PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121935}

Przez ciemne zwierciadło

A Scanner Darkly
7,2 22 969
ocen
7,2 10 1 22969
6,5 13
ocen krytyków
Przez ciemne zwierciadło
powrót do forum filmu Przez ciemne zwierciadło

Najbardziej poruszające spojrzenie na narkotyki w filmie. "Requiem dla snu" niech się schowa w kanał. Luzackie "Trainspotting" też nie będzie w stanie tego tak wykonać. Dopiero za sprawą mieszanki animacji, sci-fi i doświadczeń Dicka udało się to przekazać ;)

ocenił(a) film na 10
Picu

Myślę że nie można tak tego porównywać. Requiem to całkowicie inny film niż Przez Ciemne Zwierciadło, chociaż w obu oczywiście narkotyki są bardzo ważnym ogniwem. Requiem, mimo że ten film uwielbiam, jest bardzo prosty. Świetnie zrealizowany, to prawda. Można by nawet powiedzieć że zrobiony perfekcyjnie + muzyka która dodała dramatyzmu. Ot zwykła historia o tym jak bardzo upadniesz jeśli będziesz ćpał. Natomiasc Scanner Darkly to już więcej zabawy. Nie dość że Dick nam w dosyć niecodzienny sposób ukazuje dramat ludzi związany z uzależnieniem od Substancji D, to jeszcze miesza w to problem manipulacji człowiekiem przez drugiego człowieka, tragedia jeszcze większa przecież niż sama "zabawa" z narkotykami. Pokazuje zobojętnienie ludzi na potrzeby innych. Brak jakiejkolwiek empatii ze strony "tych dobrych". jest też bardzo ważny moment (chociaż to w książce), jak dwóch ćpunów bezinteresownie ratuje życie pewnego chłopca. Ta krótka scena bardzo dosadnie pokazuje pewne przekonania i sposób myślenia autora.

W każdym bądź razie polecam przeczytać książkę.. bo pisanie o tym nic nie da.

ocenił(a) film na 9
Trevor_Green

Że są inne to, mam nadzieję, zaznaczyłem.
Mi chodzi o to, która wymowa najbardziej kopie mi do głowy, bo temat przecie podobny. Dokładnie w "Requiem" nie ma pokazanej zabawy, miłości i przyjaźni i wszelkich zawiłości w narkotykach, jest dokładnie prosty upadek, który wcale mnie nie rusza, bo bohaterowie nie budzą albo nie chcą zrozumienia.
Dzięki do książki od razu zachęcił mnie film, ale utwierdzam się utwierdzam.
pozdro

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones