PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=665080}

Przed północą

Before Midnight
7,0 31 715
ocen
7,0 10 1 31715
7,8 32
oceny krytyków
Przed północą
powrót do forum filmu Przed północą

Nieodwołalnie zakochałam się w tej trylogii ! Ubóstwiam każdą część.. każdą na inny sposób! Baaaaardzo chętnie zobaczę coś podobnego - podobna fabuła/klimat.. czekam niecierpliwie na Wasze propozycje
:) :) :)

beatka527

dołączam się o prośby :)

Bella_Luna

Ja również ale to chyba jedyne w swoim rodzaju małe arcydziela, które nie mają innych odpowiedników:)

ocenił(a) film na 7
beatka527

Być może trochę słabsze, ale podobne w klimacie jest "Zanim się rozstaniemy" ("Before We Go") - debiut reżyserski Chrisa Evansa. Polecam.

ocenił(a) film na 9
beatka527

Może jeszcze "Takie This Waltz" (co do samego małżeństwa), "Blue Valentine" i "500 dni miłości" (choć to najbardziej odbiega podobieństwem). A jeśli lubisz klimat takiej sielanki, sentymentalizmu to koniecznie obejrzyj "Boyhood", które zostało wyreżyserowane przez Richarda Linklatera tak jak ta trylogia.

ocenił(a) film na 9
ringos1

I jeszcze coś... "Wielkie nadzieje", gdzie również gra Ethan Hawke.

ocenił(a) film na 9
ringos1

większość widziałam, ale dzięki :)

ocenił(a) film na 7
beatka527

Może "Zniknięcie Eleanor Rigby: Ona" ,"Zniknięcie Eleanor Rigby: On" i "Zniknięcie Eleanor Rigby: Oni" :> Każdy film jest jedną z trzech wersji tej samej historii. "Her" opowiada historię z punktu widzenia głównej bohaterki, "Him" z punktu widzenia głównego bohatera, zaś "Them" jest wersją najbardziej konwencjonalną łączącą obie perspektywy.

ocenił(a) film na 8
beatka527

Mogę zaproponować "Rozmowy z innymi kobietami".

ocenił(a) film na 9
frozenblackberry

Oh, "Rozmowy z innymi kobietami" są świetne! Bardzo niedoceniony film.

ocenił(a) film na 8
beatka527

W drugiej części zachowanie Celine przypominało mi Holly Golightly (czy to tylko ja?).
Śniadanie u Tiffany'ego pewnie widziałaś, ale polecam poszukać w starych filmach. One częściej mają podobną fabułę i klimat, współczesne bardziej skupiają się na...efektach specjalnych? Nie chcę krytykować, ale jednak są zupełnie inne.

ocenił(a) film na 7
beatka527

może to http://www.filmweb.pl/Rozstania.I.Powroty

ocenił(a) film na 9
schpaq

widziałam.. nie zachwycił mnie

ocenił(a) film na 7
beatka527

Polecam francuski film "Opowieść letnia" http://www.filmweb.pl/film/Opowie%C5%9B%C4%87+letnia-1996-117154
Podobnie do trylogii Linklatera istotne są w nim dialogi i relacje między bohaterami.

ocenił(a) film na 7
beatka527

Powinien ci się spodobać "And now... ladies and Gentlemen".

beatka527

"Pocałunek o północy"

ocenił(a) film na 7
beatka527

"Sceny z życia małżeńskiego" Bergmana, rzecz jasna.

ocenił(a) film na 10
beatka527

Dla mnie podobny klimat mają "Bezdroża" z 2004 r.

ocenił(a) film na 9
beatka527

nie ma podobnych filmów, ta trylogia to unikalne arcydzieło, wszystkie kończą się albo tragicznie albo zapowiedzią "żyli długo i szczęśliwie" co nie jest prawdą, chociaż pewnie zdarzają się wyjątki od reguły

ocenił(a) film na 7
beatka527

Wszystko Ericha Romera , szczególnie Moja noc z Maud no i Kolekcjonerka oczywiście, niespotykana synteza sztuki filmowej i literackiej, fabuła oparta na wciągających dialogach (i monologach) o odmiennym tonie niż w Trylogii, jednak nadal bardzo życiowych i bardzo pięknych.

beatka527

Z takich bardziej lekkich gadanych filmów bez tragedii i rozczarowania na końcu ale nadal z jakąś nutką tajemnicy przychodzi mi do głowy " Weselne przeznaczenie " i nie zrażaj się słowem "Wesele " wesele jest tylko tłem w zasadzie co najciekawsze jest to film jedynie dwóch aktorów ( reszta to statyści ) i w zasadzie cały opiera się na rozmowie między nimi .

ocenił(a) film na 8
beatka527

Historia małżeńska - mini-serial, bardzo mi się skojarzył, zwłaszcza trzecia część :)

beatka527

Koniecznie obejrzyj pamiętnik!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones