PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8951}

Przygody barona Munchausena

The Adventures of Baron Munchausen
7,4 11 008
ocen
7,4 10 1 11008
6,7 7
ocen krytyków
Przygody barona Munchausena
powrót do forum filmu Przygody barona Munchausena

Kiedyś w telewizji wyemitowano owo dzieło z oznaczeniem od 7 lat. Przyznaję, że to było dla mnie najzabawniejsze, gdyż uważny, także dziecięcy, widz mógł usłyszeć z ust filmowych postaci m.in takie słowa:
PUSZCZALSKA, LAFIRYNDA, ORGAZMY, SZMATA ;)

ocenił(a) film na 8
harding

dobrze ze przypominasz, bo wlsnie planuje to puscic 7 letniej siosrzenicy...
ale ja miałąm 9 lat i ogladałąm i jakoś żyję. a podobło mi się . a jak nie rozumiałąm słowa to to olewałąm

ocenił(a) film na 10
harding

Rzadko kiedy robi się juz tak dobre filmy, ktore można puścić dzieciom!!!!!!!!!!! Jak im nie powiemy ze są tam brzydkie słowa to sie nie domyślooo;).

Elzowczyna

Lepiej żeby usłyszały je z filmu, niż przyniosły do domu ze szkoły :)

mosheh

Lepiej by dzieci wulgaryzmów uczyły się od rówieśników gdyż wówczas wiedzą, ze jest to zakazany owoc i kiedyś zrozumieją, że to nie wypada, a jeśli rodzice będą takie słownictwo tolerować to dziecko uzna to za normalna forma komunikacji między ludźmi i wychowamy prostaka.

sieciowiec652

Sam nie wiem, co jest bardziej wychowawcze. Tak czy owak, Odpowiedzialni za kategoryzacja wiekową widocznie są zdania mosheha albo nie zauważyły kontrowersyjnego słownictwa.

harding

Dlaczego dziecko miałoby nie usłyszeć słowa "orgazmy"?

patryk863

Nie uważam, by było to pojęcie właściwe dla rozwoju 7-latka. Wszystko w swoim czasie

harding

Nadal nie rozumiem :-)

patryk863

odpowiem anegdotą - matka uświadamiała swoje dziecko, tłumacząc, że przyszło na świat z jej brzucha "specjalną drogą". Zadowolona a tym zakończyła. Niedługo potem ku jej konsternacji w zatłoczonym autobusie pociecha wróciła do tematu, chcąc zobaczyć ową drogę...

patryk863

Techniki zaspokajania się lesbijek, pederastów, co to jest ekshibicjonizm, zoofilia - to wszystko nie jest do wiadomości dzieci w wieku 7 lat. No chyba, że jesteś zboczeńcem seksualnym, najprawdopodobniej pedofilem, którego podnieca zainteresowanie, zakłopotanie dzieci bawiących się jeszcze lalkami i misiami, które to maluchy chciałbyś "seksualnie edukować", jak rozmaite tzw. "organizacje pozarządowe" typu Ponton.

patryk863

Żeby to dobrze wybrzmiało.
cyt.:"Techniki zaspokajania się lesbijek, pederastów, co to jest ekshibicjonizm, zoofilia - to wszystko nie jest do wiadomości dzieci w wieku 7 lat. No chyba, że jesteś zboczeńcem seksualnym, najprawdopodobniej pedofilem, którego podnieca zainteresowanie, zakłopotanie dzieci bawiących się jeszcze lalkami i misiami, które to maluchy chciałbyś "seksualnie edukować", jak rozmaite tzw. "organizacje pozarządowe" typu Ponton."

Jak mimo tego dalej nie rozumiesz, to już zostaje tylko młot pneumatyczny, żeby przebić się przez ten beton.

ocenił(a) film na 6
harding

7 letnie dzieci zazwyczaj już znają ze szkół takie słowa, ważne żeby widziały, że nie należy takich używać.

corasafony

Moje dziecko ma 8 i w szkole to dopiero znają "głupi, pajac, dupa"... a nie jest to jakaś...'katolicka szkoła'

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones