PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=723027}

Predator

The Predator
5,0 30 299
ocen
5,0 10 1 30299
5,5 16
ocen krytyków
Predator
powrót do forum filmu Predator

Dramat

ocenił(a) film na 1

Film najgorszej klasy. Nawet sam Predator tego nie uratował.

ocenił(a) film na 2
radoslaw_gola

powinni dla reżysera i scenarzystów dożywotnio zabronić wykonywania zawodu. Ten film to jak zrobienie kupy na widza.

ocenił(a) film na 5
naomi_nomi

Też uważam że film słaby.

Daruj sobie teksty typu robienie kupy na widza - po co tracisz nerwy przez to filmidło ?

ocenił(a) film na 1
naomi_nomi

Zgadza się już gorzej się tego spier.... nie dało.

ocenił(a) film na 2
naomi_nomi

W 100% się zgadzam

ocenił(a) film na 6
radoslaw_gola

Nie zrozum mnie źle bo kwestia oceny jest, była i będzie zawsze subiektywna. W Twoim przypadku film to dno, bo 1 to chyba naprawdę zaniżona ocena, ale jeśli na 9 zasługuje Obcy Przymierze, który tak oceniłeś to może jednak przemyśl raz jeszcze wydany werdykt :).
Dla mnie 1 to najgorszy crap, którego nie ogląda się do końca, jeśli jednak wytrwałeś do końca to chyba coś przykuło Twoją uwagę. może była to kategoria wiekowa R, którą ostatnio bardzo się zaniedbuje i zanadto ugrzecznia filmy, a może po prostu reżyser, który miał jakiś pomysł na film. Problem Predatora jest jeden, poza kultowym "dopiero po latach" filmem ze średnią ocen nadal na metacritic 40/100 :), brakuje mu pomysłu albo co chyba także trafione mamy zupełnie inne oczekiwania jak miałoby to wyglądać.

freddy_pl

To bardziej kompletnie zawiedzione oczekiwania fana Predatora, powodują taką a nie inną ocenę.Nie widziałem filmu więc nie mogę się wypowiedzieć co do moich odczuć na temat tego dzieła.Widzę tylko że dużo osób jest mocno zawiedziona.Nikt nie oczekiwał filmu na poziomie kultowego "Predatora" bo to nie możliwe...

ocenił(a) film na 4
Janus83

jest ponoc dużo z komedii, ale mało kto się nastawił na takie coś

ocenił(a) film na 5
arieljarosz

nie dużo, a w ręcz obrzydliwie nadmiarowo...
Przykład jakiejś scenki komediowej. Jedzie sobie wojskowa ciężarówka, kierowca i wojskowi najemnicy na pace. Oddziela ich ścianka od kabiny kierowcy. Wpada predator do środka, wyżyna wszystkich na pace, wrzaski, bryzgająca krew i tak dalej. Kierowca puka w ściankę i pyta czy wszystko okej. Po chwili widzimy uciętą rękę jednego z wojskowych, zaciśniętą pięścią i kciukiem w górze, wysuniętą przez predatora do kabiny kierowcy...
Inny przykład to chociażby kosmiczny piesek, który stał się przyjemnym, przyjaznym i posłusznym ludziom buldogiem amerykańskim, po nieudanym strzale z bliska w jego głowę. Skomentowano to jako taka śmieszna lobotomia.
Osobiście moim zdaniem ten film to porażka jeżeli chodzi o sentyment do całej serii, ale jako film czysto komediowy, jako tako spełnia to zadanie. Coś pokroju strasznego filmu.

ocenił(a) film na 6
radoslaw_gola

Też tak sądze..bezmyślne dawanie oceny 1..bardzo zaniża średnią każdemu filmowi... dając 3 lub 4 też oznacza ze to słaby film...Ale nie sądzę by sceny akcji , widowiskowość tego filmu były na poziomie dna..

allan78

dno , muł i wodorosty przez cgi ta brutalność wygląda sztucznie

ocenił(a) film na 4
kadim_filmweb

ocene 1 daje się tylko filmom typu rekinado lub piraniokonda

arieljarosz

dlatego dałem dwa

ocenił(a) film na 7
radoslaw_gola

Przymierze 9 Infinity wars 5 predator 1 :D Moze powinienes sobie ustalic pryjorytety filmow na ktore idziesz do kina?? Bo inaczej to walisz kase doslownie w bloto:P To tak jak bym to ja szedl na Melodramat a potem dal filmowi 1 bo sie na nim wynudzilem:) Krotko mowiac Dno pretensjonalnosc i brak Dystansu do samego siebie.

ocenił(a) film na 6
Sabcio1234

Wasze oceny są tak obiektywne jak szczanie do sedesu. Dajecie 8 avengers nowemu który nie miał kszty fabuły, a predatorowi 3. Żenada po prostu.

ocenił(a) film na 5
Mateusz_Wasiak

W MCU główna oś fabularna budowana jest od 10 lat, a "Infinity War" to tylko pierwsza część jej kulminacyjnego punktu :)

ocenił(a) film na 7
Mateusz_Wasiak

Jestes pewny ze to do mnie bylo?

ocenił(a) film na 1
radoslaw_gola

Dramata to malo powiedziane.!Zrobili preadtora a calosci CGI ! i to jeszcze 2 razy wiekszego hehehe.Co za porazka.To jakas komedia juz jest dla 13 latkow.

ocenił(a) film na 5
radoslaw_gola

Byłem wczoraj i film mocno zawiódł. Ekipa była rodem jak drużyna AA. Imbecyl, twardziel, przystojniak i kilku innych. Jedyny plus ekipy to Olivia Munn przynajmniej można było na coś popatrzeć. Zwykły predator był ok, niestety zaraz zginął i zastąpił go jakiś duży kolega, który latał bez sensu masakrując wszystko po drodze w otwartych starciach. Predator raczej działałskrycie, ten natomiast zachowywał się jak jakiś dzikus bez maski i zbroi. Następne co mnie rozśmieszyło to jego groźne pieski. Jeden odrazu dostał, drugi okazał się potulnym kanapowcem. Poziom chumoru i dowcipasów ekipy i "śmiesznych" scen przemilczę. Kolejny nonsens koleś znalazł część wyposażenia i odrazu zaczął sobie używać kamuflażu, czekałem aż wsiądą w statek bo przecież pewnie dali by rade pilotować. Końcówka filmu zwiastuje, że kontynuacja będzie nosić tytuł "Predator-man". Wielkie rozczarowanie a szkoda.

penetrator1981

Hahaha ja czekam az zobacze w kolejnej odslonie predatorow wstrzykujacych sobie autyzm jako dopelnienie dziela ewolucji. No po protu genialne

ocenił(a) film na 7
Carnal_Vader

Czlowieku a czego sie spodziewales po filmie o Predatorze z kosmosu?? Jak dla mnie to sam jestes jakis Autystyczny skoro nie wiedziales o czym ten film zanim poszedles do kina?? Do toalety tez potrzebujesz guida?

Sabcio1234

Spodziewałem sie tam twojej starej.

ocenił(a) film na 2
Carnal_Vader

@Carnal_Vader - Poniósł Cię humor z filmu.
@all - jeżeli ktoś filmu nie oglądał a się zastanawia na jakim poziomie są dowcipy, to właśnie na takim. Dosłownie.

penetrator1981

Munn to totalna idiotka , celebrytka nie aktorka zresztą zagrała panią biolog , a biegała , skakała i strzelała jak żołnierz jednostki sił specjalnej
śmiech na sali

ocenił(a) film na 3
kadim_filmweb

Miałem wrażenie, że przez 99% filmu robiła w nim za sztuczny tłum, byle tylko zadowolić feministki i tych poje.bów z SJW.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
radoslaw_gola

Dramat? Filmweb podaje, że "akcja, sci-fi". Z obejrzanych recenzji wynika, że jednak komedia. Niskich lotów.

ocenił(a) film na 2
radoslaw_gola

Niesamowity gniot. Obecnie wyznacznikiem filmu dla wytwórni jest chyba ilość (nie poziom) humoru w produkcji. Umiejętne połączenie akcji i humoru jest trudne, ale czasem się udaje ( Strażnicy Galaktyki).

ocenił(a) film na 6
radoslaw_gola

Jako komedia sprawdza się nieźle.

Nightmare_Sally

ale było by komedia gdyby miało inny tytuł i gatunek
film jest mierny , a horror żaden
pędzą przez czas trwania filmu jak struś pędziwiatra i ten finał totalna porażka

ocenił(a) film na 7
radoslaw_gola

jeśli ktoś Obcego Przymierze ocenia na 9 a nowego Predatora na 1, to komentarze tego typu należy traktować jako zwykły hejt i wypociny frustratów. ocena filmu na 5 to już , zgodnie z filmwebowymi standardami sugeruje produkcję kategorii c , a ten film na pewno aż tak zły nie jest. zupełnie już mnie powalają porównania do jedynki i peany na jej cześć , jakie to znakomite było (jest) dzieło. zaznaczam , że sam ten film bardzo lubię i oglądałem go kilkanaście razy ... ale, to jest dopiero kupa śmiechu.
i tak:
super elitarny oddział komandosów gdzie, żołnierze strzelają m16 z biodra, Mp5 z jednej ręki .... tym sposobem to by w stodołe nie trafili. na akcje w dżungli zabierają mini guna , którego to zestaw z amunicją na 1-2 min ciągłego ognia waży ok 150 kg., a nie ma w oddziale snajpera - gratuluje. pomijam już takie szczegóły jak wystrzeliwanie dziesiątków pocisków bez zmiany magazynków.
następnie okazuje się , że wystarczy wysmarować się błotem , żeby być niewidzialnym dla kosmity wyposażonego w zaawansowane systemy wizyjne - wiedzą jak podróżować w kosmosie , ale o podczerwieni nie słyszeli. i na koniec ewakuacja naszego bohatera z obszaru po wybuch jądrowym zwykłym niespecjalistycznym UH 1 , który powinien spaść na ziemie na skutek działania impulsu elektromagnetycznego.
Jak widać , czepić można się każdego , wystarczy chcieć.
Tak , że proszę zachowajcie choć trochę obiektywizmu, zanim zaczniecie snuć swoje żale.

marek_molenda1

Według tych kryteriów można z 95% filmów ocenić.I co z tego że taki Vulcan jest montowany na helikopterze i waży ze 200 kg? Ala jak to wygląda.. Tu chodzi o klimat prawdziwego Predatora.Coś co jest nie podrabialne i jedyne w swoim rodzaju.Nikt przy zdrowych zmysłach nie myślał że ten filmowy produkt chociaż zbliży się do pierwowzoru.Terez jest czas jednorazowych filmów skierowanych do 12 latka USA.

ocenił(a) film na 7
Janus83

nie do końca się z tobą zgodzę. dam ci przykład.
mój ojciec jest fanem westernów z Kirkiem Douglasem, Johnem Wayne itp . Siedmiu Wspaniałych czy W Samo południe mógłby oglądać non stop. Jak dzisiaj słysze jego zdanie że te wszystkie Gwiezdne Wojny , Obce, Terminatory czy Predatory to kino dla , przepraszam cytat, murzynów półanalfabetów. Tak więc śmiem twiedzić , że tak jak dla niego najlepsze były westerny z lat 60 tych , a dla nas produkcje z lat 90 tych tak dla naszych dzieci najlepsze będą Marvele, Supermeny itp. A to dla tego , że dzieci mają inną wrażliwość , i my mieliśmy inną wrażliwość kiedy powstawał Terminator czy Predator i inaczej to wszystko zapamiętaliśmy... po prostu. I uwierz mi , że nasze dzieci to dzisiaj się śmieją z Obcego czy Star Wars , gdzie bohaterowie wpatrują się w szklane monitory na swoich statkach kosmicznych a nasze pociechy w kieszeni mają telefony z ekranami dotykowymi......panta rhei

marek_molenda1

Masz po części rację ale... ja też lubię starsze kino."Siedmiu wspaniałych", "Most na rzece Kwai" czy "Lawrence w Arabii" to wspaniałe filmy.Docenia się jakość a nie czas powstania.Kiedy po za efektami specjalnymi film niczego nie oferuje to jest problem.Bezpłciowe filmy oferowane teraz w ogromnej większości to teraz standard.To wina "jednorazowych" czasów.

ocenił(a) film na 9
radoslaw_gola

napisał to gość który ocenia pit bull niebezpieczne kobiety na 8 XD

Zetowsky

jego ocena pit bulla nie ma nic wspólnego z tym filmem
leczysz kompleksy synek ?

ocenił(a) film na 9
kadim_filmweb

Tak staram się wyleczyć swoje kompleksy obiektywizmem ponieważ nie wiem która część jest gorsza, ci wielcy fani predatora którzy moczyli się po nocach po obejrzeniu części ze szwarcnegerem czy ta wielka opiniotwórcza kinomaniakowa grupa krytyków robiąca sobie laskę wzajemnie. Nie chce nawet zgadywać do której części należysz ale generalnie napewno ten film nie zasługuje na 1 a sugerując po ocenach ziomeczka z góry kultowych hitów, mógłbym śmiało stwierdzić że najpierw czyta opinie na filmwebie a później idzie do kina.

Zetowsky

sam masz kupy ocenione na 9 i 10 także więcej ci pisać nie trzeba

ocenił(a) film na 9
kadim_filmweb

Stajesz w obronie swojego chłopaka który zeszkalował nową część predatora czy próbujesz bronić roli arnolda szwarcnegera bo już się gubię?

Zetowsky

tylko potwierdziłeś to co miałem na myśli

użytkownik usunięty
Zetowsky

Standard na filmwebie. Wystarczy kogoś wyśmiać za ocenę filmu innego niż ten, pod którym się udzielasz. Twój "argument" jak rozumiem kończy dyskusję i wychodzisz na inteligentnego... ale rzeczywistość okazuje się bolesna, bo tak naprawdę nie miałeś nic sensownego do powiedzenia. Rozumiem, że chciałeś zabłysnąć, ale nie tędy droga.

ocenił(a) film na 3
radoslaw_gola

Predator nie mógł uratować tego filmu, bo w tym filmie Predatora prawie nie było. To co biegało w tym filmie to był jakiś wielki bezmyślny dinozaur ryczący i gryzący ludzi, a nie Predator.

radoslaw_gola

Jak najłatwiej obrzezać kolegę radka goli? - kopnąć radka w szczękę

radoslaw_gola

ja nawet sądzę że aktorzy wiedzieli jaki to gniot więc przestali grać
film zrobiony tak by przypominał takie kreskówki jak tom i jerry czy gumisie
no jako parodia idzie dać te 3 ale jako film 1/10 to za dużo

ocenił(a) film na 6
radoslaw_gola

DRAMAT to prawda, bo predatora zabili aż się popłakałem, a film jest niezły. Jak ten gościu co to pisał to chyba na kreskówki tylko patrzał. Filmy robią z wyprzedzeniem o 10lat! Bo za 10lat to samo gówno bedziesz oglądał.

ocenił(a) film na 3
radoslaw_gola

Jeżeli uważasz, że filmy o Predatorach mogą być dobre, to oglądnij dwie części, w których walczy z Obcymi. To one są tragedią (w dodatku pełną obrzydliwości).

ocenił(a) film na 1
radoslaw_gola

Ten film to mentalny gwałt analny na psychice fana owej postaci. Predator skończył się na dwójce... z wyjątkiem Predators cała reszta to jakiś dramat

ocenił(a) film na 2
radoslaw_gola

Popłuczyny po legendzie. Jedyny plus to piękna Olivia

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones