PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5150}

Proszę nie pukać

Don't Bother to Knock
7,2 1 959
ocen
7,2 10 1 1959
Proszę nie pukać
powrót do forum filmu Proszę nie pukać

Klasyk-trzeba zobaczyc.Kto nie widział tego filmu nie ma prawa nazywać siebie fanem Marilyn Monroe

ocenił(a) film na 9
berithh

To jest doskonały przykład dla tych, którzy nadal twierdzą, że Marilyn Monroe była "W zasadzie kiepską aktorką, ale za to piękna". Słyszałam to już tyle razy...proponuje obejrzeć ten film i wtedy się wypowiedzieć o jej talencie. Sam film jest świetnym przykładem Thrilleru psychologicznego. Uważam, że to najlepszy film w karierze Monroe.

użytkownik usunięty
goslawa25

MM była"W zasadzie kiepską aktorką", a kto tak twierdzi??? Ignoranci,dla których wyznacznikiem talentu aktorskiego jest Oscar hepburn dostała Oscara,a była o wiele gorszą aktorką od MM .Jak ktoś ma wątpliwości,co do talentu MM,to niech włączy sobie chociażby na youtubie fragment filmu z MM ,wyłączy dźwięk i przyjrzy się jej mimice,gestom,a później włączy dźwięk i posłucha sposobu,w jaki mówi- wszystko miała dopracowane perfekcyjnie To,że Marilyn nigdy nie dostała Oscara chociażby pośmiertnie za całokształt swej twórczości to ujma dla Amerykańskiej Akademii Filmowej,zwłaszcza,że jest powszechnie uważana za ikonę i legendę kina,a to chyba o czymś świadczy...

berithh

fajny film ;)

ocenił(a) film na 8
berithh

Pierwszy raz zobaczyłam Marilyn Monroe w dramatycznej roli. Nareszcie zobaczyłam ją jako aktorkę, która potrafi zagrać prawdziwą postać, a nie tylko w kreacji słodkiej idiotki. Brakuje mi takich ról dla MM. Świetnie się pokazała w tym filmie. Udowodniła, że ma talent. Jestem pozytywnie zaskoczona:) Film oceniam na 7*:)

ocenił(a) film na 9
berithh

Zgadzam się, rewelacyjna, dramatyczna rola. Szkoda, że chyba jedyna taka w jej dorobku. Ktoś ją zaszufladkował i zrobił jej tym wielką krzywdę.

użytkownik usunięty
gdytanczenaddrzewami

Oprócz "Proszę nie pukać", do filmów, w których MM zagrała role dramatyczne, można zaliczyć jeszcze "Przystanek autobusowy" i oczywiście "Skłóconych z życiem". Wszystkie te filmy szczerze polecam. Naprawdę, to wielka szkoda, że jej talent nie został w pełni wykorzystany. Moim zdaniem Monroe miała znacznie większy potencjał dramatyczny, niż komediowy. Była wszechstronna.

ocenił(a) film na 7
berithh

Świetny film, tylko to zakończenie..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones