PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=897}
8,0 43 902
oceny
8,0 10 1 43902
8,3 33
oceny krytyków
Przypadek
powrót do forum filmu Przypadek

czy tam nie śpiewa przypadkiem Jacek Wójcicki ?

ocenił(a) film na 9
Wol4nd

Też mam takie wrażenie. Oglądałem "Ostatni dzwonek", w którym Wójcicki śpiewał pieśni opozycyjne i jestem prawie przekonany, że to właśnie on.

ocenił(a) film na 9
Mogler

Też mi się tak wydawało, nawet podzielam przesłankę ("Ostatni dzwonek").

ocenił(a) film na 9
Wol4nd

Ten śpiewak, to wybitny polski bard, poeta i kompozytor - Jacek Kaczmarski. Chyba że mowa o innej scenie, którą przeoczyłem.

ocenił(a) film na 10
k4czor91

Ty mnie nie musisz uczyć kto to Jacek Kaczmarski. Problem w tym, że w tym mieszkaniu chyba śpiewa Wójcicki.

ocenił(a) film na 9
Wol4nd

Ja nie mam cienia wątpliwości, iż jest to Jacek Kaczmarski wykonujący utwór "Nie lubię".

ocenił(a) film na 7
Wol4nd

Jest i Wójcicki.

ocenił(a) film na 9
Wol4nd

Rany, nie pamiętam o której scenie piszecie, ale nie odróżnić głosu Wójcickiego od Kaczmarskiego ? To tam śpiewa Kaczmarski przed mutacją ?

ocenił(a) film na 7
majkalipcowa

Śpiewa Kaczmarski, ale pojawia się i Wójcicki.

ocenił(a) film na 8
Wol4nd

w wersji ocenzurowanej jest to piosenka "Musimy siać" możliwe, że wykonywana przez Wójcickiego
http://youtu.be/HOeFb6DIGd8?t=1h8m40s
natomiast w wersjji przed cenzurą śpiewa właśnie Kaczmarski "Nie lubię"
http://youtu.be/lYaTh8MbzEU?t=1h10m19s

ocenił(a) film na 7
smn_filmweb

I to jest konstruktywna odpowiedź! Widziałam właśnie wczoraj wersję sprzed cenzury i, jako miłośniczka Kaczmarskiego, byłam prawie pewna, że to on (chociaż znam go z płyt, gdzie wygląda już zupełnie inaczej i zawsze kojarzył mi się z okularami). ale panowie zewnętrznie są cokolwiek podobni (zwłaszcza po trzydziestu kilku latach osobom z mojego pokolenia trudno byłoby pewnie rozróżnić ich w młodości) i myślę teraz, kto mi kurczę coś tu maci ? Tymczasem w wersji ocenzurowanej nie ma postaci artysty, a jedynie utwór.

Inny,

I wszystko jasne, dzięki !

Wol4nd

Na 100% jest to Wójcicki, jego sposobu interpretacji i charakterystycznego głosu nie można przecież pomylić z innym :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones