PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=787690}

Profesor Marston i Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women
6,7 4 607
ocen
6,7 10 1 4607
6,3 6
ocen krytyków
Profesor Marston i Wonder Women
powrót do forum filmu Profesor Marston i Wonder Women

Film nie miał oficjalnie swojej premiery kinowej w Polsce, ale dotarł do mnie na DVD, więc postanowiłem go zrecenzować.

Jeśli za plecami każdego wybitnego mężczyzny zawsze stoi kobieta, psycholog Uniwersytetu Harvarda, dr William Moulton Marston (Luke Evans), miał szczęście. Za jego plecami stały dwie wyjątkowe kobiety: jego żona Elizabeth Marston (Rebecca Hall) i ich wspólna kochanka – Olive Byrne (Bella Heathcote). Nie tylko pomogły mu udoskonalić detektor kłamstw, nad którym pracował, pomogły mu także w zaawansowanych badaniach nad ludzką psychiką. Te z kolei zainspirowały go do stworzenia pierwszej kobiecej postaci superbohatera – Wonder Woman. Dziś ikony, wtedy łamiącej bariery, kontrowersyjnej, cenzurowanej heroiny, którą od ośmiu dekad podziwiają fani na całym świecie.

To co odrazu mi się w filmie spodobało do tematyka, której poddała się ta produkcja. Przekraczała ona granice, które należałoby przekroczyć. Bardzo pomysłowo podjęto się problematyki świata z XX wieku I ta narracja ciągnęła to naprawdę nieźle. Na samym początku delikatnie, subtelnie naprowadzono nas na niektóre wątki, ale z czasem historia nabrała większego tempa I coś tam poszło nie tak. Ale najpierw skupiając się na plusach, to był naprawdę dobry pomysł, też nawet dobrze zrealizowany, ale czegoś tam zabrakło. Czegoś co chwyciło by moje serce I wciągnąłbym się w tą opowieść. Aczkolwiek uwielbiam Wonder Woman

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones