PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9091}
7,3 2 736
ocen
7,3 10 1 2736
7,6 13
ocen krytyków
Ręce do góry
powrót do forum filmu Ręce do góry

Szukam!

ocenił(a) film na 10

Poszukuję oryginalnej wersji filmu z 1967r (wydaje mi się, że jest czarno-biała).

Nie chodzi mi o wersję z 1981r., opatrzoną autobiograficznym komentarzem Skolimowskiego odnoszącym się do ówczesnej polskiej rzeczywistości oraz do perypetii autora z cenzurą po nakręceniu filmu w 1967r. (tę wersję mam).
Jeśli ktoś posiada ten film w swojej kolekcji, chętnie się wymienię lub kupię.
Pozdrawiam.

selig

Widzisz..................też mam tą wersję co Ty, ale oglądałem ten film w kinie, z taśmy.
Było to jakieś 4 lata temu, więc dobrze nie pamiętam. Film (o ilę się nie mylę przyniósł ktoś z rodziny Skolimowskiego (studiujący wtedy na "filmówce", na operatorskim).
Rzeczywiście (o ile mnie pamięć nie myli) tamten był czarno biały i (100%) bez początkowych komentarzy, a ta wersja jest jakby w sepii (głowy sobie nie dam uciąć).
Jednak część orginalna wersji, którą posiadamy (oprócz wymienionego wcześniej szczegółu), wydaje mi się identyczna z tą, którą widziałem wtedy.
Ponadto, nie ma chyba wersji z 67', bo kiedy film powstał, został zablokowany przez cenzurę i ujrzał światło dzienne dopiero w 81' (jestem prawie pewien).

ocenił(a) film na 7
lesterwood

tak słyszałam,u nas na przeglądzie filmowym właśnie puszczali dzisiaj ten film i powiedzieli, że faktycznie tak było (odnośnie cenzury i wersji)

ocenił(a) film na 10
selig

widziałam niedawno w kinie wersję czarno-białą, bez żadnych komentarzy - co można uznać za dowód iż takowa istnieje:) to było przeżycie... pozdrawiam

selig

Selig ratuj!

WItam, potrzebuje pilnie obejrzec jeszcze raz ten film.
W zamian proponuje ci sporo dobrych filmow (np Kobiete z wydm jesli nie widziales - rarytas:))

Pozdrawiam i prosze - daj znac

Klaudia

buddhabar@wp.pl

buddhabar

masz szansę obejrzeć na https://35mm.online/vod/fabula/rece-do-gory

ocenił(a) film na 8
selig

Po co Ci oryginalna? Wytnij prolog ( który był bez sensu) i masz oryginał

selig

Do 31 października jest wersja oryginalna na Ninatece: https://ninateka.pl/vod/fabula/rece-do-gory-jerzy-skolimowski/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones