PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8866}
7,4 163 342
oceny
7,4 10 1 163342
7,3 28
ocen krytyków
Predator
powrót do forum filmu Predator
ocenił(a) film na 8
szuler2

Niestety. Żaden późniejszy Predator nawet nie zbliżył się poziomem do tego, pod względem dramaturgii, budowania napięcia, ale także niepsuciem historyjki jakimiś kompletnymi bzdurami.
Dzisiejsze filmy mają złe przede wszystkim scenariusze. Nie żeby tamte filmy były wybitnie inteligentne, ale jednak były w swej konwencji przekonujące, nieirytujące nadmiernym debilizmem. Można się do czegoś tam doczepić, ale całościowo wychodziło się z kina z uczuciem minimalnej satysfakcji. Dziś, gdy ogląda się komiksy o superbohaterach, nakręcone z takim budżetem, o którym twórcy Predatora mogliby tylko pomarzyć, to dominuje uczucie zażenowania.

ocenił(a) film na 7
per333

Jeżeli dobrze zrozumiałem jesteś w tak zaawansowanym wieku, że w 1987 roku chodziłeś już do kina na takie rzeczy jak Predator - to wiele tłumaczy.

ocenił(a) film na 8
NieMamSwojegoZdania

Może wytłumaczeniem są napływające z USA informacje o tym, że pierwszy raz w historii pomiarów IQ nowsze pokolenia wypadają gorzej niż starsze. Nigdy wcześniej się to nie zdarzyło. Następuje pewien regres, co widać po poziomie czytelnictwa, które stopniowo spada we wszystkich krajach zachodnich. Sporo mówi się o tzw. millenialsach, czyli pokoleniu urodzonym w erze internetu i telefonów komórkowych. Socjologowie i antropolodzy już zajmują się tym tematem, niestety nie dożyję konkluzji, bo w kwestiach społecznych wiarygodniejsze wnioski mogą pojawić się dopiero za kilka dekad. Niemniej widać wyraźnie w wielu dziedzinach pewien regres. Naukę, technologie ciągnąć będzie sztuczna inteligencja, ale w kontaktach interpersonalnych poziom dyskusji wyraźnie spada. Odbija się to też na płaszczyźnie kultury wyższej i tej popularnej. Scenariusze filmowe są tego tylko jednym z przykładów. Może w przyszłości i scenariusze będą pisać boty? Komentarz, na który odpisuję też jest zobrazowaniem pewnej miałkości, w formie i treści. Do niedawna szkoliłem w pracy ludzi, którzy byli świeżo po studiach. Ewidentnie widać, że mają znacznie niższy poziom tzw. wiedzy ogólnej niż pokolenie ich rodziców. Można się poważnie zastanawiać, jak świat zachodni będzie wyglądał, gdy to pokolenie przejmie władzę.

ocenił(a) film na 7
per333

Palisz o IQ pod filmem "Predator" :) Podoba mi się Twój styl prowokacji :D

ocenił(a) film na 8
NieMamSwojegoZdania

Kolejny komentarz tego użytkownika taki jakby tiktokowy ;) Mój kolega nazywa to zjawisko imbecylizmem stosowanym czyli takim, w którym imbecyl jest dumny ze swojego imbecylizmu i wynosi go na sztandary. Coś jak poseł Janusz Kowalski albo jakiś patostreamer z Youtube'a. Znak czasów. Może w tym pokoleniu albo następnym doczekamy ludzi dumnych z tego, że nie umieją pisać i czytać?

ocenił(a) film na 7
per333

Fajne! :D Trzymasz poziom i próbujesz obrazić. Podoba mi się Twój styl.

ocenił(a) film na 8
NieMamSwojegoZdania

Ale już o tym pisałeś, że podoba ci się mój styl. I nie, nie próbuję ciebie obrazić, sam siebie obrażasz najskuteczniej każdym swoim charakterystycznym wpisem. Mógłbyś się trochę bardziej szanować.

ocenił(a) film na 7
per333

Oddaję szacunek - Twoje są równie charakterystyczne, choć mam wrażenie, że nawet nieco bardziej - takie trochę nieokrzesane, ale za to jaka zaciekłość! :D Podziwiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones