PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121935}

Przez ciemne zwierciadło

A Scanner Darkly
7,2 22 971
ocen
7,2 10 1 22971
6,5 13
ocen krytyków
Przez ciemne zwierciadło
powrót do forum filmu Przez ciemne zwierciadło

NIgdy chyba nie byłem tak nagrzany na jakiś film jak na ten. Dick jest super, przeczytałem wszystkie jego powieści wydane w Polsce i "Przez ciemne zwieciadło" uważam za najleprzą. Kurde! Nie wytrzymam. Niewidze troche Reevesa w roli Arctora ani Ryder w roli Donny. Inaczej sobie tych bohaterów wyobrażałem. Donne widziałem jako naprawde ostrą laske a Boba jako zaćpanego gline. Jeszcze w dodatku przeraziło mnie słowo "animacja"... może to zupełnie zniszczyć cały klimat ale z drugiej strony dzięki temu mozna pokażą coś czego by nie zrobili kręcąc normalnie. Tak czy siak musze iść na seans przed premierowy

Tamerlan

Jak na razie nie polskiej daty premiery... więc nie wiem jak z tym seansem przedpremierowym. Mnie się animacja podoba. Ciekawe jak przedstawią człowieka z haszu. Co do Winony Ryder masz rację, coś za mało ostra na Donnę, ale się jeszcze okaże. Kto czytał książkę ten wie, że Fred, to nie tylko Bob Arctor ale na końcu też Bruce. Hmm ten film będzie mocno schizoidyczny.

Deterministic

Osobiście od początku uważałem że ta animacja to bardzo dobry pomysł z tego względu że chyba bardzo dobrze pasuje do stylu Phillipa K. Dicka nawet do jego osobowości, jak dowiedziałem się na początku o obsadzie to tylko cieszyłem się że Downey Jr. zagra Barrisa, później stwierdziłem (po obejrzeniu trailera) że forma filmu to moze być również sprytny zabieg ze względu na aktorów, dlatego że będzie chyba ciężko obiektywnie ocenić grę aktorską. "Przez ciemne zwierciadło" to dla mnie taka futurystyczna wersja Dr. Jekylla i Mr. Hyde'a, nie jest to jego najlepsza książka, a Dick nie był też jakiś genialnym pisarzem, bardziej już fascynaującym; dlatego właśnie ciekawi mnie jak będzie wyglądał ten film bo uważam że powieść na podstawie której film jest kręcony jest chyba najbardziej osobistą w jego dorobku (jeśli wogóle można poddać to takim kategoriom na tle innych jego ksiażek). Zauważyłem też że postacie z filmu "Przez ciemne zwierciadło" wygladają lepiej w stosunku
do postaci z pierwszego takiego filmu (tworzonego przy takiej samej technice) Linklatera pt. "Życie świadome". Tam były jakoś tak bardziej rozmazane, tak jaby czasami się rozpływały, w filmie A Scanner Darkly jakby wszystko jest tak bardziej dopracowane i dokładniej zarysowane. Rzeczywiście Winona jest taka łagodna w porównaniu z Donną, ale tam wszystko wygląda dziwnie, Keanu nawet pasuje tylko nie wiem czy będzie potrafił pokazą uczucia targające bohaterem, bo ten aktor )którego cenię) czasami ogranicza się do dwóch, trzech standarowych min
w filmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones