PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=665080}

Przed północą

Before Midnight
7,0 31 775
ocen
7,0 10 1 31775
7,8 33
oceny krytyków
Przed północą
powrót do forum filmu Przed północą

Właśnie tak trzeba określić ostatnią część tej wspaniałej serii. I chyba należy też stwierdzić, że
"trójka" jest najlepsza. Tak jak napisał pan Popielecki w recenzji - to już nie jest pogłębiony
film o miłości dwojga ludzi ale przenikliwa wiwisekcja relacji międzyludzkich w ogólnym tego
słowa znaczeniu. Do tego wiwisekcja mistrzowsko podana - widz nie nudzi się ani na chwilę.
Wystarczy np. obejrzeć moment rozmowy wszystkich bohaterów filmu przy stole... Ethan Hawke
i Julie Delpy tworzą kreacje żywe, z krwi i kości, tak realistyczne, że można niemal uwierzyć, że
są postaciami, które odtwarzają. Jako przykład może posłużyć scena miłosna z udziałem
dwojga aktorów. Jest naprawdę znakomita i dawno nie widziałem lepszej. W trakcie jej
oglądania niemal odczuwałem wstyd, że to robię, bo wydawało mi się, że po prostu
podglądam kochającą się parę przez okno - realizm i uczucia do tego stopnia buzowały na
ekranie. A do tego wszystkiego dochodzi jeszcze niezapomniany, wspaniały klimat, który jest
atutem także dwóch poprzednich części... Można by jeszcze dużo pisać, dotknąłem zaledwie
niewielkiej części wszystkich zalet "Przed północą", ale najważniejsze rzeczy wymieniłem, więc
poprzestanę na tym, co jest. Krótko mówiąc - nie łzawa, bezpretensjonalna, szczera,
inteligentna, przepiękna, wzruszająca i świeża opowieść - przeciwieństwo wszystkich
tandetnych i naiwnych komedii romantycznych. I jako facet na tego typu film mówię
zdecydowane - tak. 10/10.

PS. Szkoda tylko, że cała seria jest tak mało znana.

ocenił(a) film na 6
dejwid_filmweb

No po takiej rekomendacji obejrzę na pewno.

ocenił(a) film na 6
dejwid_filmweb

zgłosiłem nadużycie, nie dałeś hasła SPOILER a opisujesz szczegóły fabularne

ocenił(a) film na 9
armarange

czy spoilerem nazywasz stwierdzenie, że w filmie jest scena miłosna?

użytkownik usunięty
armarange

obejrzalem film. nie widze powodu by musial pisac spoiler

dejwid_filmweb

oj.. chyba się przejdę.. dzięki za tak dogłębną recenzję

ocenił(a) film na 10
aneta_95

To nie recenzja, ale dzięki za pochwałę : )

dejwid_filmweb

Super! Już się nie mogę doczekać obejrzenia tego filmu! Uwielbiam poprzednie części - są mistrzowskie.

ocenił(a) film na 9
dejwid_filmweb

Sie podpisuje sie :) Najlepsza odsłona z całej historii.

Rzecz w sumie... o nas samych. Patrzymy na bohaterów, a tak właściwie w większości scen dot. ich bytności "razem" widzimy siebie, co w sumie zaskakuje i momentami przeraża .

Wielka rzecz.

dejwid_filmweb

Polecam ! Warto obejrzeć ten film, według mnie również jest to najlepsza część historii. Bardzo prawdziwie pokazuje to, że życie w związku nie jest łatwe i nie zawsze jest kolorowo, a często jest ciężko się porozumieć.

agulinskaaa

Już jestem po seansie... Hmm... Jednak dwie poprzednie części jakoś bardziej mnie urzekły, ale to wciąż dobre, ciekawe, dające do myślenia kino.

ocenił(a) film na 8
dejwid_filmweb

Widziałam film, bardzo fajny, daje duzo do myslenia. Dobry dla ludzi w długich związkach, ale można coś wyniesc dla siebie i do swojego zwiazku. Polecam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones