PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=815535}
6,1 42 854
oceny
6,1 10 1 42854
4,3 30
ocen krytyków
Proceder
powrót do forum filmu Proceder

Ktos juz tutaj w ktoryms watku wspomnial, ze jesli cos nam sie nie podoba to wcale nie znaczy, ze jak zamkniemy oczy to dany problem nagle zniknie. Przytoczyl przyklad "Piranii" wloskiego dramatu w klimacie serialu "Gomorra". I z tym sie zgadzam lecz tam historia nie gloryfikuje, nie usprawiedliwia a tym bardziej nie wybiela bohaterow. Tak samo we wszystkich filmach opartych na prawdziwych wydarzeniach ktorych motywem byla przestepczosc. Czy w takich "Goodfellas" w ktoryms momencie film pochwala te srodowisko? Nie, wrecz przeciwnie bo w paru momentach mozna wyczuc, ze to Henry Hill (czyli konfident) jest tu tym ktory postapil slusznie. Czy w "Godfather" w ktoryms momencie Coppola pochwala zbrodnie mafii? Nie, nawet sam boss widzi, ze na dluzsza mete do niczego dobrego to nie zaprowadzi i w III czesci chce zalegalizowac interes. A ten film jawnie chade wybiela i wedlug jego narracji chada to zagubiony chlopaczek a nie patus z brakiem instynktu samozachowawczego.

dragonmen32

Filmu nie widziałeś ale po nim jedziesz? Pewnie jesteś wynajętym klakierem.

ocenił(a) film na 1
NoMore09

witam przedstawiciela nizin spolecznych

dragonmen32

dlaczego niby promocja patologii?? WTF?

ocenił(a) film na 1
dk2012

poniewaz jest to spulniecie w twarz osobom ktore skrzywdzil

dragonmen32

wiem o co ci chodzi. gosc swiety nie byl. i moze zbyt pozytywnie go przedstawili w stosunku do tego czym się parał. ale tworzy się różne filmy. o różnych zbrodniarzach itp. takim tokiem myślenia należy dać 1 każdemu filmowi w którym przedstawiony jest świat jakiejś patologi np miasto boga

ocenił(a) film na 8
dragonmen32

A wiesz, że czasem ludzie nie mają wyboru?
A wiesz, że żytcie ich zmusza do konkretnych wyborów?
Na koniec (niestety krótki) zmienił wybory.

ocenił(a) film na 6
kodipar_78

Zawsze jest jakiś wybór, chociaż to prawda że nie zawsze on nam odpowiada. Można spróbować żyć uczciwie, ale to nie łatwe i często klepie się biedę - jak jego matka (pielęgniarka). Ale on się na takie życie nie godził. Z mojej strony na plus to że nigdy się nie poddał, nie odszedł od czegoś co dawało mu chęć do życia. Na minus, kryminalne powiązania, szpan, sposób bycia i "łatwego" życia. Te kilka słów napisałem ja, ode mnie dla niego siabadaba ;-)

ocenił(a) film na 8
and_lid

No niby czasem wybór jest, ale czasem to jak postępuje człowiek determinuje środowisko w jakim żyje. Sprawa jest złożona i nie do dyskusji tutaj.

ocenił(a) film na 7
dragonmen32

Na jakiej podstawie wyciągasz wnioski, że film wybiela Chadę?

ocenił(a) film na 7
Bokciu

Dokładnie, w mojej ocenie jest to w pewnym sensie przestroga. Chada pokazany jest tu jako osoba, która mimo wielu szans od losu, czyli wielu osób na jego drodze, które mogły dać mu oparcie i środowisko do normalnego życia , cały czas wybierał źle. W żadnym wypadku nie odbieram tego filmu jako promocję jego postawy.

ocenił(a) film na 7
michal_lukawski89

Ja również. Ten film to historia z życia pewnego człowieka, który w żaden sposób go nie ocenia, nie hołduje jego postawie, ale również nie gani.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones