PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31405}

Ręka Boga

Frailty
7,0 19 499
ocen
7,0 10 1 19499
7,3 6
ocen krytyków
Ręka Boga
powrót do forum filmu Ręka Boga

8/10

ocenił(a) film na 8

Film oceniam jako generalnie bardzo dobry - pozytywnie mnie zaskoczył. Ciekawa historia i świetna gra młodych aktorów. Film ma swój klimat, potrafi wciągnąć widza. Najbardziej podobał mi się motyw ukazania bezradności dziecka kiedy uświadamia sobie fakt, że najbliższa mu osoba, której dotychczas w pełni ufał zmienia się w groźnego psychopatę.

Minusy filmu to na pewno to, że jest troszkę przewidywalny (w kilku momentach bez większych problemów przewidziałam rozwój sytuacji) oraz troszkę naciągany. Końcówka też średnio przypadła mi do gustu - w efekcie wyszła z tego suma sumarum troszkę bajka.

Mimo to 8/10, bo bardzo fajnie się oglądało i na pewno czasu przeznaczonego na ten film nie żałuję.

UWAGA SPOJLER!!!!!!!!













Mniej więcej już w połowie filmu domyśliłam się, że przed agentem FBI tak naprawdę siedzi młodszy z braci (chociaż do końca miałam nadzieję, że się pomyliłam).
Łatwo było również się domyślić, że Fenton zabije ojca.
Naciąganym wydał mi się fakt, że agent FBI zdecydował sie, nie zawiadamiając nikogo o niczym, pojechać ciemną nocą w odludne miejsce z facetem powiązanym ze sprawą seryjnego mordercy.
Trochę naciągany był też fragment, w którym szeryf z góry założył, że chłopiec zmyśla - gdyby do mnie przybiegło przerażone dziecko twierdząc, że było świadkiem zabójstwa, na pewno zareagowałabym inaczej - mówię to jako osoba z 15 letnim doświadczeniem w prawie karnym.

ocenił(a) film na 7
DamaMarcia

Szczęśliwa rodzinna gdzieś tam na farmie prowadzi proste życie aż tu nagle ojciec dostaje objawienia ,nawiedzenia tak sądzi nie będziemy w to zagłębiać wierzy że dostał misje ratowania ludzkości i świata .Życie rodzinny się zmienia szczególnie dla najstarszego syna który nie wierzy nie może zrozumieć co się dzieje nie kupuje tego i zostaje z tym wszystkim sam zgaszam się rolę są przez dzieciaków ciekawie zagrane szczególnie przez starszego .Film ma swój klimat opowiadany jest jak mroczna bajka dla dorosły nie ma tu jakiś brutalny scen akcja też tu jakoś nie gna krwawy też bym nie powiedział .Czy film jest przewidywalny no ja się nie skapnąłem że agenta FBI odwiedza młodszy brat chociaż na końcu filmu można dojść na wniosku ze to było zaplanowane .Ale przewidziałem że syn zabije ojca w jeden scenie filmie .Jedno mnie w tym filmie zastanowiło jedno jeżeli młodszy brat zobaczył jak dotknął policjanta i miał wizje że ten zabił swoją matkę .Jedyna chyba w całości pokazana krwawa scena filmu czy naprawdę ma te wizje czy to taki blef a końcówka mi mówi że został szeryfem dusz .7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones