PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105988}
6,1 2 053
oceny
6,1 10 1 2053
Przemiany
powrót do forum filmu Przemiany

Potrzebowałam, a właściwie nadal potrzebuje czasu, żeby zastanowić się nad tym o czym właściwie był ten film. A doładniej: co chciał nam przekazać?
Ale wiem, że nie jest to tylko tak przemyślana fabuła, żeby było jak najwiecej zwrotów akcji... Wiem, że coś przekazuje. A to, że trzeba nad tym filmem pomyśleć tylko dobrze o nim świadczy.

Chciałam powiedzieć, że gratulacje należą się reżyserowi przede wszystkim za to, że z tak poprowadzonej intrygi (nawet w filmie padło sformuowanie "jak w brazylijskiej telenoweli") potrafił wybrnąć bez zbędnych sentymentalizmów i bez porównań do tego gatunków seriali. Akcje poprowadził zręcznie, unikając banałów. A sądze, że z takim scenariuszem nie była to sprawa łatwa.

Czasem raziły zbyt ostre cięcia, przejścia pomiędzy scenami. Czasem zbyt duża przewidywalność scenariusza. Czasem przedłużone sceny.

Ale "Przemiany" mają tak dużo uroku, że nie sposób źle o nich mówić. I nie sposób nie polecać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones