PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1039}
8,3 673 762
oceny
8,3 10 1 673762
9,2 55
ocen krytyków
Pulp Fiction
powrót do forum filmu Pulp Fiction

Tarantino

ocenił(a) film na 10

Tarantino to taki koleś, który mógłby zrobić film o Goździkowej robiącej pomidorową na obiad. Przychodzi do niej sąsiadka i zaczyna jej doradzać jak robić tą pomidorową. Goździkowa nie słucha jej porad, dochodzi do kłótni. Panie wyjmują kałasze i zaczynają się ostrzeliwać demolując przy tym cały dom i okolicę. Biorąc zakładników itp. ... I byłby to film wybitny albo i genialny.

A wiecie dlaczego? Bo treść nie odgrywa tu żadnej większej roli, liczy się forma, zabawa formą. Tarantino jak nikt czuję formę i bawi się nią. Praca kamery, ujęcia, montaż, dobór aktorów, dialogi (nawet jeśli często oparte o pustosłowie), oświetlenie, scenografia, wreszcie klimat, atmosfera - to wszystko składa się na ową Tarantinową formę.

Krótko mówiąc: pan Quentin to król kina w jego postmodernistycznym wydaniu. Nie znajdziemy tu może egzystencjalnych dylematów, ale znajdziemy absolutnie fantastyczny ,,obrazek", który bawi i uzależnia.
Geniusz.

ocenił(a) film na 10
godfather_7

Jestem za realizacją filmu o Goździkowej

ocenił(a) film na 10
godfather_7

Hahaha usmialem sie. Gdyby Tarantino dalej podazal ta droga co we 'Wscieklych psach', 'Pulp Fiction', czy 'Kill Bill', bylby tworca wspanialym i niezaleznym. Niestety z czasem zaczal ulegac roznym 'srodowiskom' i stal sie mocno poprawny politycznie. 'Bekarty wojny' i 'Django' to takie porazki, ze boje sie juz cokolwiek od niego tykac.

godfather_7

trafiłeś w samo sedno. Tarantino to mistrz filmów gdzie jest przerost formy nad treścią ale nie do każdego takowe trafiają. Osobiście z pustych filmów wolę takie zdominowane przez CGI bo przynajmniej coś się dzieje. I takich jak ja jest większość patrząc na box office nowych filmów Tarantiny. Oczywiście nie jestem fanem CGI - piszę o preferenjach typu "mniejsze zło". Choć muszę przyznać że "Pulp ..." całkiem nieźle się ogląda.

ocenił(a) film na 4
Darq85

Forma Tarantino nie trafia w moje gusta. Litry przelanej krwi, (w/w) przerost formy nad treścią, nie są dla mnie czymś interesującym. O ile Kill Bill jeszcze w miarę się kupy trzymał i był w miarę ciekawy, o tyle Pulp Fiction zawiodło mnie osobiście po całości. Spodziewałem się czegoś na miarę sławy tego filmu a dostałem bardzo średnio interesującą pozycję. Fabuła jakaś taka nijaka, ni to nowe ni ciekawe. Humor do mnie nie trafiał. Ostatecznie nie wiem czemu film stał się aż tak popularny. Znam o wiele lepsze filmy które niestety zostały zjechane...

ocenił(a) film na 3
rafik54321

Popieram całym sercem. Jeden z gorszych filmów jakie widziałem.

ocenił(a) film na 1
godfather_7

Pulp Fiction to dno i gówno nie film

ocenił(a) film na 10
Patrycja_Bialek468

Ty również trollu walony

godfather_7

Nie zesraj się

ocenił(a) film na 9
godfather_7

Zgadza się, forma forma i jeszcze raz forma

użytkownik usunięty
godfather_7

tę pomidorową*

ocenił(a) film na 6

@MrRaf95 tą pomidorową, geniuszu. Dobrze napisał, nie poprawiaj, skoro sam nie potrafisz pisać.

użytkownik usunięty
_Josek_

TĘ pomidorową, głąbie. Naucz się odmieniać przez przypadki.

ocenił(a) film na 6

Koncowka zaimka czyli „ą”, „ę” musi odpowiadać tej, którą ma rzeczownik. TĄ pomidorową. Stul pysk i sie doedukuj, zamiast wypowiadac sie na tematy, o ktorych masz niewiele madrego do powiedzenia.

użytkownik usunięty
_Josek_

Doradzać jak robić- kogo? co?(biernik)- pomidorową, głąbie.

ocenił(a) film na 10

Tę zupę, tą pomidorową. I nie wiem po co szafujesz tutaj biernikiem, bo przymiotniki rodzaju żeńskiego w l.p. w bierniku ZAWSZE mają końcówkę -ą.

ocenił(a) film na 10
awesta


Tyle że tu pomidorowa pełni funkcję rzeczownika. Kto, co? Pomidorowa - jako zupa.
I według mojej wiedzy SamFarsch ma tu rację, a przypadek rzeczownika jest kluczowy czy użyjemy formy "tą" czy "tę.

"Pokażę ci jak zrobić (kogo? co? - biernik) TĘ pomidorową."
"Jedz (kogo? co? - biernik) TĘ pomidorową, bo ci wystygnie."

ALE:

"TĄ (kim? czym? - narzędnik) pomidorową zachwycisz znajomych!"
"Jeśli mnie wkurzysz, chlusnę ci (kim? czym? - narzędnik) TĄ pomidorową w twarz."

PS. Już abstrahując od tego, kto ma rację, ciekawe czy panowie wyżej potrafiliby jej dochodzić bez inwektywów ;)

ocenił(a) film na 7
godfather_7

Twój pierwszy akapit potwierdza że Tarantino wcale nie jest taki genialny. Scenariusz z zupą pomidorową potwierdza tylko że każdy jego film wygląda tak samo i każdy kolejny jest wtórny. Zmienia się tylko tło i okoliczności przyrody, nawet aktorów zatrudnia tych samych. Np. Wściekłe Psy i Nienawistna Ósemka.

ocenił(a) film na 9
godfather_7

"Tarantino to taki koleś, który mógłby zrobić film o Goździkowej robiącej pomidorową na obiad. Przychodzi do niej sąsiadka i zaczyna jej doradzać jak robić tą pomidorową"
Ja bym na tym zakończył :D Tarantiono i tak zrobiłby taki dialog, że prawdopodobnie nawet bym nie mrugnął :)

ZGR

Bez przesadyzmu. Facet zrobił kilka naprawdę udanych filmów, jak chociażby ten w którym komentujemy, ale zrobił też kilka gównianych (jak chociażby Kill Bill). Problem z tym gościem jest taki, że jego ostatnie filmy są po prostu takie same - można oglądać i się świetnie bawić ale gdzieś tam czuje się to, że już się to widziało.

ocenił(a) film na 9
godfather_7

Film przez długi czas ogląda się jak kupę gruzu. Trudno dopatrzeć się w nim jakiegoś porządku, estetyki czy logiki. Ale kupa gruzu mogła powstać wskutek trafienia pociskiem przecudnej rzeźby. Można sfilmować moment trafienia przy pomocy ultraszybkiej kamery, i pokazać jak rzeźba się rozpada. Ale można też uzyskany film puścić od końca i zobaczyć, jak z kupy gruzu powstaje rzeźba. Albo jak trzy osobne wątki, płaskie i głupawe, zazębiając się niespodziewanie, tworzą misterną całość. I właśnie to doznanie oferuje nam Pulp Fiction, nie przy pomocy tricków filmowych, a dzięki niezwykłemu scenariuszowi Quentina T., geniusza jednego filmu.

ocenił(a) film na 9
godfather_7

Tarantino trzeba albo uwielbiać, albo nienawidzić. Nie ma nic pomiędzy.

ocenił(a) film na 3
godfather_7

Wreszcie ktoś napisał wprost na czym polega fenomen tego kina. Gratuluję i dziękuję jednocześnie ;-)

godfather_7

Milion razy oglądałem już ten film i nigdy mnie nie nudzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones