PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=791042}
6,4 1 631
ocen
6,4 10 1 1631
Puzzle
powrót do forum filmu Puzzle

Wczoraj obejrzałem film - piękny film , siedziałem jak zaczarowany , chłonąc każdy obraz - każdy dźwięk. Wydawałoby się , że jest to szablonowy schemat - wyświchtany przez wielkie studia filmowe - wewnętrzna walka - serce , czy emocje?
Dostałem obraz kobiety , która całe swoje dorosłe życie poświęciła " byciu usłużną" mężowi i synom. Obraz jakich wiele - wychowana w konserwatywnej rodzienie kobieta , która ma być żoną , kochanką , przyjaciółką i pomocą domową . Obraz , który tak często obserwujemy dookoła siebie ... Kobieta bez uzewnętrznionych marzeń , pogodzona ( być może ) ze swoim życiem , ale przez mały impuls jakim jest prezent od bliskich , wyzwala w sobie uśpione marzenia , pragnienia . Mimo , że jestem facetem , poczułem przez tą chwilę kiedy patrzałem na jej rozterki wielką empatię. Jestem pewien , że wielu z nas czuje czasami tą stagnację , to uczucie kiedy zdajemy sobie sprawę , że nasze życie stało się przewidywalną układanką , którą układając , scalamy kolejne etapy życia . Nie chciałbym zdradzać zakończenia , dla tych którzy nie oglądali filmu, nadmienić tylko bym chciał , że scena kończąca widowisko , sprawiła , że jeszcze przez chwilę siedziałem zadumany. Utwór " Horizons" na długo został w pamięci , sprawiając , że jeszcze przez jakiś czas zastanawiałem się nad finalnym wyborem głównej bohaterki.

ocenił(a) film na 9
logun74

Miałem podobne odczucia oglądając...
Film włączyłem zupełnie 'z przypadku' o 4 w nocy - podczas jednej z długich bezsennych letnich nocy, które mi się obecnie przytrafiają - i wręcz czułem jak nieśpiesznie wsiąka mi pod skórę...
Nie jest to może Wielkie Kino, ale... aliaż obrazu i dźwięku (soundtrack!) przemówił do mnie i w jakiś sposób napawał kojąco zmysły.
Może to stronniczość przeze mnie przemawia (sam lubię układać puzzle), do tego na co dzień słucham podobnej stylistycznie muzyki (jeśli nie jest to akurat klasyczna) a ponad wszystko - cenię sobie takie Kino (które nazywam wysokowrażliwym).
Może to też ta pożnonocna/wczesnoporanna godzina seansu, która - w synergii z kameralną ścieżką dźwiękową - nadała temu filmowi oniryczny wręcz charakter.
Hmmm...
PS. W mojej sypialni wiszą identyczne puzzle 'Gwiaździstej Nocy' Van Gogha jak układali bohaterowi w jednej ze scen

ocenił(a) film na 7
PrzemekM_

Mi udało się kupić płytę z muzyką. Bardzo często do niej wracam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones