PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8995}

Purpurowa róża z Kairu

The Purple Rose of Cairo
7,2 13 046
ocen
7,2 10 1 13046
7,2 13
ocen krytyków
Purpurowa róża z Kairu
powrót do forum filmu Purpurowa róża z Kairu

Czy ktoś może wie???...

użytkownik usunięty

często porównuje się "Purpurową różę z Kairu" z "Ucieczką z kina wolność",chodzi o ten słynny "bunt materii",a przecież wiele lat wcześniej był też taki film, którego od lat poszukuję ,nie pamiętam niestety tytułu,może ktoś ze starszych widzów będzie pamiętał?
Film emitowała nasza TVP na przełomie lat 70-80 tych,był on produkcji włoskiej,w pewnym mieście wyświetlano w kinie western i podczas seansu nagle kowboj grający w tym filmie w czasie finałowego pojedynku odwracał się do widowni i strzelał w kierunku ekranu zabijając widza przypadkowego widza,rzecz powtarzała się na każdym seansie,policja robiła dochodzenie,nie potrafiła wyjaśnić tego fenomenu,pamiętam tylko ,że na koniec policjanci znajdują niedopałek papierosa który filmowy kowboj wyrzucał po oddanym strzale...w tamtych latach film wydawał mi się znakomity ale od tego czasu nie udało mi się dowiedzieć jaki był jego tytułi kto w nim grał???może ktoś będzie umiał mi pomóc???

Nie znam odpowiedzi na zadane przez ciebie pytanie, ale piszę z nadzieją, że może sam już ją znalazłeś. Poszukuję filmów, które opowiadają o kinie (nie o sztuce, ale o budynku), kinomaniakach i bardzo zainteresował mnie film, o którym piszesz. Dotarłeś? Znalazłeś?
Będę wdzięczna za pomoc.
aj

luinnen

Polecam film Cinema Paradiso w reżyserii Giuseppe Tornatore.

filmoznawka

jest jeszcze film z arnoldem wychodzącym z ekranu

Bzium_3

tak, to "Bohater ostatniej akcji"

użytkownik usunięty
luinnen

Niestety nie znalazłem,wciąż szukam...podaj mi gg to prześlę Ci info jak coś będę wiedział;),poszperam też u siebie bo mam jakiś włoski horror o kinomaniakach;)

gg: 3801372

ocenił(a) film na 6
luinnen

Istotny wątek kina (jako budynku) jest w filmie Majestic.

ocenił(a) film na 7
luinnen

film Kocham kino jest o kinie nie tylko jako sztuce ale o instytucji

jeszcze jeden mi się przypomniał:
CZARNO-BIAŁA SILVIA, reż. Pavel Juracek, Jan Schmidt, 1961
http://www.filmweb.pl/film/Czarno-bia%C5%82a+Sylvia-1961-194658

dawno temu to widziałam, ale też jest o bohaterce, która wyszła z ekranu. Sylwia jest postacią z filmu socrealistycznego i w realnym świecie zachowuje się wg dość absurdalnych reguł tego gatunku.

Closed Circuit

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones