PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4038}
7,6 11 059
ocen
7,6 10 1 11059
Przygody psa Balto
powrót do forum filmu Przygody psa Balto

Mamy w Polsce nową, ciekawą tradycję. Jutro, w dzień Wszystkich Świętych Puls2 wyemituje film Balto. Co ciekawe, dokładnie rok temu, tego samego dnia można było obejrzeć ten sam film, emitowany wówczas przez Telewizję Polską. Pamiętam, bo go wtedy sobie nagrywałem. :)

ocenił(a) film na 9
GPS_Grzegorz

I niestety Telewizja Puls 2 trzeba powiedzieć, że oszukała nas i nie wyemitowała Balto mimo zapowiedzi. Zamiast tego wyemitowała Wielką Bitwę Asteriksa.

ocenił(a) film na 10
barszym53

Ale chamsko! Choć ja i tak pewnie nie oglądałabym w tv, bo dają dubbing. Balto to chyba jedyny film animowany, który wolę oglądać z lektorem i słyszeć oryginalne angielskie głosy bohaterów. Np. w roli Balto - Kevin Bacon :)

Julia_20

na pulsie 1 grudnia leciał z lektorem. Osobiście jestem przyzwyczajony do wersji z lektorem, ale z dubbingiem też lubię obejrzeć.

ocenił(a) film na 10
adidos09

No, widziałam że stacja się zrehabilitowała. Ja tam wolę słyszeć K.Bacona, już tak się przyzwyczaiłam :] To tylko w pierwszej części, bo II i III są zdubbingowana i nie ma do nich lektora. Ale pierwsza część i tak najlepsza.

Julia_20

Balto 2 leciał niedawno na 4. (Nie lubię tych kontynuacji, ale spojrzałem na nią jednym okiem) Dobra wiadomość jest taka że ta część też leciała z lektorem. Problem w tym że ten lektor też nie powalał.

ocenił(a) film na 10
adidos09

O, a ja nic nie wiedziałam że było w tv... Kiedyś tylko raz tę 2 i 3 część widziałam, ale z dubbingiem. No i racja, są gorsze od 1, szczególnie 2 niezbyt mi podeszła, 3 już lepsza.

Tak przy okazji, to zdałam sobie sprawę, że w tym roku mija dokładnie 90 lat od tej pamiętnej wyprawy Balto (przełom stycznia i lutego, 1925 r.).

Julia_20

Tak w tym roku mija 90 lat. 90 rocznica dokładnie będzie 2 lutego o godzinie 5:25 - zakończenie wyprawy. Rekordowy czas. wyprawa miała trwać 13 dni, a trwała nie całe 6 dni.

Co do filmów. Ja osobiście uwielbiam 1 część za to że w pewnym stopniu jest wzorowana na autentycznej historii. Boli mnie jednak to że 2 cześć jest bardzo przesłodzona, ponadto Balto jest jakimś nadopiekuńczym wnerwiającym tatuśkiem. Mi też 3 w miarę się podobała, ale nie chwyciła mnie za serce tak bardzo jak 1 cześć.

adidos09

Po za tym w prawdziwym świecie Balto również nie miał potomstwa. (tak na marginesie)

ocenił(a) film na 10
adidos09

I dlatego jest to niesamowite, nie bez powodu Balto stał się legendą. Chociaż smutny był jego późniejszy los.

W przyszłym tygodniu chyba sobie obejrzę pierwszego Balto, tak z okazji tej rocznicy. :] A 2 ogólnie też uważam za najsłabszą część. Wkurzały mnie te piosenki. W 3 podobała mi się za to idea zestawienia obok siebie tradycji (psi zaprzęg) i nowoczesności (samolot) i ukazaniem tego, jak miała się już niedługo zmienić cywilizacja.

ocenił(a) film na 7
GPS_Grzegorz

1 grudnia też leciał na Pulsie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones