PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1238}
7,4 202 021
ocen
7,4 10 1 202021
6,7 21
ocen krytyków
Pretty Woman
powrót do forum filmu Pretty Woman

Film jak każdy widziałam naście już razy i ostatnio w minione święta. Miałam porównanie jak patrzyłam na ten film kiedyś, a jak teraz. Jest on zbyt odrealniony jak dla mnie. Prostytutka, która poznała prawdziwą miłość i całe jej dotychczasowe życie się zmieniło tak diametralnie? Niestety nie uwierzę w taką historię i film jak dla mnie zbyt ckliwy. Ma też parę swoich plusów, za co wciąż ocena 6, jednak wydawało mi się kiedyś, że produkcja ta jest o wiele lepsza...

ocenił(a) film na 8
Nerine

U mnie było odwrotnie. Początkowo nie doceniałam tego filmu, zadałam sobie pytanie "Co ludzie w nim widzą?", uważałam ze jest zupełnie przeciętny. Dopiero z czasem znalazłam odpowiedź i zaczęłam go uwielbiać.

ocenił(a) film na 9
Nerine

Tu znajdziesz mniej ckliwe filmy o prostytutkach:
http://www.filmweb.pl/forum/filmy/Filmy+o+prostytucji,2635044

ocenił(a) film na 5
Znawca kina

,,Masz na imię Justine" to nie film o prostytucji tylko o handlu żywym towarem.

ocenił(a) film na 9
knocun1

Handel ludźmi w celu zmuszania ich do prostytucji.Dziewczyna została prostytutką.Ta lista to zarówno filmy o dziewczynach,które dobrowolnie zostają prostytutkami jak i o tych,które zostały do tego zmuszone.

Nerine

Ciężko mieć pretensje do tego typu filmów, że są zbyt odrealnione. Chyba nie dla realizmu się je ogląda, tylko właśnie dla tej bajki. Uważam, że jak na komedię romantyczną jest całkiem przyjemny. Co nie zmienia faktu, że na więcej niż 6 nie zasługuje.

Nerine

Bzdeta... realizmu to się oczekuje od filmów dokumentalnych ew filmach opartych na faktach a nie po komedii romantycznej :D

ocenił(a) film na 8
Nerine

Jak dla mnie to odrealnienie jest atutem. Może to dziwny punkt widzenia, ale to w końcu komedia romantyczna, (moim zdaniem najlepsza w historii kina) która z definicji powinna być właśnie taka, jaka jest. Bajkowa, z fajnym dość mocno wyczuwalnym klimacikiem. Lekkie, przyjemne, wypełnione pięknymi rzeczami i idealnie dobraną muzyką. Tak, zdecydowanie lubię ten film za klimat.

Kandara

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że "Dzień Świstaka", "Kiedy Harry poznał Sally", "Bezsenność w Seattle", "Lepiej późno niż później", "Vicky Cristina Barcelona" i "Sposób na blondynkę" są lepsze.

ocenił(a) film na 7
Trojden

To nie ryzyko. To kwestia Twoich indywidualnych odczuć. Dnia Świstaka nic nie pobije.

ocenił(a) film na 10
Trojden

dla mnie takie top 3 jeśli pomyślę komedia romantyczna to Pretty Woman, Bridget Jones, Masz Wiadomośc, pozniej Holiday, Jak stracić chlopaka w 10 dni, Tylko miłość, Duma i uprzedzenie, Bezsenność w .., Notting Hill, Brzydka prawda, W Krainie Jane Austen, 9i pół tygodnia, Dirty Dancing, Irlandzkie Zaręczyny, Narzeczony mimo woli, P.S kocham Cię...

ocenił(a) film na 9
Kandara

dla mnie również. I gra Julii świetna.

Nerine

Dla mnie przede wszystkim odrealnione i bezsensowne jest to, że Gere zabrał Julię Roberts na elegancką kolację biznesową, żeby siedziała obok niego i ładnie wyglądała, gdy ten będzie omawiał kwestię przejęcia firmy Morse'a. Jaki był cel tego, że on ją tam wziął? Czy to miała być jakaś "edukacja Rity", a w tym wypadku edukacja Vivien? Chciał zrobić z niej bizneswoman, czy o co tam chodziło? Bo podczas tej rozmowy biznesowej ona nic nie zrobiła, tylko siedziała i ładnie wyglądała. A on nie przedstawił jej Morse'owi jako swojej żony ani innej krewnej, podczas tej rozmowy biznesowej.

I dlaczego później chciał, żeby mu towarzyszyła również podczas jego rozmowy na meczu polo? Też nie było w tym żadnego widocznego celu, bo ona mu w niczym nie pomogła. Ot, zabrał ją ze sobą bez celu, a chciał jej zapłacić za samo towarzyszenie. Czy on był jakiś niespełna rozumu?

Gere raczej nie gra tu postaci, z którą którykolwiek widz chciałby i potrafiłby się utożsamić. Ot, koleś który robi rzeczy, które nie mają sensu.

Roberts gra tu naprawdę sympatyczną i uroczą postać, ale scenariusz tego filmu jest jakiś taki bez sensu. Zwłaszcza postępowanie głównego męskiego bohatera.

ocenił(a) film na 7
Trojden

Według mnie chodzi po prostu o to, że niektórzy biznesmeni (jak w filmie widać nie wszyscy- patrz panowie Morse), lubili się pokazywać na tego typu spotkaniach z pięknymi kobietami... i tyle. Nie musiały robić nic konkretnego, wystarczy że były ;)

ocenił(a) film na 4
Trojden

co do ostatniego aapitu- zgadzam się. Co za facet zakochuje się w prostytutce XD hhahhaha

ocenił(a) film na 8
Nerine

Bo to najlepsza adaptacja historii o Kopciuszku - level hard.

ocenił(a) film na 7
Nerine

Ten film właśnie ma być odrealniony, ma być historią o współczesnym Kopciuszku a nie do bólu realnym filmem. To bajka dla dorosłych , ale z bardzo dobrą grą aktorską i to dzięki niej warto film zobaczyć i dzięki niej ten film jest co najmniej dobry wg mnie

ocenił(a) film na 5
armarange

Gra akotrska szczególnie Richarda jest mega mierna.

użytkownik usunięty
Nerine

Bo to bajka i tyle. Treść filmu jest nierealna, ale sympatycznie się ogląda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones