PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=665080}

Przed północą

Before Midnight
7,0 31 775
ocen
7,0 10 1 31775
7,8 33
oceny krytyków
Przed północą
powrót do forum filmu Przed północą

8/10 Trzyma poziom :)

użytkownik usunięty

Poziom utrzymany choć w pierwszej połowie miałem co do tego obawy. W sumie ze słabych stron wymieniłbym nowość w tej serii, czyli scenę w której nasza dwójka bohaterów znajduje się w większym towarzystwie (po prostu nie miałem ochoty oglądać i słuchać tej reszty), oraz fakt, że ostatnie pół godziny czy trochę więcej ma miejsce w nieciekawej lokacji (szczególnie w zestawieniu z dwoma poprzednimi filmami takie ograniczenie przestrzeni wypada niespecjalnie). No ale do sytuacji pasowała, a to co najistotniejsze, czyli dialogi nadrabiały wszelkie braki. Po raz kolejny mamy tu przykłady nie-kinowej naturalności:
10 minut dyskusji topless, to nie jest często spotykany widok, a ile razy w filmach zastanawiałem się przed kim u diabła się te wszystkie kobiety w sypialni zakrywają? Oczywiście przed widzem ;)
. Tak w ogóle to film chyba najbardziej trafi do wszelkich "starych dobrych małżenstw" ;) Zakończenie satysfakcjonujące i chyba nie miałoby sensu ciągnięcie tego dalej, bo co tu jeszcze można pokazać? Tzn oczywiście, można, ale już raczej głównie rzeczy, których w tej serii widzieć bym nie chciał. No chyba że mnie jeszcze zaskoczą.


8/10

ocenił(a) film na 9

Zgadzam się całkowicie, film trzyma poziom, ale są słabsze momenty - najbardziej drazniła mnie scena kiedy każde z nich było osobno w większym towarzystwie. Wspaniałe dialogi i jak zwykle powalająca gra (zwłaszcza Hawkego - scena kiedy odprowadza syna)

ocenił(a) film na 9

Dla mnie najlepsza z części. Oczywiście również wycięłabym scenę "stołową", która powodowała niepotrzebne rozproszenie uwagi. Na plus jednak liczę momenty, w których dramatyzm mieszał się z gorzkim humorem i kiedy sama już nie wiedziałam, czy mam płakać, czy się śmiać (np. scena w pokoju hotelowym).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones