PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=822207}
6,2 9 766
ocen
6,2 10 1 9766
Ptak, który zwiastował trzęsienie ziemi
powrót do forum filmu Ptak, który zwiastował trzęsienie ziemi

Dawno nie widziałam filmu, który w tak wspaniały sposób pokazuje realia Japonii.
"Złodziejaszki" był niesamowitym filmem, a ten bije go na głowę.
Nieprzewidywalny, zmuszający do dyskusji, przewrotny. 8/10 pomimo opinii, które wkrótce zaletą filmweb. Zacznie się wysyp komentarzy, że film jest "wolny, nudny, za długi". Nie sposób się z tym zgodzić.
Fantastycznie zagrane role i klimat lat 80.

weronikawiktoria

Zgadzam się. Wart zobaczenia. Wczoraj obejrzałam i dziś już wracam. Coś mnie pociąga w tym filmie. Waham się nad oceną, ale film na duży plus. Przynajmniej 7... A może nawet 8!

czarna_wdowa

A może 9?

ocenił(a) film na 6
weronikawiktoria

A tak, w sumie fajnie się toczy całość, jest w tym wolnym tempie jakiś sens. Tylko prócz klimatu to historia jako tako się rozegrała i tyle. Tak trochę nie za dużo z niej wynika. Tak jak gdzieś od połowy wiadomo, że główna bohaterka to uległa ofiara losu, a jej chłopak to socjopata, tak do końca filmu tak jest i tylko niektórzy po prostu umierają. Ot średnia fabuła, przyjemnie zrealizowana.

ocenił(a) film na 8
RipRoy

Ja patrzyłam na całą fabułę dość sceptycznym wzrokiem. Podejrzewałam, że to można główna bohaterka jest socjopatką i wymyśliła sobie wszystko. Dopasowała swoje emocje i doświadczenia pod osoby, które poznawała na swej drodze. Zakończenie przewidywalne dla osób, które za dużo nie rozmyślają i nie snują swoich teorii. Mimo wszystko klimat nie do podrobienia.

ocenił(a) film na 6
weronikawiktoria

Są takie momenty, jak Lily nie pamiętająca trzęsienia ziemii i przede wszystkim ci ludzie, na których Lucy patrzy i oni w mgnieniu oka, ot tak znikają, no to sugerowało, że jakiś zwrot akcji będzie, ale w sumie nie było i tylko się człowiek zastanawia, po co to było?

ocenił(a) film na 7
RipRoy

Był zwrot akcji - jak w ostatniej scenie, Japonka przyznaje się, że wywoskowala schody. To w zasadzie najważniejszy moment w filmie :)

ocenił(a) film na 3
weronikawiktoria

W tym filmie nie ma fabuły ani jakiejkolwiek akcji czy napięcia. To tak jakby grać na konsoli w symulator chodzenia. Monotonia i nuda. Jedyne co film ma ciekawe do zaoferowania to wizualia, krajobrazy. I tyle. Wcale mnie nie dziwi to że film został przez krytyków nazwany jednym z najgorszych filmów festiwalu w Londynie. Nieczęsto zgadzam się z krytykami, ale tutaj naprawdę ciężko ten film obronić.

AgusKa1993666

Zgadzam się, film słaby, szkoda czasu.

AgusKa1993666

Nie zgodzę się ze wszystkim. W filmie dzieje się sporo. Wszystko jest też pięknie pokazane. Dużo ładnych zdjęć. Bohaterka też ciekawa, po obejrzeniu raz nie jestem do końca przekonany, co było prawdą. Mnie rozczarował punkt kulminacyjny, który potwierdził tylko przekonanie z jakiejś połowy filmu, chociaż wierzyłem w thriller i zakończenie bardziej szokujące...

Szokująca była scena rodem z Nic śmiesznego, tylko tym razem było to okrągłe akwarium.

Klimat był, jakieś rozwinięcie akcji też, ale to zakończenie trochę rozczarowuje. Zgodzę się z czyjąś opinia, że ostatnia scena bardzo udana.

ocenił(a) film na 6
AgusKa1993666

Bo to zwyczajnie nie jest film akcji. Obraz opowiada o wewnętrznych przeżyciach głównej bohaterki i tego, dlaczego na ten przykład bierze na siebie winę za zabójstwo, mimo że nie zabiła, dlaczego godzi się na bycie z takim zimnem facetem, który trzyma ją na dystans. No i to jest przetrawianie tych problemów, raczej w spokojnym tempie, gdyż właśnie od tego co widzimy na ekranie, ważniejsze jest to, co w sobie przeżywa postać grana przez Vikander, no i ta cała Vikander w sumie spoko zagrała, stąd jak ktoś lubi takie klimaty, to można się z filmem zapoznać.

ocenił(a) film na 3
RipRoy

Zgadzam się, bardzo słaby film, miałka fabuła i niewykorzystany potencjał. Jedyny plus to muzyka Atticusa Rossa i zdjęcia. Spodziewałem się jakiegoś plot twistu, ale nic z tego. Wspomniane gdzieś wcześniej "Złodziejaszki" to przy tym filmie arcydzieło kinematografii.

weronikawiktoria

Jak udało się przewidzieć stado malkontentów powoli się zlatuje. Po co? Nikt im tam na te Voveriny nie włazi i nie pluje, jak nie lubi takiego kina. Dla mnie seans fantastyczny. Kino niespieszne, pokazujące zamotanie i problemy bohaterki, bardziej dramat niż thriller... Niesamowicie też prawdziwe w obrazie - podświadomie bowiem prowokujemy swój los wchodząc w sytuacje, które jakoś nawiązują do głębi naszego jestestwa. Łezka w oku też mi stanęła przy ostatniej scenie. Pięknie się patrzy jak komuś rozmarza serce, bo stawił właśnie czoło traumie. Emocjonalnie daję 8

menysek

Film dostał miano thrillera i jako thriller zawodzi oczekiwania. Są smaczki, które giną w zakończeniu wątku zaginięcia.
Jeżeli masz na myśli Wolverine to akurat totalnie nie trafiasz z oceną. Nie mówię o filmach, ale postać sama w sobie jest chyba jedną z najbardziej dramatycznych i zawiłych w świecie superbohaterów i znając genezę bohatera, Logan jest bardzo dobrym filmem. Zupełnie odbiega od innych produkcji, czy to Marvela, DC, czy innych komiksów.
Poza tym, oceny na FW są subiektywne bo ludzie oceniają filmy według tego jak im się podobały, nie jak plasują się w danym gatunku wobec filmów lepszych i gorszych. W taki sposób nowe i denne polskie komedie lub inne średnie filmy dostają od ludzi 8, 9, czy nawet 10. Moja ulubiona uwaga to: "po co oglądasz jak Ci się nie podoba". Niektórzy nie rozumieją, że oglądanie filmów też jest swego rodzaju zamiłowaniem i czasem człowiek obejrzy sobie The Fountain, czy inny film, który wyzwala wiele pytań w głowie, a czasem debilna komedie lub kasiasty hit sezonu.

ocenił(a) film na 4
weronikawiktoria

Polecam Służącą https://www.filmweb.pl/film/S%C5%82u%C5%BC%C4%85ca-2016-736623 Film jest długi ale ma fabułę której brakuje Earthquake Bird.

Logan87

Oj tak oczywiście, ja również to wspaniały film.

ocenił(a) film na 6
Logan87

zgadzam sie, sluzaca znacznie lepsza

ocenił(a) film na 7
weronikawiktoria

Dla mnie super klimat i zagadka, nie znam Japonii, ale spódnicospodnie nosiłam jako dziecko;)

ocenił(a) film na 7
weronikawiktoria

Film podobał mi się, żeby nie było ;) Tak czepiam się po tej recenzji jednak.. jakie realia Japonii są tu zaprezentowane? Ta historia mogłaby się dziać gdziekolwiek i nie straciłaby na klimacie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones