PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=854}

Prochy Angeli

Angela's Ashes
7,6 4 057
ocen
7,6 10 1 4057
Prochy Angeli
powrót do forum filmu Prochy Angeli

"Bóg jest dobry wiem. Może on gdzieś tam jest dobry, ale tu go ostatnio nie widziano",
"- Gdzie twoje buty?
- Nie wiem
- Dobrze wiesz. Gdzie one są?Matka wysłała cie dzis bez butów? Przyszedłeś bez butów? Wiesz,że nie chodzi się boso po ulicy? Wybije ja ci to synu z głowy. Włóz je chłopcze. Czy słyszę tu jakieś drwiny? Ktoś szydzi z czyjegoś nieszczęścia? W tej klasie są chłopcy, którzy w ogóle nie mają butów. To nie ich wina i żaden wstyd. Nasz pan nie mial butów. Umarł bosy. Nie widać by na krzyżu chełpił się butami",
"(...) Irlandzki to język patriotów, angielski - zdrajców i kapusiów. Ale łacina, chłopcy, która mówią święci męczennicy, nim wyzioneli ducha w pyskach żarłocznych lwów, łacina otwiera bramy nieba. Ale w tej klasie sa chłopcy, którzy nigdy nie zaznają łaski uświęcającej. Dlaczego? przez chciwość. Te małe chciwe łajdaki już myślą o pieniądzach z kwesty. Będą chodzić od domu do domu, odświętnie ubrani i czy choć część tych pieniędzy wyślą do Afryki, dla biednych dzieci?"....

vasq_alpha

Arkadiusz Komsta i Jacek Szafałowicz from Lidzbark Warmiński zarapują o tym! A są jeszcze Ferdynand Jucewicz oraz Marek Łój!

ocenił(a) film na 9
vasq_alpha

I ta modlitwa Roberta Carlyle'a,
która rzecz jasna pozostaje bez odpowiedzi:
"Boże, dlaczego chcesz, by dzieci umierały...?"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones