PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=509652}
6,1 60 297
ocen
6,1 10 1 60297
5,1 12
ocen krytyków
Predators
powrót do forum filmu Predators

Adrien Brody

ocenił(a) film na 6

Rola zupełnie nietrafiona, w zasadzie "położyła" ten film. Ten aktor nie nadaje się do takich ról, ale producenci "mogą wszystko". Ciekawe jakby było gdyby w tej roli obsadzili Woodego Alena? Pewnie predek padłby ze śmiechu...

ocenił(a) film na 6
Rotmistrz_1819

Nie było aż tak zle :) . Co do całości filmu , średniak."Da sie obejrzeć "do końca .

ocenił(a) film na 5
Rotmistrz_1819

Myślę, że na tej samej zasadzie można by zamienić wokalistę ich troje na nergala, a króla nazguli powinien grać Justin Bieber.

ocenił(a) film na 6
Rotmistrz_1819

Zgadzam się, że Adrien Brody nie pasował do tej roli, choć według mnie dzięki bardzo przyzwoitym zdolnościom aktorskim i tak się jakoś wybronił.

ocenił(a) film na 6
szanona

Postać "predzia" na pewno jeszcze się pojawi... Może w końcu wygra... Bo jak na razie zawsze "w d...e"? Pozdrawiam fanów serii, fantastyczna odskocznia od realu!

ocenił(a) film na 7
szanona

Dokładnie. Aktor fatalnie dobrany do roli, bo posturą i wcześniej granymi postaciami nikomu się z twardzielem nie kojarzył i kojarzyć nie mógł. Dzięki dobrym zdolnościom aktorskim jakoś udźwignął postać i chwała mu za to, ale oglądając ten film cały czas zastanawiałem się po co to? Po co aktor nie stworzony do ról twardzieli męczy się w filmie wybitnie o twardzielach - i to jako główny twardziel ?! Jaki był cel producentów?? Naprawdę doceniam kreację Brody'ego, ale po co to było?? I tak porównanie z Arniem było nieuniknione, a tu kunszt aktorski nie pomoże, tu trzeba mięśni.

Mordechaj_Sauerland

Ja uważam, że właśnie dobór Adrien'a Brody'ego do tej roli był akurat dobrym pomysłem. Adrien przypominał mi bardziej Bear Grylls'a a jak wiadomo on w rzeczywistości był w siłach specjalnych i chyba to najbardziej odzwierciedla realia. Fabuła natomiast nie zagrała choć miała naprawdę duży potencjał.

ocenił(a) film na 6
LidS

Yhm, był... aż go z powodów zdrowotnych wypieprzyli.

Rotmistrz_1819

Zgadzam się. Nie ma w sobie absolutnie nic z twardziela - ani twarzy, ani postury, głosu, ani nawet charyzmy. Jak to dobrze, że to jego jedyna rola "twardziela". W ogóle obsada jest marna - to rzekomo są najwięksi zabójcy na Ziemi, ale poza Maczetą i yakuzą, wszyscy wyglądają i zachowują się jak miernoty. Gdzie ci wielcy, napakowani, uzbrojeni po zęby twardziele z odsłoniętymi klatami z pierwszego Predatora?

szmyrgiel

Może pojawią się w czwartej odsłonie... Podobno scenariusz jest już gotowy ;)

ocenił(a) film na 5
szmyrgiel

Takich już dzisiaj nie ma w kinie. 2-3 się by uzbierało, teraz graja chłopaczki w rurkach.

ocenił(a) film na 5
szmyrgiel

Obsada marna? Alice Braga znana z Jestem legendą, gdzie partnerowała Smithowi. Walton Goggins to aktor charakterystyczny, znany z takich seriali jak Justified, Synowie anarchii czy The Shield. Laurence Fishburn raczej anonimowy nie jest. Danny Trejo też pewnie bywa kojarzony. Kariera Mahershala Ali mocno przyspieszyła w kolejnych latach.

Rotmistrz_1819

Zgadzam się w 100%.

ocenił(a) film na 7
Rotmistrz_1819

Mi sie podobal bardzo, szuply i szybki , inny niz Arni i Danny, mial charyzme i intelekt, zagral swietnie

ocenił(a) film na 9
nikone

Brody jest na tyle dobrym aktorem ze obronił się w tej roli. Jego bohater to przeciwienstwo napakowanego komandosa z jedynki, raczej cwaniak, ktory inteligencja nadrabia gabaryty. Fajnie zagral.

ocenił(a) film na 4
Rotmistrz_1819

Jeszcze ta "twarda-żołnierka-komandoska" - totalna galareta, bardziej do jakiegoś melodramatu.
Nie mogłem patrzeć na nią bez politowania i zażenowania.
Film można by było uratować, ale już sama kreacja postaci (abstrahując od decyzji personalnych) obrzydzała oglądanie.
Nie czułem cienia respektu przed nikim, nikomu nie kibicowałem (jakuza przez chwilę był ciekawostką, ale też tego w pełni nie wykorzystano).

segundajuganda

Wg. niektórych najlepiej by było dać Arniego i np. Michelle Rodriguez (no dobrze, Arni juz ledwo dycha, to może Michelle + Vin Diesel?), przyznam- dla oka byłoby lepiej, do filmu tego typu są idealni, no ale z drugiej strony film traci na realności :) no powiedz, czy w armii albo w półświadku są tylko pakerzy?
Nie idźmy za stereotypami... mi tam by i pasował Steve Buscemi, z takim psycholem to by sobie nie dali rady...
Generalnie nie jest źle mogli przeciez dać parę Pattinson-Stewart albo innych na topie jak Jackmana czy Deppa.. >:(

ocenił(a) film na 4
777temida

Specjalnie napisałem "kreacja postaci" oraz "abstrahując od decyzji personalnych", nieprawdaż? ;]
Ja nie jestem ortodoksem kina akcji lat 80' i 90' (choć jako kino czystego kiczu i relaksu to lubię) i nie żądam Vinniego Jones'a i The Rock'a w każdym filmie (ale np. ten pierwszy byłby MEGA tutaj).
Sposób w jaki napisano te postaci był dla mnie... hmm nijaki i bezjajeczny - czyt. ostatnie zdanie pop. wiadomości.

ocenił(a) film na 7
segundajuganda

Wez sie nie osmieszaj.

ocenił(a) film na 4
aronn

Weź się nie popłacz aronnku.

Rotmistrz_1819

No Woody to byłaby akurat broń totalna. Zagadałby wszystkich na śmierć ;)

ocenił(a) film na 6
Rotmistrz_1819

Mi tam Brody nie przeszkadzał, miło było tylko usłyszeć i przypomnieć sobie main music theme z jedynki, o całej reszcie Predators właściwie już zapomniałem.

ocenił(a) film na 6
Rotmistrz_1819

tylko wyjaśniam,,,, że ten film nie jest dla mnie zadnym śmieciem ....oceniłem go na 6 .
Natomiast niestety nie osiąga poziomu 1,2, ani nawet 3 cześci .z kilku powodów ,jednym z nich jest aktor wcielający sie w główną role ale też jest wiele innych powodów .Drugim a może nawet ważniejszym powodem slabszej oceny filmu jest scenariusz.jest poprostu cienki jak barszcz z kiełbasą i grzybami bez kiełbasy i grzybów .
Generalnie film nie najgorszy ,da sie obejrzeć ale daleko mu do poprzedników .
pozdrawiam miłośników kina .

Rotmistrz_1819

Ciezko sie nie zgodzic. Ogladanie filmu przez pryzmat Brodyego bylo niezwykle trudne.

ocenił(a) film na 7
Rotmistrz_1819

Widziałeś żołnierzy z GROMU albo FORMOZY. szybciej tam znajdziesz kolesi jak Adrien Brody niż jak Arni. Taka góra mięsa padła by po 5 km marszu. Tam trzeba ludzi sprawnych fizycznie ale przedewszyskim wytrzymałych.

ocenił(a) film na 4
Rotmistrz_1819

Akurat Brody zagrał najlepiej z całej obsady - bo jest najlepszym aktorem. Reszta to klasa B. Trzeba było nie oglądać Pianisty to może nie byłoby takich zboczonych uprzedzeń

ocenił(a) film na 7
Rotmistrz_1819

Nadaje sie,zreszta do tej roli chlop niezle sie napracowal nad forma i to bylo widac.

ocenił(a) film na 5
Rotmistrz_1819

Chyba większość komandosów posturą bardziej przypomina Adriena niż Arnolda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones