PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=259945}

Prestiż

The Prestige
8,1 398 994
oceny
8,1 10 1 398994
7,5 43
oceny krytyków
Prestiż
powrót do forum filmu Prestiż

Do tej pory nie potrafię przekonać się do jednej wersji z tym, dlaczego Borden za każdym razem odpowiadał Angier'owi, że nie wie który węzeł zawiązał., bo
Czy było to dlatego, że nie potrafił powiedzieć prawdy o tym - że zawiązał podwójnego langforda - patrząc mu w oczy, czy może dlatego, iż jeden z bliźniaków również bał się przyznać - że zawiązał wspomniany węzeł - przed drugim? (bo sam powiedział, że podczas sztuczek się zmieniali)
I idąc dalej, obaj trzymali się tej wersji podczas spisywania pamiętnika.

I druga sprawa, co mogło być napisane na kartce, którą Borden dał Angier'owi, a która miała być prawdziwym kluczem do sztuczki ze znikającym człowiekiem?

ocenił(a) film na 9
Kubny_

Borden w kilku miejscach gdy ma na myśli jednego z bliźniaków używa zwrotów typu "jedna część mnie", więc jak sądzę zapis w pamiętniku o "walczeniu z samym sobą" oznacza że jeden z bliźniaków był przekonany do jednej wersji a drugi do drugiej. Być może ten który związał Langforda pod wpływem szoku wyparł to ze świadomości (warto zauważyć że najpierw wiązał on węzeł zwykły a dopiero potem zaczął go rozwiązywać i zmieniać na Langforda, zatem mogło się zdarzyć że ta pierwsza część została w jego świadomości) będąc zatem szczerze przekonanym że wiązał zwykły węzeł, natomiast jego brat który nie był przy wypadku obecny słusznie zakładał, że zawiązany musiał zostać trudniejszy węzeł co doprowadziło do wypadku i każdy był pewien swojej wersji. Oczywiście trzeba pamiętać że pamiętnik Bordena był pisany celowo dla Angiera więc inne wersje też mogą być prawdziwe a pamiętnik może po prostu kłamać, jednak tamto rozwiązanie wydaje mi się najbardziej prawdopodobne.

Kubny_

Mi się wydaje, że Borden zawiązał podwójnego Langforda, bo gdy zmieniał sposób wiązania, przez moment wyczekująco patrzył na żonę Angiera, a ona mu ledwo dostrzegalnie kiwnęła głową :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones