PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=597}
5,5 1 888
ocen
5,5 10 1 1888
Pułapka
powrót do forum filmu Pułapka

Ani komedia ani sensacja, ale ogląda się z przyjemnością. Nasza rzeczywistość z przekąsem i odrobiną autoironii. A jednocześnie z podtekstem, że nie możemy się do końca oderwać od naszej rzeczywistości chociaż jej nie akceptujemy. I to podkreślenie uwielbienia Ameryki "Grałem kiedyś u Altmana... wielki reżyser...Mastroiani wylewa na mnie kieliszek wina" :))) Oglądałem wiele razy i wrócę jeszcze wiele razy. Szkoda, że nikt nie wpadł na to żeby wydać DVD... a tylko Video CD :(

ocenił(a) film na 8
Owen_Y

Wydaje mi się, że wiem skąd wziął się ten tekst o Altmanie – Katarzyna Figura kiedyś coś analogicznego plotła – zagrała epizod w Pret-a-Porter, a mówiła o tym, jakby co najmniej główną role tam grała, i że "Robert ją odkrył na nowo". Analogie są tak duże, że jestem niemal pewna, że reżyser sobie tu właśnie z niej pokpiwał.

ocenił(a) film na 7
selene_

W ogóle film ma mnóstw ukrytych fajnych smaczków, typu - > Kondrat do Lindy: "Nie chce mi się z tobą rozmawiać". :)

ocenił(a) film na 4
Owen_Y

No film ma masę smaczków i... nic oprócz tego. Główna fabuła jest nudna jak flaki z olejem. Wszystko się strasznie powoli toczy. Sposób realizacji bardzo sztampowy, praca kamery bardzo męcząca. W sumie wszyscy dobrze grają i w ogóle, ale film jest okropnie nudny. No i co z tego, że ma dobry drugi plan, jak tego pierwszego nie posiada. Gdyby go o pół godziny skrócić, na pewno byłby lepszy.

użytkownik usunięty
Roy_v_beck

Film jest niezły, zwłaszcza pierwsza połowa bliższa powolnemu kinu artystycznemu niż typowo "szybko" sensacyjnemu, To zaleta nie wada.

ocenił(a) film na 7
Roy_v_beck

powoli? zobacz Harmonie Werckmeistera ... to są dopiero flaki!
szukałam tego filmu długo i chce do nie go wrócić... :)

ocenił(a) film na 5
Roy_v_beck

A kto powiedział, że fabuła musi być szybka. W zalewie filmów szybkich i wściekłych filmy wolne i powolne pozwalają na chwilę oddechu ;-)

Roy_v_beck


'dopoki nie wszedlem do internetu nie wiedzialem, ze na swiecie jest tylu idiotow' (St. Lem).

ocenił(a) film na 8
Owen_Y

podobnie., widziałem wiele razy i wiele razy wrócę jeszcze

ocenił(a) film na 7
Owen_Y

Zdecydownie się zgadzam - nagrałem i oglądałem wiele razy. Jak dla mnie film z wieloma ciekawymi szczegółami i naprawdę dobrym klimatem!

ocenił(a) film na 7
Integrysta

Zgadza się, a przede wszystkim ma właśnie to, co bardzo sobie cenię, klimat. Właśnie leci w publicznej i z przyjemnością obejrze poraz kolejny.

ocenił(a) film na 7
Owen_Y

też nie rozumiem, dlaczego tak niska nota! jeden z lepszych polskich filmów - może mało popularny, oglądałam na KINOpl - uśmiałam się!

ocenił(a) film na 6
Owen_Y

fajny klimat, szum morza i Anita Lipnicka

ocenił(a) film na 8
Owen_Y

Też bardzo lubię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones