PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8962}
6,8 5 458
ocen
6,8 10 1 5458
Przyjaciel wesołego diabła
powrót do forum filmu Przyjaciel wesołego diabła

Do dziś pamiętam potęgę strachu jaka mnie ogarniała na widok tego diabła i jego pokrzywionych wideł. A mam 29 lat. 1. miejsce na liście top 10 strasznych stworów :P

KaeM_4

Ja też! Miałam takie wspomnienie z dzieciństwa, ale nie mogłam sobie długo przypomnieć co to za film...

ocenił(a) film na 8
KaeM_4

he he ja mam 32 :) i do dziś pamiętam, jak chowałam się pod kołdrę przez tego brzydala :)

ocenił(a) film na 5
jaga_5

Boże....ja też :O

KaeM_4

I ja pamietam nieprzespane noce! Potwór nad potwory w samym środku mego beztroskiego dzieciństwa!

Teraz mam prawie 32 lata ale muszę raz jeszcze stanąć z bestia twarzą w twarz

llubellak

Mam 35 lat, oj też ze strachem w oczach oglądałem tego diabła, a film jak na tamte czasy, dobry :)

KaeM_4

35, kiedy pojawił sie w oknie w błysku pioruna, do tej pory mam ciary

KaeM_4

33 , tez sie go balam i to bardzo :)

ocenił(a) film na 7
KaeM_4

To było niezłe przegięcie - film dla dzieci , a diabeł z ryja mocno niepokojący , wręcz przerażający. Miałem to samo.

KaeM_4

ja się nie bałem, oglądałem, bo byłem nieco wcześniej na wczasach z rodzicami w Kotlinie Kłodzkiej, a w filmie był Wodospad Wilczki i Góry Stołowe.

KaeM_4

Jejku, ja mam 31 i też się bałam, to był przerażający film. Albo "to" o tym clownie, który zabijał dzieci - widziałam zwiastun i przez kilka lat się bałam brrr

KaeM_4

Też bałem się oglądać ten film ze względu na Paszczałkę, ale po latach muszę go sobie odświeżyć.

KaeM_4

30 lat, do tej pory pamiętam jak pojawiał się w moich koszmarach i bałam się, że skrada się za łóżkiem. Chetnie obejrzałabym go jeszcze raz :]

ocenił(a) film na 8
KaeM_4

a ja mam teraz 31 i tez się balam, dzisiaj już nie:) za to moja corka majac 4 lata to zobaczyla i o dziwo jej się podoba, ale teraz takie dzieci sa...

KaeM_4

Też się bałem (35l teraz). Swoją drogą wypowiedzi w tym wątku wyglądają jak prawdziwe pokoleniowe doświadczenie (psychika zryta przez Przyjaciół Wesołego Diabła). Sądzę, że dzisiaj, kiedy mamy ikonkę z oceną wiekową filmów ten film powinien się załapać na 12+.

ocenił(a) film na 9
KaeM_4

Dokladnie to samo mnie spotkalo! Mgliscie pamietam film (mam teraz 35 lat) ale wciaz pamietam strach, jaki mnie ogarnial na sama mysl o tym diable! To bylo straszniejsze niz Muminki ;)

KaeM_4

Był gorszy od Buki!

ocenił(a) film na 7
KaeM_4

Podpisuję się obiema rękami :)

Ten jego mokry nos...

KaeM_4

Co wy mówicie, przecież to sympatyczne stworzonko :)

KaeM_4

Rocznik 82. Film oglądałam w kinie i pamiętam dwie rzeczy: Pieczkę wgryzającego się w surową cebulę (później testowałam) i przeogromny strach przed diabłem Piszczałką.

anna_mm

Najbardziej pamiętam właśnie cebulę i chleb, jak kroił i razem jedli. Obejrzałem ten film dzisiaj, moc wódy i kleju musiała pójść przy produkcji tego filmu.

KaeM_4

był przerażający, trauma mojego dzieciństwa. budził we mnie większy lęk aniżeli ogladany prawie w tym samych latach Predator, a to już o czymś świadczy :)

KaeM_4

Obejrzyj sobie horror pt,Howl-Skowyt,to sobie go przypomnisz :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones