PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=897}
8,0 43 895
ocen
8,0 10 1 43895
8,3 33
oceny krytyków
Przypadek
powrót do forum filmu Przypadek

jeśli taki film jest dla kogoś trudny, tak piękne refleksyjne kino - to ja załamuję ręce...W jakich czasach mi przyszło żyć, kulturowi analfabeci, co za dno...

Film jest przepiękny, znakomicie opowiedziany, proste historie, refleksja nad życiem, nad tym jak wielką jest tajemnicą...Muzyka Kilara, subtelna, doskonała, wzruszająca, wspaniała gra aktorska - Łomnicki, Zapasiewicz i rola główna Lindy który w tym filmie rzeczywiście pokazuje że umie grać...Gdzie wy ludzie macie mózgi, gdzie wasza wrażliwość, czym wy się karmicie skoro takie filmy do was nie docierają. Wstyd. Pozdrawiam wszystkich potrafiących docenić tego typu kino...

ocenił(a) film na 8
pan_cogito14

Film mi się bardzo podobał i też uważam, że był piękny, ale nazywanie kogoś kretynem, tylko dlatego że odbiera i dostrzega rzeczy inaczej jest mało wrażliwe, a właśnie o brak wrażliwości oskarżasz innych. Moim zdaniem film był bardzo specyficzny i do mnie trafił świetnie, ale nie do każdego musi.

ocenił(a) film na 8
pan_cogito14

Filmy Kieslowskiego to takie flaki z olejem.
Przypadek jeszcze jest ciekawy, ale jakies tam podwojne zycia weroniki itp to juz tragedia. Usnąc idzie.

pan_cogito14

Wybitny film. Ma wszystko czego szukam w kinie.



użytkownik usunięty
pan_cogito14

Trudny to może być traktat filozoficzny Plotyna. Co w filmie Kieślowskiego może być skomplikowanego? Jego filmy są powszechnie znane, a więc robione dla przeciętnego widza. Po prostu nie każdemu odpowiada sposób realizacji, podejście do tematu. Rządy większości nie dopuszczają do głosu mniejszości. Tocqueville w książce o demokracji zaznaczył, że może to być szkodliwe dla postępu i w pewnym sensie, mimo propagowanych ideałów równości, jest to swego rodzaju przemoc, terror. Profesor Miodek powiedział kiedyś, że nie może znieść osób piszących do niego w taki sposób: "spać po nocach nie mogę, kiedy myślę o tym, ile błędów językowych popełnił Iksiński, apokalipsa, w jakich czasach przyszło mi żyć?". Ja podchodzę z dystansem a nawet humorem do wypowiedzi miażdżących moje ulubione filmy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones