PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=157}

Przeklęty

Thinner
6,0 6 440
ocen
6,0 10 1 6440
6,8 4
oceny krytyków
Przeklęty
powrót do forum filmu Przeklęty

Niezły klimatyczny film, który warto było sobie przypomnieć po latach. Nie będę oceniał jaka to ekranizacja bo nie czytałem tego utworu Kinga. Natomiast film jako taki specjalnie nie straszy, raczej momentami zniesmacza , jest groteskowy, a przy tym paradoksalnie przerażający jeśli pomyśleć o tym że takie coś byłoby możliwe w realu i miało nas spotkać. To taka historia z dreszczykiem z cyklu opowieści niesamowite. Sprawnie nakręcona historia z dobrą grą aktorską i na prawdę dobrą klimatyczną muzyką.

armarange

Jest to film grozy z elementami groteski, bo taki był też literacki pierwowzór. :) Dodatkowy plus film to głos pana Knapika <3

ocenił(a) film na 6
black91berry

Swego rodzaju fetyszem stało się wielbienie tego pana i jego narracji w filmach. Głos ma bardzo dobry jednak ostatnio zniesmaczyło mnie to w jaki sposób przekręcał angielskie nazwy w filmie. Także wielkim fanem nie jestem ale rozumiem tego typu fetysze. A że film jest groteskowy sam napisałem i jest to dla mnie atut.

armarange

Może w moim przypadku nie nazwałabym tego fetyszem, lubię po prostu jego barwę głosu, dykcję i ogólnie pana Knapika jako osobę. Ale z racji tego, że oglądałam z nim parę wywiadów to jego głos zaczął być dla mnie "dostrzegalny" w filmach. A dobry lektor to taki, którego głosu podczas seansu się nie zauważa (nie wiem jak to wytłumaczyć). Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
black91berry

Teraz ten głos nie jest dla Ciebie taki anonimowy stąd takie wrażenie. wielu lektorów woli się nie pokazywać wcale , czy osób pracujących w radiu. Ja widziałem pana Knapika ale takiego wrażenia jak Ty podczas seansów nie mam więc nie ma jednej reguły jak widać.

ocenił(a) film na 5
armarange

Słowa "fetysz" i narracja" mają inne znaczenie niż to, które im nadałeś w swojej wypowiedzi.

ocenił(a) film na 6
Krzypur

Jeżeli mielibyśmy toczyć akademicką dyskusję to masz rację w przypadku narracji, co do fetyszu nie zgodzę się. Słowo "fetysz" ma znacznie szersze zastosowanie aniżeli tylko do sfery erotyki. A tak poza tym.... po co czepiać się innych o takie "pierdoły", lepiej rozmawiać na temat filmu itd. , a nie recenzować czyjeś wypowiedzi pod kątem stylistycznym. Ale jeśli to Ci coś tam daje...jestem za..

bez odbioru

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones