PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1321}

Psychoza

Psycho
8,1 145 298
ocen
8,1 10 1 145298
8,8 37
ocen krytyków
Psychoza
powrót do forum filmu Psychoza

moim zdaniem zabiło klimat. :/ Byłoby lepiej, gdyby po prostu pokazali ten moment, kiedy policjant pyta, czy dać Normanowi koc i zakończyli tym, jak Bates dziękuje za koc głosem matki + to spojrzenie na końcu. No, ale kim ja jestem, żeby poprawiać Hitchcoka? ;) Może gdybym oglądała ten film w czasach, kiedy wszedł do kin, potrzebowałabym tego wyjaśnienia na końcu. A tak znam całą historię Eda Geina i jego relacji z matką i wyjaśnienie psychiatry wydaje mi się zbędne. Tak czy siak - dobry film!

ocenił(a) film na 9
tanbuelo

Też tak sądzę, że było to zbędne, zwłaszcza, że również znam relacje Geina i jego matki :-).

RustyRyan

Są takie filmy, które chciałabym móc obejrzeć, nie wiedząc absolutnie nic o nich - o czym są, jak się kończą.
"Psychoza" jest jednym z nich. Wyobrażam sobie, jak by mi się szczęka po podłodze potoczyła na końcu filmu, gdybym nie znała jego treści. Skoro zrobił na mnie takie wrażenie, kiedy znałam zakończenie, to na pewno rozwalił by mi głowę, gdybym oglądała go zaraz po premierze.

tanbuelo

Zgadzam się, zdecydowanie nie pasowało do reszty filmu. Wydaje mi się, że znajomość tej historii nawet nie ma tu nic do rzeczy, bo można przecież było wyjaśnić ją na ekranie w jakiś inny sposób, a nie takim mini-wykładem.

ocenił(a) film na 5
tanbuelo

A dla mnie to był dosłownie jedyny ciekawy moment filmu.

ocenił(a) film na 10
tanbuelo

Z tego co słyszałem - ale niestety nie mogę znaleźć źródła - scena z psychologiem była narzucona przez producentów, którzy obawiali się że widzowie nie zrozumieją motywów Normana. Co z resztą miałoby sens biorąc pod uwagę że był to całkiem nowatorski jak na tamte czasy zwrot akcji

tanbuelo

dokładnie, jak by sobie to wyjasnienie darowali, film byłby jeszcze bardziej przerazający, bo ni z tego ni owego słyszymy głos matki która nie zyje, to było by mocne.

tanbuelo

takie czasy, że wszystko musiało być dokładnie wyjaśnione bo inaczej film został by kiepsko odebrany

ocenił(a) film na 2
tanbuelo

Tak czy siak dobry film to może był w tamtych czasach teraz tylko nudny i przewidywalny.

ocenił(a) film na 2
Tomeckyxoxo

swoją drogą aż dziwne że sam Mistrz nakręcił takiego knota

ocenił(a) film na 6
tanbuelo

Swoją drogą to Norma Bates z serialu "Bates Motel" (i to jeszcze z aparycją Very Farmigi) jest cukierkową wersją Normy w porównaniu z wersją z "Psychozy" Hitchcocka - tam nie była ona jednoznacznie negatywnie przedstawiona, a tutaj ta Norma ma w sobie tylko mrok..

ocenił(a) film na 6
introverder667

Mam nawet zarzut pewien do twórców serialu - bo choć serial jest naprawdę niezły, to że Normę b. mocno "przypudrowali" i demonizmu z niej było niewiele, co chyba jednak dość mocno odbiega od Normy z "Psychozy" ..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones