PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=467191}

Rachel wychodzi za mąż

Rachel Getting Married
6,3 10 184
oceny
6,3 10 1 10184
6,3 10
ocen krytyków
Rachel wychodzi za mąż
powrót do forum filmu Rachel wychodzi za mąż

(spoiler)

ocenił(a) film na 8

Udany melanż europejskiego kina spod znaku duńskiej Dogmy z amerykańskim kinem niezależnym. Z tego pierwszego wywodzi się tu charakterystyczny (realistyczny) sposób obrazowania, a w pewnym stopniu również tematyka przywodząca na myśl chociażby 'Festen' (w pewnym stopniu, bo to jednak bardzo uniwersalne); z tego drugiego - uwidaczniające się w drugiej części filmu, dążenie do nieefektowności, umiaru, będącego oczywistym przeciwieństwem z definicji efektownego amerykańskiego kina zależnego. Dzięki czemu, mimo że tu również punktem zapalnym dla dramatycznej fabuły jest nieodzowne dla Dogmy tragiczne/traumatyczne wydarzenie, zdecydowanie mniej w 'Rachel Getting Married' przesady, również emocjonalnego szantażu niż u von Triera czy Vintenberga.

'Rachel Getting Married' to wciąż nieczęsty, a przez to cenny przykład "rodzinnego" filmu, który niesie w sobie coś pocieszającego rezygnując przy tym z jednoznacznie optymistycznego finału. Dramat bohaterów nie zakończy się wraz z pojawieniem się napisów końcowych, a osiągnięte porozumienie będzie mocno nie pełne. Ale coś tam będzie. Te coś tam - musi wystarczyć.

ocenił(a) film na 8
caterpillar

Trudno się nie zgodzić , z tym przesłaniem filmu bardzo ciekawym a zarazem bardzo spotykanym wszystkie refrakcje i akcje były do przewidzenia jednak dla czego nikt nie potrafił tego zmienić ? tego nie wiem, jednak sama Anne zagrała z takim patosem że film zrobił na mnie duże wrażenie.

caterpillar

ja również się z tobą zgadzam, film był piękny i bardzo nieamerykański. Ten klimat, wyczuwa się narastające napięcie i później zakończenie, takie jak życie istotnie jest - nie zawsze wszystkie problemy da się rozwiązać za jednym zamachem. Bardzo mi się podoba fabuła, postaci, to, jakie są głębokie i skomplikowane. Naprawdę świetny, a przy tym muzyka mnie urzekła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones