PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=135561}

Różane wino

Nu er hong
8,2 33
oceny
8,2 10 1 33
Różane wino
powrót do forum filmu Różane wino

potem próbowałam przypomnieć sobie tytuł filmu, i wreszcie mi się udało, gdy go oglądałam zrobił na mnie niesamowite wrażenie, teraz nigdzie nie mogę go znaleźć

hrabianka

Ja pamiętałem film jako "historia wina różanego" i też nic, dopiero na innym forum dostałem link do tego tu tematu, a w sieci rzeczywiście mało o tym, jedyne co znalazłem to spis piosenek/ścieżka dźwiękowa do filmu, jakiś opis po angielsku i płyta vcd w jakimś zagranicznym sklepie za 5$
You Tube to tylko manga(komiks), o gejowskiej "miłości"...o tym samym tytule...
Z tego co pamiętam to był genialny film i nie odpuszcze :) jak by co to dam znać jak znajdę :)

Przemek_filmweb

Na pewno dawno temu był emitowany przez Telewizję Polską, jednak nigdzie nie mogę go znaleźć:(

ocenił(a) film na 10
dria

Widziałem go jakieś 15 lat temu na TVP1 około 23:00 i też zapadł mi w pamięć nie wiedzieć dlaczego...widocznie genialny film

ocenił(a) film na 9
arcusman

widze, ze moj przypadek nie jest odosobniony :)Mysle, ze wszyscy widzielismy ten film ponad 10 lat temu na TVP1. Ja zapamietałam go jak ,,Dzban różanego wina" i przez długi czas nie mogam go znalezc, dopiero niedawno udało mi sie go odszukac na filmwebie. Pamietam, ze film byl niezwykle wzruszajacy, o czym moze swiadczyc juz sam fakt, ze po tylu latach wciaz nie moze wyjsc mi/nam z glowy

ocenił(a) film na 8
domarka

No właśnie..... i NIGDZIE :( go nie ma....
Także go wtedy oglądałem :I i chciałbym sobie przypomnieć.....

ocenił(a) film na 8
vanmustafa

drugim takim filmem ,który wkręcił mi się w mózgownice był "Abelard i Heloiza
/Stealing Heaven" polecam.
Acha - i też NIGDZIE go nie ma....

ocenił(a) film na 10
arcusman

Niech ktoś doda opis filmu, ja ledwo pamiętam ale było to chyba tak........ SPOILER

Film opowiada historię dziewczyny której ojciec zrobił tytułowe różane wino w dniu urodzin, zwyczaj nakazywał aby je otworzyć na weselu dziewczyny więc ojciec zamurowuje je w ścianie domu aby je wyjąć dopiero na wesele. Losy dziewczyny potoczyły się jednak inaczej aniżeli życzył by sobie tego ojciec. Dziewczyna stoczyła się i próbuje odnaleźć zamurowane wino aby je sprzedać gdyż po tylu latach zyskało na wartości i chyba miała jakieś problemy ze znalezieniem wina. Kiedy zakochuje się w jakimś chłopaku wino w dziwny sposób nagle się znajduje i zostaje otwarte na weselu jak życzył sobie tego ojciec dziewczyny...

arcusman

=MOŻLIWE SPOJLERY=
Ee, nie. . . Chyba inaczej szła ta fabuła. Ja pamiętam doskonale że była to historia trzech pokoleń w żeńskiej linii. Początek faktycznie taki jak podałeś. Ojciec zamurowuje różane wino żeby je otworzyć na wesele córki[pierwsze pokolenie], którą zamierzał wydać za jakąś dobrą partię. Niestety córka zakochała się w służącym (chyba) - tu pamiętam była scena seksu, zapamiętałem ją dobrze bo miałem wtedy może z 10 lat xD - i zaszła w ciążę. Później była pokazana historia jej córki[drugie pokolenie], której prawie w ogóle nie pamiętam. Na końcu był wątek wnuczki, która była karierowiczką miała swoją restaurację i na jej otwarciu chciała zaserwować gościom tytułowe wino, które przez te wszystkie lata mozolnie było poszukiwane przez babkę[pierwsze pokolenie] i cudem odnalezione. Kiedy babcia się o tym dowiedziała wbiła do restauracji i narobiła szumu, że serwuje obcym to co święte dla rodziny czy coś. Ogólnie niewiele pamiętam, tylko taki zarys jakby ogólny i poszczególne sceny (szczególnie tą scenę seksu i tą końcówkę gdy wnuczka chce to wino gościom zaserwować).

Podejrzewam że gdybym teraz ten film obejrzał to by mnie nie zachwycił, ale z jakiś dziwnych powodów utknął w mojej pamięci, a od jakichś 5ciu lat (odkąd mam konto na filmwebie) wprawia mnie w stany epileptyczne bo nigdzie nie ma tego filmu, a obejrzałbym nawet parszywy VHSrip :(

sebik_mazur

Poszukuję pilnie tego filmu, ktoś widział ktoś wie ?

hrabianka

Poszukuję pilnie tego filmu, ktoś widział ktoś wie ?

killerek132

Piszcie do TVP, że chcecie by wam wyświetlić ponownie i niech ktoś nagra to wreszcie.

hrabianka

Czy ktoś zdobył ten film?
;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones