PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=117988}

Prognoza na życie

The Weather Man
6,6 15 317
ocen
6,6 10 1 15317
7,1 7
ocen krytyków
Prognoza na życie
powrót do forum filmu Prognoza na życie

Tak nierówno "wypadającego" w filmach aktora to chyba nie ma. Niestety Cage nie jest Alem Pacino, De Niro czy też Jackiem Nicholsonem i nie potrafi z najgorszego filmu zrobić całkiem przyzwoite kino tylko dzięki swojemu aktorstwu (o ile w takim gra ;)). Weather Man jest przykładem filmu, w którym Cage może się wykazać, jak chociażby w Dzikości Serca czy Ciemnej Stronie Miasta. Zgadzając się z tematem niżej Muszroma, zaapeluję: nie graj chłopie w kinach akcji (patrz Twierdza i wiele innych), bo sie marnujesz. Oczywiście jest to moje zdanie i mój gust.

ocenił(a) film na 6
chemas

Gra Cage'a zdecydowanie jest atutem tego filmu, choć bez rewelacji.

ocenił(a) film na 7
Tener_Barba

Co jak co, Cage jest moim ulubionym aktorem i nie wiem, czy był film z nim, który mi się nie podobał. A patrząc na jego grę aktorską w różnych filmach, a sporo ich oglądałem, dochodzę do wniosku, że dla mnie jest zarówno najlepszym jak i najgorszym aktorem pod słońcem.

ocenił(a) film na 7
szmylc3

Coś w tym jest. Ja to widzę tak samo. Po prostu musi zagrać w odpowiednim filmie. Jak dla mnie, to do pewnych ról się nie nadaje, albo przynajmniej słabo w nich wypada.

ocenił(a) film na 7
chemas

Jak by mu się chciało to wypadł by o niebo lepiej :3 Ale nie ukrywajmy, robi się z niego straszny leń.

ocenił(a) film na 7
szmylc3

Za dużo szmalu ;p

ocenił(a) film na 8
chemas

Z tymi pacino, deniro i nicholson to jest troche inaczej. Ci aktorzy graja przewaznie te same role i jakby siebie samych. Pacino gra gangsterow i detektywow - nie jeden serial, film pokazal nam , ze gangsterzy i detektywi to praktycznie te same osobowosci, stojace po przeciwnych stronach. Deniro gra psycholi i gangsterow i swietnie sie w nich odnajduje. Kiedy natomiast gra nirmalnych ludzi to wypada to dostatecznie. Jack to samo, albo psynchol, albo gangster z wyjatkami. Ci aktorzy maja taka charyzme, ze musza grac nietuzinkowe postacie, ale to wszystko dzieki charyzmie. Pamietam jak tim burton w jednym z wywiadow do batmana mowil o obsadzaniu rol i najwiekszy problem byl z szefem jokera, ktorego zagral jack pallance. Sam burton przyznal, ze ciezko jest znalezc aktora, ktory moze szefowac nicholonowi i zeby to jeszcze naturalnie wygladalo, bo wszystko sprowadza sie do charyzmy. Wszystko sie sprowadza do pytania kim jest aktor? Wedlug mnie to jest osoba ktora bardzo dobrze imituje inne osoby, ich zachowania i emocje. Wyzej wymienieni aktorzy sa rewelacyjni w swoich kategoriach i to wszystko. Dla mnie aktorem bedzie osoba ktora zagra czuba, a pozniej role komediowa i bedzie w nich swietna. Wezmy sobie np matta dilona. Swietna rola w crash, a wczesniej pokazal talent komediowy w sposobie na bladynke, albo daniel day lewis.

ocenił(a) film na 7
Ibrah

No właśnie nie. Pacino, DeNiro, czy Nicholson i wielu wielu innych potrafią zagrać wszystko. A jeśli chodzi o Matta, to masz rację, wyjątkowy aktor podobnie zresztą jak Norton. Pozdrawiam :)

chemas

>No właśnie nie. Pacino, DeNiro, czy Nicholson i wielu wielu innych potrafią zagrać wszystko.

A tam... d.u.p.a. Dobra komedia przyjacielu to jest np. The Money Pit, a komedie ww. trójki to nie jest nawet nędza z biedą - to czarna rozpacz.

ocenił(a) film na 7
Mrok

Bez przesady

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones