PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=117988}

Prognoza na życie

The Weather Man
6,6 15 309
ocen
6,6 10 1 15309
7,1 7
ocen krytyków
Prognoza na życie
powrót do forum filmu Prognoza na życie

Nicolas Cage ktorego zawsze uwazalem za bardzo dobrego rzetelnego aktora od ostanich 2 laty wykazuje sie czyms bardzo zadkim posrod hollywodzkich akttorow. Otoz dobieranie scenariuszy ... Jestem pod gigantycznym wrazeniem Niedawno mielismy okazje ogladac Lord of War ktory byl odbierany wielorako niejednokrotnie spotykalem sie z uszcypliwymi komentarzami na temat tamtego filmu pomimo jeste jego wielkim zwolennikiem i fanem. Cage byl rzecz jasna wysmienity...

Podchodzac do tego filmu juz sam poczatek mi sie spodobal chlod zima ... szarosc ... tworzenie smutnego nastroju nadanie filmowi aury ponurosci refleksyjnej...I tak oto rozpoczyna sie wheather man poznajemy Dave-a Spitza goscia od pogody troszeczke dziwnego (jak to zwykl nicolas grywac). Perypetie oraz teamtyka filmu jest bardzo bardzo zmuszajaca do refleksji zastanowienia w momencie kiedy pozwolimy zaglebic sie w postac dave-a odkrywamy ze ejst on Everyman-em kazdy z nas znajdzie sowje odbicie w nim i slowach dialogach ktore porusza z otoczeniem...
Film jes prowadzony bardzo podobnie jak poprzednie filmy cage (poprostu wypracowuje on swoj styl jak Pacino / De Niro czyli role w scenariuszach stworzonych tylko dla niego gdzie jego gra aktorska jest niezastapiona i najlepsza)
czyli refleksyjny ton oschla zimna rzeczywistosc brak kolorow szarosc i zaduma ... filma roztacza taka aure wokol siebie jest tak prowadzony i chwyta widza ktory to lubi...

Bardzo polecam osobom ktore sa fanami Nicolasa Cage ktory kolejny raz moze nie tyle zaskakuje a raczej proponuje kawal porzadnego Amerykanskiego kina ktore ma swoje dobre momenty i wlasnie dzieki neimu raczej sie nim nie znudze

ocenił(a) film na 8
InsanE_RabbiT

Zgadzam się z Tobą. Wśród tylu teraz filmów o zasadniczo prostej fabule (strzelaniny,pościgi, sex) albo jej braku :) można na szczęście znaleźć takie jak ten. Bardzo podobają mi się ostatnie filmy w jakich gra aktor (Naciągacze czy też Lord of war..wcześniej również w Cieniu wampira). Takich filmów więcej!!! Niestety dużo osób woli oglądać filmy gdzie nie trzeba myśleć...ważne żeby była akcja w filmie lub efekty specjalne. Też lubię takie filmy , ale w dobrym wydaniu. Właściwie lubię każdy gatunek filmu, oby tylko był warty mojego czasu :] tak jak ten. Film powinien mieć jakies głębsze znaczenie, coś w rodzaju duszy, coś co nie musi być w filmie pokazane, aby było jasne dla widza. Film po prostu musi skłonić człowieka do głębszych przemyśleń. Nie rozpisuję się lepiej :] Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi :)

ocenił(a) film na 7
bobo303

Wiemy, zgadam się. Ważne żeby film dobrze się oglądało. A jeżeli jeszcze przez jakiś czas nie można o nim zapomnieć i jest on powodem do przemyśleń - no to to już jest COŚ.

ocenił(a) film na 8
Naomi_88

8 za aktorstwo, swoja drogą ten film troszkę mi przypomina poradnik pozytywnego myślenia, co o tym sadzicie?

ocenił(a) film na 7
Lebron187mcs

Mi Poradnik nie przypadł do gustu, choć był to film doceniony i nagradzany. Natomiast Prognoza BARDZO mi się podobała, a nie dostała ani jednej nominacji. ...Z tego co pamiętam, w Pamiętniku otoczenie pomagało wyjść głównemu bohaterowi z doła, bo o nim wiedziało (leczył się psychiatrycznie, wyalienował się od środowiska), a w Prognozie pierwszoplanowa postać sama zmagała się z nostalgią i swoją pustą egzystencją. Robiła dobrą minę do złej gry, nikomu się nie zwierzała, nie miała dziewczyny lub bliskiej osoby, przyjaciela... Żyła jak gdyby nigdy nic :( Więc nie, nie widzę podobieństw... Chyba że chodziło Ci o trudne relacje między ojcem a synem. Ale to trochę mało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones