PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=259945}

Prestiż

The Prestige
8,1 399 062
oceny
8,1 10 1 399062
7,5 43
oceny krytyków
Prestiż
powrót do forum filmu Prestiż

Kilka pytań.

ocenił(a) film na 8

Bardzo zaintrygował mnie ten film dlatego próbuje doszukać się wszystkich rzeczy, których nie zrozumiałem. Jeśli ktoś wie to chętnie przeczytam co myślicie.

1. Czy śmierć żony Angiera to był wypadek w pracy? Czy Borden celowo inaczej zawiązał supeł na tzw. "podwójny landford" o którym mówił wcześniej. Jeśli tak to jaką miał motywację w zabiciu żony ówczesnego przyjaciela?
2. Dlaczego Cutter po tym incydencie i rozpoczęciu konfliktu wspierał Angiera? Uwierzył, że Borden celowo zabił mu żonę? Dwójka iluzjonistów zaczyna kłótnie, a Cutter pomaga jednemu z nich. I w końcówce jednak niańczy córkę Bordena. Po tym jak zobaczył żyjącego Angiera zmienił stronę czy zawsze był szpiegiem Bordena? Przez co przy scenie z gołębiem niby go nie zauważyli.
3.Borden miał bliźniaka czy klona i dlaczego? Czy na końcu zginął ostatni Angier?
4.Czy końcówka narratora, że "nie patrzycie uważnie" sugeruje widzowi, że nie wszystko jest wyjaśnione i czegoś istotnego nie dostrzegliśmy? Jak tak to o co mogło chodzić?
Jak ktoś rozgryzł ten film dokładnie albo dowiedział się co i jak to piszcie bo zżera mnie ciekawość.

ocenił(a) film na 8
Vampire_Heart

Nie pamiętam już dokładnie tego filmu i nie znam odpowiedzi na te pytania jednak pamiętam końcówkę filmu. Porusza to bardzo ciekawy problem filozoficzny. Otóż, jeśli miałbyś zawsze możliwość skopiować siebie (ciało i umysł) aby móc wyjść z dowolnej opresji, jednak "stary Ty" musiałby umrzeć (np. przez utonięcie - okropna śmierć), to czy zrobiłbyś to? Czy poświęciłbyś "obecnego siebie" dla "nowego siebie"?
Twoje "Ja" zawsze by cierpiało okropną śmierć, jednak nowo powstałe (skopiowane) "ja" by o tym nie wiedziało ale kiedyś znów by musiało umrzeć... Czy poświęcałbyś wciąż siebie dla takiej sztuczki?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones