PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=131225}

Przygody Münchhausena

Baron Prášil
7,4 541
ocen
7,4 10 1 541
Przygody Münchhausena
powrót do forum filmu Przygody Münchhausena

Świetne połączenie animacji z żywym planem. Nowatorskie jak na 1961 rok i do dziś się dobrze ogląda. Zeman był geniuszem. W odróżnieniu, do polskich wydawców filmu - jest lektor i są napisy - super! Tylko, że lektora nie można wyłączyć, żeby obejrzeć film z samymi napisami. Żenada!

użytkownik usunięty
puffball

chciałabym kupić ten film może mi powiesz jak i gdzie go zdobyć???
adam

puffball

Ten niedający się wyłączyć polski lektor, to niestety cecha co najmniej kilku starszych filmów czechosłowackich. Ja tak miałem z "Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách" z serii "Złote lata filmu czeskiego".

Co zaś do "Przygód M" - to w latach 60. w polskich kinach wyświetlano go z pełnym polskim dubbingiem. Ze dwa-trzy lata temu warszawski "Iluzjon" pokazywał taką właśnie wersję.

ocenił(a) film na 9
Film_Polski

Zazdroszczę - chętnie bym zobaczył taką zdubbingowaną wersję! :) Może kiedyś ktoś coś takiego wrzuci do sieci. Film mocno kojarzy mi się z moim dzieciństwem, chyba musiałem to widzieć za dzieciaka w TV :) A Mraczek rewelacyjny!!!! :)

puffball

Ostatnio film emitował TVP Kultura jednak z lektorem, co do dubbingu to ja jednak wolę lektor przynajmniej można usłyszeć głos aktorów a to też ma znaczenia przy ocenie :)

ocenił(a) film na 9
buterfly

Oczywiście, dlatego preferuję napisy. Ale taki dubbing sprzed lat może być wartością samą w sobie. Niedawno widziałem Dumbo Disneya ze starym polskim dubbingiem, z piosenkami po polsku - i... rewelacja!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones