PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=186029}

Pył i krew

De terre et de sang
7,3 18
ocen
7,3 10 1 18

Pył i krew
powrót do forum filmu Pył i krew

Trudno mi zrozumieć czemu ten film jest tak zapomniany,gdy tymczasem ma wspaniały klimat ,sugestywnie opowiada o czasach wypraw krzyzowych,ma dobrą obsadę i oryginalną , fascynującą oprawę muzyczną...Właśnie dzięki muzyce wrył mi sie już na zawsze w pamięć...Nie ma go na płytach dvd,jest na starych kasetach vhs,szkoda.Może będzie kiedyś w telewizji-od razu go nagram na płytę...Nie można go porównywać z genialnym dziełem Ridleya Scotta,ale momentami jest równie ciekawy...Chociaż oczywiście trochę ,,tańszy "i nie z takim rozmachem jak niedocenione i zbojkotowane dzieło Scotta.

ocenił(a) film na 7
GGGGG_2005

To ciekawe. Bo ja akurat uważam "Królestwo Niebieskie" za totalnego gniota.
A przy okazji. Cieszę się, że komuś jeszcze, podobał się "Pył i Krew"

de_Franco

Widzę niedostatki Królestwa niebieskiego,ale kilka elementów przeważa na jego korzyść jak np. wspaniały klimat i strona obyczajowa tamtych czasów,sugestywny realizm,można uwierzyć i poddać się temu co przedstawia ten film...Pewnie że ma słabszy scenariusz i małe niedoróbki montażystów\scena w lesie tragiczna\,ale to mi nie przeszkadza...Lubię ten film po prostu...Piękne zdjęcia i niezwykły rozmach,to też plusy...

ocenił(a) film na 10
de_Franco

Mi też bardziej podobał się "Krew i pył". Miał w sobie jakiś niepowtarzalny klimat. I oczywiście ciekawie nakreśloną tematykę społeczno - obyczajową. Jakoś bardziej do mnie przemawiał. Widziałam już zapowiedzi kolejnego filmu o Templariuszach. Zobaczymy co nas czeka. Powoli wydają starsze filmy na DVD. Może i ten się ukaże.

Marguerite

Czy mogę gdzieś jeszcze obejrzeć ten film???

Bo szukam i nie mogę znaleźć...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones