotniona z taką opinią. Mnie również film nie przypadł do gustu. Na balladzie pana Fettinga powinien się zacząć i skończyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones