PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105988}
6,1 2 049
ocen
6,1 10 1 2049
Przemiany
powrót do forum filmu Przemiany

Masa niespójności

ocenił(a) film na 7

Wiele z tego co przeczytałem w recenzji pani Eweliny Nasiadko jest prawdą. O nie spójności w fabule, miejscami "przerysowanymi" dialogami. Jednak myślę, że w kontekście polskich filmów to nie jest tak źle. Przede wszystkim bardzo dobra gra aktorów i świetne zdjęcia. Klimat filmu daje się odczuć.
Jedno w recenzji się nie zgadza. To nie Snaut wyjeżdża matce Marty pierwszy, tylko matka pierwsza wypomina Snautowi jego przeszłość usprawiedliwiając się szczerością, a jedyne, co dostała w odpowiedzi to szczerość. Zabrakło mi tego w tym dialogu. "Szczerość za szczerość".

ocenił(a) film na 6
mruk_9

Myślę, że p. Barczyk zyskałby więcej przestrzegając zasady, iż sztuka spełnia się w rygorze. Tym samym trochę nadużył realizmu sytuacji. Może po to by ,,trujące rozmowy" wybrzmiały z mocą destrukcyjną. Pani Ostaszewska jest bezbłędna. Chwalą zdjęcia za zmianę barw, ale ja nie przeceniam tego zabiegu. Gorzej, że tzw. ,,teleturniejowe filmowanie" niczego nie wnosi, dynamika jeśli się pojawia to ze względu na dialog. Jako widz przywołałem sobie Cassawetesa, Bergmana bo do nich się Barczyk odwołuje... do tego poziomu jeszcze daleko, ale wzorce pożądane a i sam Bergman nie od razu nakręcił ,,Sceny z życia małżeńskiego".Good night, and good luck, esforty.
6/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones