PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1314}

Przeminęło z wiatrem

Gone with the Wind
7,9 108 137
ocen
7,9 10 1 108137
8,1 25
ocen krytyków
Przeminęło z wiatrem
powrót do forum filmu Przeminęło z wiatrem
użytkownik usunięty
OptimusPrimefilmaniak

Akurat to jest data premiery w kinach studyjnych

ocenił(a) film na 9

TO NIECH TO ZMIENIĄ POWINNA BYĆ DATA OGÓLNEJ PREMIERY A NIE W KINACH STUDYJNYCH

Powinna być pierwsza data premiery w KRAJU. W ten sposób jak teraz jest to niezwykle mylące. Obejrzałem pierwszy raz ten film w latach 80.

użytkownik usunięty
KLAssurbanipal

Zgadzam się

Kiedyś kina działały innaczej. Nie było żadnych kontoli, spisów, sici kinowych itp. a więc ciężko byłoby znaleść pierwszą premierę w kraju.Nie każdy zarządzający kinem mógł sobie pozwolić na szybką emisję filmu zwłaszcza w tamtych czasach. Do teraz niewiele kin z tamtych czasów jeszcze działa. Wiadomo: data podana przez flmweb jest mocno przesadzona, ale jakąś podać musieli, więc podali pierwszą znaną jaka się natrafiła.

wedelowicz

Nie do końca - oni podają najświeższą datę, widać w 2009 niektóre kina emitowały Przeminęło z wiatrem jeszcze raz, jakieś nocne albo tematyczne seanse, zdarza się. To nawet ma sens, bo jak się film doda do ulubionych albo chcę zobaczyć, to filmweb informuje o wejściu filmu do kin, co możnaby łatwo przegapić ;) A do założyciela tematu - zasnąłeś z palcem na shift+1? Bo wiesz, wbrew pozorom - gdybyś dał o 5678 wykrzykników mniej, pozostawiając jeden, ludzie też zauważyliby ten temat! Zaskakujące, co? A tak w ogóle to się zgadzam, powinna być pierwsza data, ale co zrobić. Ile już na ten temat tematów było, przy każdym starszym filmie jest ta sama śpiewka.

ocenił(a) film na 9
Invisse

mnie to bardzo denerwuję,niech filmweb to zmienni, niech zrobi datę [chociaż] mniej-więcej

OptimusPrimefilmaniak

Patrząc na okres powstania i światową premierę, film ten mógł mieć premierę w Polsce za czasów okupacji. Nie wiadomo też, jak z innymi krajami, możliwe również, że USA nie dystrybuowało filmu do wojującej się Europy.

ocenił(a) film na 8
OptimusPrimefilmaniak

Zgadza się! Byłem na nim z ówczesną dziewczyną w najbardziej reprezentacyjnym kinie Krakowa (pierwszym wielkoformatowym w Polsce), kinie "Kijów". Było w 1979 lub 1980 roku. Ale polska premiera miała miejsce w 1963.

ocenił(a) film na 10
kubabubas

Ja ten film pierwszy raz widziałam, gdy byłam nastolatką, czyli to musiało być w latach 60-tych ! Pozdrawiam - Irena, emerytka.

ocenił(a) film na 7
OptimusPrimefilmaniak

Do moderatorów tego filmu! Dlaczego mimo zgłaszanych licznych uwag, data premiery tego filmu w Polsce jest nadal błędna. Pierwsza udokumentowana premiera miała miejsce w styczniu 1963 r. i taka powinna widnieć na stronie. Prosimy o zmiane! (źródło: http://www.imdb.com/title/tt0031381/releaseinfo)

ocenił(a) film na 3
wolfshead

Prosić administratorów to sobie można... oni żyją własnym światem :D

ocenił(a) film na 3
OptimusPrimefilmaniak

...Filmweb nie zna wielu faktów, nie raz i nie dwa błądzi, nie wprowadza aktualizacji. Kiedyś mnie to zajmowało, teraz przestałam zwracać uwagę.

ocenił(a) film na 7
SylviaBlack

No niestety, plaga "bylejak-ości" szerzy się wszędzie ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones