PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=181583}

Propozycja

The Proposition
7,2 7 616
ocen
7,2 10 1 7616
7,6 8
ocen krytyków
Propozycja
powrót do forum filmu Propozycja

Zdecydowanie jest to najlepszy western od wielu lat. Równać się z nim może tylko ,,Zabójstwo Jeesego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda''.
Propozycja, tak samo jak poprzednio wspomniany prze zemnie tytuł, ma ,,fotograficzne zacięcie'', kapitalnie zagrane sceny, kontemplacyjny nastrój, który w westernach jest jak najbardziej na miejscu. Muzycznie nie zaskakuje ponieważ, każdy kto spotkał się wcześniej z muzyką Nicka Cave wie czego może się spodziewać - znakomitych dźwięków ciszy muzycznej, przeplatanej z niepokojącymi przerywnikami. Mocno dziwne wyrażenie. Tak wiem to;). Scenariusz jest mało odkrywczy i paradoksalnie jest to jego duży plus, ponieważ najprostsze historie są w stanie ukazać mocny przekaz i tym się bronią. Nie każdy film musi być przekombinowany i niektórzy sobie z tego nie w pełni zdają sprawę. Krótko mówiąc - piękny w swym okrucieństwie i mocny film. Dla każdego lubiącego western propozycja obowiązkowa. 9/10

użytkownik usunięty
Tymon_P_

dobrze to wszystko opisałeś to jest naprawdę mocny western z tymi brutalnymi jak cholera scenami jednak ten John Hillcoat to jest kawał skurczybyka. Jessy James tak samo świetny

ocenił(a) film na 9
Tymon_P_

Ja akurat nieprzepadam za westernami ale ten mi się podobał,kawał dobrego kina i aż dziw bierze,że na tele5 taki dobry film puścili bo tam to zazwyczaj samo badziewie leci

Tymon_P_

Generalnie bełkot, ale propsuje za "Zabójstwo...", który faktycznie jest najlepszym westernem ostatnich lat. "Propozycja" jest po prostu solidna i nic więcej. Nie może być też najlepszym westernem ostatnich lat bo to nie jest western. To, że film posiada rekwizyty jakiegoś gatunku nie znaczy ad hoc, że do niego przynależy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones