PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10006906}
6,4 29 349
ocen
6,4 10 1 29349
6,0 21
ocen krytyków
Predator: Prey
powrót do forum filmu Predator: Prey

A ja się pytam, gdzie czarni Indianie?! Hmmm?!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
tony76

No przecież opisałeś bohaterkę filmu. Z pewnością ma wielkiego helikoptera.
I jak pokaże go Predkowi to będzie się działo.

ocenił(a) film na 6
GunMeat

Oby tylko Predek nie okazał się Predką wyznającą islam... Bonusowo kosmiczny wajruzs Dejvid C-19.

GunMeat

imo to naprało ale rasistów w komentach, a nie samym filmie

audioslave321

jeszcze w Afryce baranie

Rafal_qus

Niekumata sieroto, chodziło o film (Predator nie istnieje) - w końcu to sf i można wszystko... Skoro w filmach historycznych można wypaczać fakty dotyczące etniczności to czemuż tutaj nie? Bo rewolucja zeżre własne indiańskie dziecko?

shinobi82

polecam maść na ból dupy

Kaktus2012

Dzięki - nie skorzystam... Mogłoby zabraknąć tobie i twojemu chłopakowi.

Kaktus2012

kolega wie co mowi bo jest ekspertem w tej dziedzinie. troche zaufania do ludzi. smaruja calymi pokoleniami to wiedza lepiej.

shinobi82

Jezus wypaczony etnicznie jest od wieków i nikomu to nie przeszkadza.

Kowal08_filmweb

No, ale to są chrześcijanie. Oni więrzą w jeszcze większe bzdury niż to, że Jezus mógł być był białym europejczykiem. Np. w to, że jedzą jego ludzkie ciało na mszy (kanibalizm) i piją jego prawdziwą krew (coś jak wampiry). Matka poczęła go niepokalanie przez zapłodnienie z duchem. Więc kolor skóry czy rasa to pikuś przy szokujących rzeczach jakie katolikom nie robią żadnego problemu w tej religii.

ocenił(a) film na 8
krzysyek

Trafne.

krzysyek

Ciekawe, że Czarna Madonna z Częstochowy jakoś nikomu nie przeszkadza.

krzysyek

Krzyśku, to są metafory....

ocenił(a) film na 8
krzysyek

Mnie najbardziej rozśmiesza lewactwo. Lewaki niby takie postępowe, a wierzą w czary, horoskopy, astrologię, duchy i amulety. Takie zabobonne osobopostacie :D

citizenexceed

gorsze prawaki, bo chodza bez rozumu, to mimo wszystko w skali co gorsze przebija

krzysyek

I to jest właśnie przykład na to, że nauka religii w szkołach powinna być przymusowa. Wtedy przynajmniej taki lewacki debil, jak ty, wiedziałby w co naprawdę wierzy jego wróg i nie powtarzał bzdur wziętych z dupy jakiegoś drugiego lewackiego debila.

krzysyek

Typowe dla antychrześcijańskich trolli - im mniej wie, tym więcej pluje, w dodatku nie na temat. Hostia nie podlega zmianom fizycznym, więc nie ma nic wspólnego z kanibalizmem. Jezus był biały, jako etniczny Herbrajczyk i potomek Dawida, który miał rude włosy.

Telemachus

Nie sądziłem, że się ktoś wysili, aby tym trollom próbować coś tłumaczyć i wlewać oleju do marksistowskiej czupryny - wielki szacun, ale to jak gra w szachy z gołębiem lub zapasy ze świnią w g... A tak bardziej współcześnie, to jak próba wgrania najnowszej współczesnej gry komputerowej na PC z przed 40 lat.

Telemachus

Nawet nie wiecie w jakie brednie jako katolicy wierzycie?

Transsubstancjacja - w teologii katolickiej oznacza rzeczywistą przemianę substancji podczas Eucharystii: chleba (hostii) i wina w ciało i krew Jezusa Chrystusa. Termin ten został przyjęty podczas Soboru Laterańskiego IV w 1215 roku.

Przez lata wielu teologów stwierdzało, że jest to zbyt mocno popier...doniczony dogmat i sugerowało mówić wiernym, że to tak jedynie symbolicznie, a nie naprawdę rzeczywiste ciało i krew. W efekcie różni szamani chrześcijańscy najwyższej rangi wielokrotnie debatowali nad tym. Za każdym razem jednak ostatecznie stwierdzali, że tak: to jest prawdziwa krew i ciało.

"Pouczony o tym i pełen niezachwianej wiary, że to, co się zdaje być chlebem, nie jest chlebem, chociaż takie wrażenie daje smak, lecz ciałem Chrystusa, a co się zdaje być winem, nie jest winem, choć się tak smakowi wydaje, ale krwią Chrystusa umocnij serce twoje, pożywając ten chleb jako duchowy i rozwesel oblicze twej duszy." - Cyryl Jerozolimski, Katecheza mystagogiczna.

"Kanon 2. Gdyby ktoś mówił, że w Najświętszym Sakramencie Eucharystii pozostaje substancja chleba i wina wraz z ciałem i krwią Pana naszego Jezusa Chrystusa, i przeczył tej przedziwnej i jedynej w swoim rodzaju przemianie całej substancji chleba w ciało i całej substancji wina w krew, z zachowaniem jedynie postaci chleba i wina, przemianie, którą Kościół katolicki bardzo trafnie nazywa przeistoczeniem – niech będzie wyklęty." - Sobór trydencki, lata 1547–1551.

"chleb i wino po konsekracji rzeczywiście przestają istnieć, tak że po niej godne uwielbienia Ciało i Krew Pana Jezusa są prawdziwie przed nami obecne pod postaciami sakramentalnymi chleba i wina, jak życzył sobie tego sam Pan, aby dać nam siebie na pokarm i aby nas zespolić w jedności swego Ciała Mistycznego. Jedyne indywidualne istnienie Chrystusa Pana w chwale niebieskiej nie uwielokrotnia się przez Sakrament, lecz staje się obecne w różnych miejscach świata, gdzie odprawia się ofiara eucharystyczna; oto mamy owo misterium wiary i bogactw eucharystycznych, które winniśmy bezwarunkowo uznać." - papież Paweł VI 1968.

krzysyek

Nic nie potwierdza wspaniałości wiary chrześcijańskiej tak mocno, jak spojrzenie na skrajną patologię jaką są antychrześcijanie tak przesiąknięci swoją chorą nienawiścią, że spamują ją nawet na filmowym forum o Predatorze. Już bardziej się skompromitować nie możecie i każdy twój post to potwierdza.

Telemachus

Piszesz o chrześcijanach jakbyś Identyfikował się z wszystkimi chrześcijanami. Naprawdę akceptujesz naukę Świadków Jehowy? Czy wyśmiewanie katolicyzmu przez protestantów z instytucją "papy" na czele czy wymysłem Trójcy lub też oddawania czci obrazom?

Tymczasem ja podaję jedynie absurdy odnośnie jednego z odłamów chrześcijaństwa - katolicyzmu. Odnoszę wrażenie, że chcecie ukryć niektóre niewygodne dla Was katolickie dogmaty religijne. Są tak niepoważne i absurdalne we współczesnym świecie, że nawet się temu nie dziwię.

krzysyek

Perły przed kato-wieprze. I tak teleklecha będzie się dalej kompromitował swoją wiarą w nienawiść bliźniego.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
krzysyek

Nic nie potwierdza wspaniałości wiary chrześcijańskiej tak mocno, jak spojrzenie na skrajną patologię jaką są antychrześcijanie tak przesiąknięci swoją chorą nienawiścią, że spamują ją nawet na filmowym forum o Predatorze. Już bardziej się skompromitować nie możecie i każdy twój post to potwierdza.

Telemachus

Wybacz nie pamiętam wpisu, który komentujesz, bo został zablokowany. Więc trudno mi się odnieść. Krytyka religii to nic zdrożnego w cywilizowanym świecie. Ale w kraju dążącym do państwa wyznaniowego jak Polska za rządów PiS, w którym już istnieje coś takiego jak obraza uczuć religijnych, widać takie wpisy są coraz częściej blokowane na filmwebie.

ocenił(a) film na 8
krzysyek

Ty kolego naprawdę jesteś taki głupi czy tylko udajesz?

TheDreamWillNeverDie

Widzę, gdy brak argumentów, zaczynają się ataki personalne.

Zabawne jak szybko wielu katolików z klerem na czele zapomina o wszystkich zasadach głoszonych przez ich religię, zaraz po wyjściu z kościoła. Ba! Katoliccy kaznodzieje, nawet w kościele opływają w przepych, gdy jednocześnie na mszach głoszą pochwałę ubóstwa ;-).

ocenił(a) film na 7
Telemachus

Jezus był semitą, czyli oliwkowym mieszkańcem terenów bielskiego wschodu, wyglądającym jak typowy dzisiejszy Żyd czy Arab.

freya_1_1

Biblijny Jezus to biblijna fikcja, jak pewnie 90% z rzeczy tam opisanych. Jednak jeśli pominąć ten fakt (jak w przypadku Batmana czy innego Spidermana), to zgodnie z Biblią powinien wyglądać semicko, a nie biało europeidalnie, jak komiksy opisują Spidermana czy Batmana.

Telemachus

sprzeciw wobec bajek wyjasniajacych podstawy swiata i
ogolna postawa determinowana relacji międzyludzkich to raczej domena rozumu, nie widze potrzeby krytyki wobec postawy rozumowej zestawianej z jednorozcami, chodzeniem po wodzie czy innymi fantasy z nieistniejących swiatow (oprocz urojonych).

ocenił(a) film na 1
krzysyek

swoje bluźnierstwa możesz sobie wsadzić w 4litery lewacki PARCHU

Kowal08_filmweb

Nie wiem po co wrzucasz tutaj wątek religijny - widocznie zabrakło argumentów w tym docelowym.

shinobi82

Nie chodzi mi o wątek religijny tylko historyczny żeJezus jest biały, nie słyszę larna z tego powodu wśród fundamentalistów politycznych.

shinobi82

Bo ten troll ma obsesje antychrześcijańskie i dlatego wrzuca je nawet pod filmem o Predatorze. Ciężko o lepszy przykład niezrównoważonego emocjonalnie hejtera.

ocenił(a) film na 6
Rafal_qus

a ja myślałem, że jeszcze w Śródziemiu xD

ocenił(a) film na 7
audioslave321

chińczyka tez nie ma i Dżanka to prawda

ocenił(a) film na 7
audioslave321

Czarną maja dup.. wszyscy, białe zęby , oczy, paznokcie i włosy i perdzą tak samo , gryzą , mówią, bekają , piją piwo , sikają, skaczą na jednej nodze, robią selfe , gadają głupoty , wiec spoko wszystko w porządku

audioslave321

Odrzuty z wieczorowej szkoły trollingu w akcji

audioslave321

jakiś wątek z dewiacjami mogli dodać, że to niby było normalne u Indian

ocenił(a) film na 7
audioslave321

i bardzo dobrze . Jakby wrzucili tu murzyna to szkoda slow.. Da sie? Da !

audioslave321

Rasistowski film, bo Indianie mówią po angielsku.

Kowal08_filmweb

Przełącz sobie na język Komanczów i wyłącz polskie napisy to będziesz miał oryginał. Chyba, że potrzebujesz instrukcji obsługi do Disney+ lub oglądałeś wersję piracką no to już Twój problem.

djbobas71

Przełącz sobie zastawkę mózgową na rzeczownik ironia, i nie wiem, może w twoim "oryginalnym" serwisie jest język Komanczów, ale na Disney + go nie ma, no chyba że też miała być to ironia. No ale w sumie szkoda że oryginalne aktorzy nie mówią po indiańskiu :)

Kowal08_filmweb

Przecież na Disney+ jest wersja w języku Komanczów.

chryssalid

No w sumie węgierski (magyar) brzmi jak język Komanczów:)

Kowal08_filmweb

No ale ja piszę poważnie. Na Disney masz odrębną wersję filmu w języku Komanczów.

chryssalid

A no rzeczywiście w zakładce dodatki, ale jest to tylko dubbing, i bez napisów polskich, jak by to nagrali jak Gibson w "Apocalypto" to by film zyskał :)

Kowal08_filmweb

Musiałbyś zebrać aktorów znających język Komanczów i z korzeniami indiańskimi - mogłoby być ciężko :D. W filmie jednak pada dużo więcej słów niż w Apocalypto.

Kowal08_filmweb

Lubię filmy, gdy grupy etniczne mówią we własnych językach i mają swoje odcienie skóry (co tak bardzo przeszkadza rasistowskim lewakom)- Apocalypto to było coś...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones