PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=451055}

Przygody Tintina

The Adventures of Tintin
7,0 33 311
ocen
7,0 10 1 33311
7,2 21
ocen krytyków
Przygody Tintina
powrót do forum filmu Przygody Tintina

Triumf

ocenił(a) film na 8

Długo odwlekałem seans. Bardzo szanuję animację, ale nie jestem jednak jej wielkim fanem.
Gdzieś tak po piętnastu minutach oglądania filmu zrozumiałem, że widzę oto dzieło
przełomowe. Grafika trójwymiarowa jest tak skomplikowana, obiekty przemieszczają się
względem siebie na tyle możliwych sposobów i kierunków, że nie jestem sobie w stanie
wyobrazić mocy obliczeniowej komputera, który to wszystko wykreował. Zwracają uwagę
dynamiczne sceny, które mimo swojej prędkości nie tracą w żadnym momencie nic ze swej
głębi. Rewelacja. Do bardzo szczegółowych fraktur takich jakj ludzka skóra, włosy kino nas już
przyzwyczaiło, choć i tutaj mógłbym powiedzieć, że poprzeczka została podniesiona.
Do tego wszystkiego mamy ciekawą i ładnie opowiedzianą historię. Wszystkim, którzy piszą, że
film ma niedopracowany scenariusz gdyż jest zbyt brutalny dla małolatów a za dziecinny dla
dorosłych mogę powiedzieć tylko tyle, że chyba nie mają dorastających dzieciaków w rodzinie.
To do czego oni teraz zasiadają grając na komputerze powoduje, że Tintin wydaje się być
niewinny jak Miś Uszatek. Panowie od scenariusza słusznie zmajstrowali opowieść, która jest
w stanie zainteresować WSPÓŁCZESNEGO nastolatka. Polecam i młodszym i starszym.

ocenił(a) film na 7
Borys_17

Zgoda, ale grafika jest tu według mnie zdecydowanie głównym atutem "Przygód Tintina". Wyobraź sobie tą historyjkę przedstawioną w animacji sprzed kilku / kilkunastu lat. Całość byłaby powiedzmy przeciętna, ewentualnie ciut powyżej. Tutaj jednak rzeczywiście dokładnie tak jak opisałeś grafika jest miażdżąco rewelacyjna, za co należą się wielkie brawa. Ja jednak mimo wszystko preferuję bardziej te klimatyczne Disneyowskie animacje z lat 90-tych, ale to już może dlatego, że się na nich wychowałem :)

ocenił(a) film na 6
maestro84

Ja się nie znam na grafice itp., ale jeżeli chodzi o animacje to za bardzo dobre uważam Koralinę i tajemnicze drzwi i Gnijącą pannę młodą, może dlatego, że mają ciekawą tematykę no i lekko przerażają :)

ocenił(a) film na 9
Borys_17

Nie wiem, ja jako 20-paro latek wychowany na trylogii Indiany Jonesa i starych Gwiezdnych Wojnach bawiłem się przednio i nie powiedziałbym, że to film dla 12 latków. Przemoc sprezentowana jest podobnie jak w ww. filmach, tylko odjęto sceny stylizowane na horrory klasy D.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones