PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10003038}

Pukając do drzwi

Knock at the Cabin
5,6 9 163
oceny
5,6 10 1 9163
6,4 22
oceny krytyków
Pukając do drzwi
powrót do forum filmu Pukając do drzwi

Film bardzo mi się podobał. Wątek homoseksualny tym razem miał sens, głównie chodzi tu o prześladowanie mniejszości i rosnącej niechęci mniejszości do innych. To miało duże znaczenie dla fabuły. Gra aktorska na świetnym poziomie, postacie mnie przekonały i oglądałem je z zaciekawieniem. Zabrakło czegoś na koniec, jakiegoś nadprzyrodzonego elementu. Szkoda, że zawsze film próbuje do końca odwzorować książkę, czasem trzeba dodać jakiś element który sprawdzi się na ekranie filmowym. Generalnie ciekawy i dobrze wykonany.

ocenił(a) film na 3
ajuzo

Film nie trzyma się książki. Wątek homo osłabia film, gdyby akcja działa się jakieś 30 - 40 lat temu to miałoby sens (wtedy na zachodzie za kontakty seksualne trafiało się do więzienia). W filmie mamy 2 młodych, białych, zdrowych, przystojnych, całkiem zamożnych mężczyzn. Prześladowanie w filmie można przypisać do 1 wątku, który nie ma się co czarować mógłby zdarzyć się 2 facetom będącym hetero. A pewna rozmowa rodzinna też mogłaby się skończyć tak samo jak przedstawiona w filmie gdyby para była hetero. Widziałem gorsze zakotwiczenie wątków LGBTQ+ w filmach (np. w Otto) ale to nie zmienia faktu że tak poprowadzony wątek był przekonywujący.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones