PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=602339}
6,2 10 464
oceny
6,2 10 1 10464
Prowincjuszka
powrót do forum filmu Prowincjuszka

za niska ocena

ocenił(a) film na 8

Czy naprawdę tak mało ludzi wyciągnęło z tego filmu coś poza ucieczką nastolatki i sikaniem do szklanki? Przecież to jest film o podróży nie tylko dosłownej, ale przede wszystkim duchowej i emocjonalnej zagubionej dziewczyny. Poza tym świetny klimat lat 60tych i muzyka. Mądry i ładnie zrobiony film.

ocenił(a) film na 8
xChouchoux

Zgadzam się, też mi się spodobała opowiedziana historia, klimat i muzyka. Ponadto na plus gra aktorska.

xChouchoux

jak dla mnie za wysoka, przez co straciłem czas a mógłbym obejrzeć coś ciekawszego.

ocenił(a) film na 8
Zajcevv

Np.? Poleć coś ciekawszego skoro ten film uważasz za słaby :)

xChouchoux

Nie ma sprawy mógłbym polecić tylko mam dziwne wrażenie że co bym nie zapodał, nawet jakby ci podeszło to będziesz mówić że słabe.

ocenił(a) film na 8
Zajcevv

sprawdź mnie :)

xChouchoux

Może te filmy ci podpasują ?
http://www.filmweb.pl/film/Ptaszki-2011-566255
http://www.filmweb.pl/film/Bare-2015-719922
http://www.filmweb.pl/film/%C5%9Awierszcze+w+trawie-1997-112134

ocenił(a) film na 8
6058145

dzięki za propozycje, ptaszki już mam w planach od jakiegoś czasu, a 2 pozostałe brzmią obiecująco

ocenił(a) film na 6
xChouchoux

"Klimat lat 60." w filmie, którego akcja umiejscowiona jest co najmniej po 1977 ;)

Ode mnie "6" za muzykę, inaczej byłaby piątka...

ocenił(a) film na 8
TheUnitedVibe

Nie pamiętam już, w którym roku była umiejscowiona akcja, ale stroje, muzyka, kolorystyka, te bary nasuwały mi myśli lata 60-te. Może dlatego, że akcja osadzona była głównie na zadupiach, a nie wielkich rozwojowych miastach, które w latach 70-tych i 80-tych prezentowały się kolorowo i w stylu disco ;)

ocenił(a) film na 6
xChouchoux

Dlatego właśnie ten film jest taki "dziwny" - wszystko wygląda jak w latach 60. a momentami nawet wcześniej, podczas gdy słyszymy rozmowy o filmie Deliverance z 1972 i "postacie ze Star Wars" jako kategoria w zabawie...

ocenił(a) film na 6
TheUnitedVibe

to że w filmie zagrało kilka znanych twarzy to jeszcze nie znaczy że to jakieś wyżyny sztuki filmowej

ocenił(a) film na 4
xChouchoux

nie,ja jeszcze sikanie baby na stojąco...............haha. ocena - ujdzie.

ocenił(a) film na 5
xChouchoux

Nie jest za niska ocena, powiedziałbym raczej, że Twoja ocena jest za bardzo tolerancyjna jak na ten film:P
Nie oszukujmy się, maks co można dać to 5 i to tylko dzięki aktorkom Luly i Glendy, które wcieliły się w swoje role:)

ocenił(a) film na 3
xChouchoux

Ten film jest po pierwsze dosyć nierealistyczny, po drugie idiotycznie ocenzurowany, a po trzecie z poważnych scen robią komedię lub czarną komedię.

ocenił(a) film na 4
xChouchoux

Najwidoczniej na większości film o duchowej i emocjonalnej podróży, klimat lat 60-tych i muzyka nie wywarły tak dużego wrażenia by dać większą ocenę. Zarzut w stylu "Czy naprawdę tak mało ludzi wyciągnęło z tego filmu [c oś tam ]" wynika z niezrozumienia prostej prawdy, że każdy człowiek ma inną wrażliwość i nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.

ocenił(a) film na 4
xChouchoux

Film jest po prostu cholernie nudny a postać grana przez Chloe irytująca. I okey, może jest to film o podróży dosłownej i w przenośni, o dojrzewaniu, ale forma w jakiej jest to przedstawione zabija to wszystko. Nie obejrzę drugi raz niestety. Jest dużo innych filmów o dorastaniu i podróży, które robią lepszą robotę.

ocenił(a) film na 3
blue_chocolate

I co ważne film ocenzurowany w stosunku do książki. Oglądając go pierwszy raz nie miałem pojęcia że on ją zgwałcił.
Reżyserka tępa skoro coś takiego robi.

ocenił(a) film na 4
pawel_nowakk

Nie czytałam książki, więc nie mam porównania. Szczerze mówiąc nawet nie wiedziałam, że to film na podstawie książki :) W sumie to prawda, bardzo ocenzurowany, ale w scenie o której mówisz doszłam do wniosku, że musiało się skończyć tak jak się zapowiadało...

ocenił(a) film na 3
blue_chocolate

Książka ma taki tytuł jak film czyli "Hick".
Mimo to zakończenie było szczęśliwe raczej. Prawie tak jakby nic się nie stało :)
Co tam gwałt na jej pierwszy raz, a potem jeszcze więzienie jak niewolnicę.

ocenił(a) film na 8
xChouchoux

to nie są lata 60-te! W scenie gry w karty koleś wybiera kategorię Gwiezdne wojny- film z roku 1977.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones