PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=259945}

Prestiż

The Prestige
8,1 398 994
oceny
8,1 10 1 398994
7,5 43
oceny krytyków
Prestiż
powrót do forum filmu Prestiż

Smutłem

ocenił(a) film na 7

Przez cały film konsekwentnie pokazywane jest, że wszystkie sztuczki mają logiczne wyjaśnienie. Czy to dubler,
zwinność iluzjonisty, czy jakieś nowinki techniczne ułatwiające występ. Wszystko jednak w granicach zdrowego
rozsądku. Aż tu nagle jeb - maszyna do klonowania. Żenada. Cały film ogromnie na tym stracił.

ocenił(a) film na 8
majster893

Mam dokładnie to samo zdanie - po lekturze entuzjastycznych recenzji, znakomitych gdzieś mniej więcej 2/3 filmu, świetnym aktorstwie i genialnym klimacie - jeb w łeb - maszyna do klonowania...

RogerVerbalKint

nie smutasić mi się tu, przeciez taka maszyna też zaraz znajdzie logiczne wytlumaczenie!! - hahaha, ale i dla mnie film nabrał innej barwy... jakoś bez kupy...

majster893

"Smutłem":DD Jak już przyjechałeś do naszego kraju z Mongolii i chcesz się wypowiadać na polskich forach,to naucz się naszego języka.

ocenił(a) film na 7
llama777

Śmiechłem! Powiedz, że żartujesz!

ocenił(a) film na 9
majster893

Nie zgadzam się z autorem.

Każda sztuczka jest fajna i niesamowita - dopóki nie ujawnisz jej tajemnicy. Wtedy wydaje się banalna.

IMHO, ja zupełnie nie spodziewałem się, że wytłumaczenie będzie nadnaturalne i to właśnie kompletnie mnie zmiażdżyło. Doskonale wpleciony wątek nadprzyrodzony podkreślił tylko tajemniczość filmu i dał mocnego kopa na koniec.

Obejrzałem ten film już z pół roku temu, lecz wciąż - sama idea - opowiedziana przez mojego faworyta, Nolana, klona - twojego, mojego, kogokolwiek... I te poczucie, że nie wiesz kto wyląduje w pudle. Ty, czy twój klon? Jeśli ty, co stanie się z twoją świadomością? A świadomością klona.

It's just awesome.
Polecam film wszystkim. Jeden z najlepszych obrazów, które widziałem ostatrnimi czasy.

ocenił(a) film na 7
lokimojboze

W takim razie powinno być sci-fi w gatunku.
A skoro już mowa o rozterkach 'kto zginie ja czy mój klon, co ze świadomością itd'... To pomysł bardzo dobry ale w tym filmie zmarnowany ten potencjał niebywale więc nie wiem nad czym się tak zachwycasz.

ocenił(a) film na 9
majster893

ano wypadałoby.
Tak samo myślę, że MOS zasłużył na miano filmu "katastroficznego".

Nie uważam, żeby potencjał tego pomysłu został zmarnowany w tym filmie.
A zatem, dlaczego Ty uważasz, że został?

ocenił(a) film na 7
lokimojboze

Bo nic nie wiemy na ten temat. Co działo się z jego klonami. Czy miały te same wspomnienia, sposób myślenia, upodobania, sposób postrzegania otoczenia. Nic. Wiemy tylko, że byli. Nasz bohater nawet z nimi nie rozmawiał tylko dążył do tego żeby jak najszybciej ich zabić.
Stworzenie swojego klona stwarza niebywałe możliwości. A co dopiero kilku klonów! I nie chodzi tu tylko o sztuczki sceniczne (które swoją drogą podbiłyby świat). Pomyśl co mógłbyś zrobić w życiu codziennym mając klona. Myślę, że każdy o tym kiedyś chociaż trochę rozmyślał. Chociażby o bliźniaku ;)

ocenił(a) film na 8
majster893

klony musiały mieć te same wspomnienia i sposób myślenia bo musiały być skopiowane atom po atomie co znaczy, że musiały mieć identyczną budowę mózgu a co za tym idzie również te same wspomnienia i myśli

ocenił(a) film na 7
felek87

Ale tego nie wiemy z filmu ;)

ocenił(a) film na 8
majster893

Jak nie wiemy jak wiemy?
Chciałbyś żeby przeprowadził z klonem moralizującą rozmowę na temat powstania świata i sposobów pozyskiwania bawełny na terenach Ameryki w ówczesnym świecie? skoro w finałowym tricku zginął prawdziwy Angier, a jego klon miał taki sam tok myślowy, dalej chciał się zemścić i wciąż żywił urazę a zarazem pamiętał o zaskoczonych twarzach widzów po udanym tricku oznacza to że przenosiło się dosłownie wszystko nawet biegunka, gdyby ją miał.

Odnośnie Tesli i jego maszyn, zapoznajcie się co tworzył i jakim był dalekowzrocznym geniuszem skoro po dziś dzień najznakomitsi profesorowie z fizyki nie potrafią pojąć sposobów działania niektórych jego wynalazków.
Końcówka jak najbardziej pozytywna

ocenił(a) film na 10
majster893

Chłopie żaden potencjał nie został zmarnowany a maksymalnie wykorzystany. Nie umiesz docenić kunsztu reżyserskiego widzę.

ocenił(a) film na 8
majster893

Też oczekiwałem innego wyjaśnienia, niż banalna "machina do klonowania", niemniej fajnie się oglądało nawet pomimo tego rażącego detalu... Z początku myślałem, że przewidziałem zakończenie zanim wszystko się wyjaśni, baa, trafiłem całkiem blisko, ale jednak końcowe minuty filmu... MIND BLOWN

ocenił(a) film na 10
majster893

A kto powiedzial ze maszyna do klonowania jest niemożliwa ?;]
Tak czy inaczej nie jest tu wazna najwaznijesze w filmie jest rywalizacja glownych bochaterow i ich poswiecenie dla marzen/pracy /sławy ktore okazuje się tragiczne.

Dziwne bo wiekszosc moich ulubionych filmow opiera sie wlasnie na takiej sytuacji.(Zapasnik ,Requiem dla Snu, Black Swan,Zrodlo, Pi) A podejscie do zycia na kompletnie odwrotnej coz kiedys sam się przekonam jak jest.

ocenił(a) film na 9
majster893

Fakt, trochę mi to nie pasowało do ich czasów ;D. Jeśli chodzi o takie wyjaśnianie sztuczek, to polecam film ,,Iluzja".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones