PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1232}

Priscilla, królowa pustyni

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert
7,3 8 700
ocen
7,3 10 1 8700
8,2 5
ocen krytyków
Priscilla, królowa pustyni
powrót do forum filmu Priscilla, królowa pustyni

Nie mogę uwierzyć, że ten film został nagrany 19 lat temu - Wszystko świetnie zostało w nim przedstawione w kontekście dobrego humoru i żartu, ale i z dystansem. Poznajemy postrzeganie "świata" od strony homoseksualisty czy transseksualisty, lecz nie na tym film jest skupiony. Oglądając film z minuty na minutę przypływało dużo pozytywnej energi, mimo, że przedstawia "nietradycyjne zachowania seksualne". Jak na film z tamtych lat, to można w pełni uznać go za udaną produkcję - Jeżeli będę miał czas i najdzie mnie okazja, objrzę film sobie jeszcze raz - poprawił mi humor , co rzadko się zdarza, jeżeli chodzi o produkcje związane z tematyką mniejszościami seksualnymi.

ocenił(a) film na 7
kibus90

Został ugryziony ze specyficznej ale trafnej strony, zamiast dramatu czy paradokumentu, twórcy zaserwowali komedię, pozwalającą momentami z uśmiechem popatrzeć na środowisko 'kochających inaczej' (choć zwrot ten jest jedną wielką dyskryminacją)

Aluminiova

Dokładnie tak ;)

ocenił(a) film na 10
kibus90

nie wiem na czym to polega ale rzeczywiście ten film poprawia humor.
no i ten tekst Adama< Its not purple, its lavender> Doskonała scena:-)

ocenił(a) film na 10
kibus90

pamięta ktoś scenę w garderobie, w której Tick wcina grzybki? ;)

kibus90

"Nie mogę uwierzyć, że ten film został nagrany 19 lat temu - Wszystko świetnie zostało w nim przedstawione w kontekście dobrego humoru i żartu, ale i z dystansem."

Nie za bardzo rozumiem sens tej wypowiedzi. Sugerujesz ze 19 lat temu tworcy nie byli wstanie krecic filmów "w kontekście dobrego humoru i żartu, ale i z dystansem."?

sever

Dużo reżyserów rezygnowało w podejmowania się takich kontrowersyjnych tematów. Obawiali się o falę krytyki ;)

Tj. było to w wypadku wyreżyserowania "Tajemnica Brokeback Mountain".

;)

kibus90

Nadal nie widze sensu, w tym co tu wypisujesz...

sever

Przykro mi.

ocenił(a) film na 8
kibus90

Film nie przedstawia ŻADNYCH zachowań seksualnych. Niezbyt tez wiem, które miałyby być „tradycyjne”, a które „nietradycyjne”.
Film przedstawia życie ludzi. Ciekawe życie ciekawych ludzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones