PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1143}
7,3 96 861
ocen
7,3 10 1 96861
5,9 20
ocen krytyków
Psy II: Ostatnia krew
powrót do forum filmu Psy II: Ostatnia krew

Lata współczesne. Franz Maurer przyjeżdża do kraju na ślub swojej jedynej córki z pierwszego
małżeństwa, Karoliny Maurer, która wychodzi za mąż za syna prokuratora generalnego. Na
miejscu dowiaduje się o śmierci żony, z którą nie miał od dawien dawna kontaktu, a córka
skontaktowała się z nim za pośrednictwem MSW i niejakiego oficera CBŚ Karasia, który chce
dowiedzieć się coś o rosyjskich kryminalistach, "pozostałościach" po bandziorach z Rosji
przybyłych do Polski po okresie stanu wojennego, będących w komitywie z ówczesną władzą i
czerpiącą ogromne korzyści z handlu ludźmi i narkotykami. Franz zgadza się pomóc, choć
niechętnie i pod pretekstem oczyszczenia kartoteki i przeszłośći. Po raz kolejny pomaga mu
Nowy wraz ze swoim synem, absolwentem szkoły policyjnej Piotrem.

Wiem, może głupkowaty, oceniać bardzo proszę :)

mati1991_filmweb

Okazuje się, iż za zabójstwem sędziwej już kobiety stoi niejaki Rybakov, paser i łowca głów, który chce dopaść Franza za śmierć ojca, również gangstera, zabitego dawno temu podczas odbioru należności dla Sawczuka. Zemstę Rybakov chce zadedykować zmarłej matce i bratu. W dalszej części wychodzą na jaw również nieznane fakty z życia Karasia i jego handel poufnymi danymi dla obcych wywiadów. Dla starego dziadka-Maurera liczy się tylko osobista zemsta.

ocenił(a) film na 6
mati1991_filmweb

Rybakov porywa Karolinę Maurer. Franz,Nowy i Piotr muszą ją uratować.

ocenił(a) film na 8
mati1991_filmweb

przecież Franz nie miał córki tylko synka...

użytkownik usunięty
mati1991_filmweb

Świetny pomysł. Bardzo mi się podoba jestem godny uznania. Miałem gorszy pomysł od Ciebie. Bardzo mi się to podobało. Rewelacja.

Rozumiem, że chodzi Ci o tą żonę z pierwszej części.

Mogę Cię jedynie roczarowac faktem, że Pasikowski może nie byc chętny do nakręcenia koejnej części, sam tak wspominał na premierze filmu ,,Pokłosie'' w siedzibie Gazety Wyborczej na ul. czerskiej w Warszawie, na której byłem i mówił, że film ,,Psy 3'' chcieli i proponowali mu koledzy, aby nakręcił, ale on stanowczo odmawia. Nie wiemy dlaczego, ale ma napewno jakieś powody. Dlatego szkoda nastawiac się, bo film nie powstanie, może, że zmieni zdanie. A w to wątpię. Film był kasowy w latach 90-tych. Franz, grany przez Bogusława Lindę, może nie udzwignąłby inny aktor, sam Bogusław Linda, nie tyle, że za stary to jeszcze by nie chciał grac, bo pokłócił się jak sam wspominał w przyjaźni z Pasikowskim i jego granie w jego filmach jest wątpliwe (patrz, że miał rolę w ,,Pokłosiu'' i nie zagrał). Psy 3 może już nie byłoby za ciekawe, wielu fanów, aktorów już by nie uczestniczyło.

użytkownik usunięty
mati1991_filmweb

Sam to wymyśliłem nieco gorzej, ale powiem Ci jak to było według mojej wersji:

Rok 2001 ( u mnie akcja była by na początku lat 2000-nych). Franz Maurer wraca po pobycie w Nowej Zelandii razem ze swoją dziewczyną (tam grała Dandurian). Po powrocie widzi Polskę zupełnie inną. Wychodzi z samolotu, powraca do Warszawy, zaczyna pracowac. Próbuje ukryc się od przeszłości, nie chce byc wśród policjantów, nie interesuje się polityką i jego brat zmarł w Nowej Zelandii (to powód jego powrotu, a pieniądze się skonczyły). W końcu odnajdują go jacyś goście i pytają czy stawi się na rozmowę, ma przed sobą kolejną rozgrywkę. Nowy dołańcza w pewnym momencie i ratuje mu życie. We wszystko wplątana jest także jego dziewczyna, nowa mafia chce ją zabrac, działa na rzecz kryminalistów z Niemiec i Rosji. Wolf wkracza z pomocą. Wszystko coraz bardziej dramtyczne.

W filmie widziałbym:

Franz Maurer - Paweł Małaszyński
Dziewczyna Franza - Roma Gąsiorowska
Nowy - Borys Szyc
Wolf - Maciej Stuhr
Szef Mafii - Adam Woronowicz
Przestępcy - Ireneusz Czop, Piotr Polk
Policjanci - Eryk Lubos, Bartłomiej Topa, Rafał Mohr
Kapitan Stopczyk - Andrzej Seweryn
Kapitan Molenda - Mirosław Baka
Prokurator - Krzysztof Stelmaszyk

W pozostałych rolach: Kamila Baar, Szymon Bobrowski, Michał Koterski, Andrzej Andrzejewski, Robert Wabich, Dariusz Kordek, Beata Kawka i Agnieszka Krakowska

ocenił(a) film na 8

Mauera powinien zagrać Karolak, a Wolfa Adamczyk.

yyyyyyyyyyyyyyyy...... jestem zaskoczony postępem rozwoju tematu zaczętego przeze mnie..... ale chłopaki i dziewczyny..... ja tak tylko dla żartu.... panie Pawle czy jak panu tam..... ja bym zmienił pare osób w obsadzie.... a szyca to na zbity łeb wyj.....ać pozdrawiam i licze na dalsze wasze propozycje 'scenariuszy'

użytkownik usunięty
mati1991_filmweb

A ja nie dla żaru. Borys Szyc jest zdolny, tylko w tvnie szkoda, że występuje. Karolak trochę tak, lepszy Małaszyński. Adamczyk też mógłby uzupełnic film, ale Wolf dla Macieja Stuhra.

ocenił(a) film na 9

Czemu z obsada idziemy aż tak do przodu myślę że fani skrytykowali by film bo każdy chciałby zobaczyć zarówno Żmijewskiego jak i Pazurę ponownie w ich rolach. Myślę że pan Linda również trzyma się nieźle i dałby radę owszem należało by dodać troszkę świeżej krwi ale bez przesady takie zmiany mogły by się nie przyjąć :)

użytkownik usunięty
focus25

No może jeszcze, gdyby w tym roku ruszyłyby zdjęcia to Linda, Pazura i Żmijewski mogliby wystąpic, ale tak to już za starzy. Zresztą gdyby wystąpili juz wyczynów typu bieganie, jakieś uniki ze strzelaniem byłby już żadne. Linda ma 62 lata i raczej chodziłby tylko powoli, Pazura i Żmijewski także już nie wyglądaliby jak kiedyś - wtedy mieli po 30 lat, terz po 50.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones